2018’in En İyi Son Teknoloji 3 Dronu

Sinematik hava çekimi yapmak, genellikle binlerce veya on binlerce dolarlık harcamalar gerektiriyordu. Düşünsenize bir çekim yapacaksınız bunu için helikopter kiralıyorsunuz ne kadar pahalı olurdu demi.Ama teknoloji sayesinde hiç bunlara gerek kalmadan Dronlar sayesinde en güzel çekimlerimizi yapar hale geldik. Bazı dronlar sayesinde el hareketleriyle onları kontrol etmenize bile izin verir.

Bir Drone seçmek için bazı ihtiyaçlarımızı karşılaması gereklidir. Bu bir batarya ömrü, bir hız, en önemlisi kaliteli fotoğraf ve videolar çekmek için ise bir güzel bir kamerası olması gereklidir.

Çevremizde bir çok drone markası vardır. En ucuzundan en pahalısına kadar ama bazen verdiğimiz paranın karşılığını bulamayız, tonlarca para sayarız ama hiçte istediğimiz gibi olmaz.

Sizi bir Drone markasıyla tanıştırmak istiyorum bu marka paramızın değeceği en iyi markalardan biri diyebilirim. Çin drone şirketi DJI ile tanışın bu marka dünya geneline pazarın %70 hükmediyor. Şimdi sizin için en iyi 3 dronu markasını sıraladık işte o 3 dron;

DJI Mavic Air

Bu yıl piyasaya sürülen DJI’nin Mavic Air’i sadece şirketin en son üretilen drone’u deil, aynı zamanda 4K çekimi kaydedebilen en kompakt dronu. Fiyatı 799$ olan bu drone ile harika çekimler yapabilirsiniz. Aynı zamanda  DJI şirketinin en uygun fiyattaki dronlarından biridir. Teknik özelliklerine devam edersek drone katlanabilir yapısı sayesinde çantanıza bile sığdırabilirsiniz. Aynı zamana saatte 68 Km hızla uçabilmektedir ve 4 kilometre çekim mevzisi vardır dronun.12 megapiksel HDR fotoğraf çeker ve saniyede 30 kare 4K video kaydeder. Ek olarak, üç eksenli stabilize kamera, saniyede 120 kare ağır çekim videosu kaydeder.  Unutmadan drone 21 dakika batarya ömrü var sizce de çok iyi değil mi?

DJI Phantom 4 Pro

Fiyatta daha üstlere çıkabilirim diyorsanız ee paranızda var o zaman Phantom 4 serisi tam sizlik demeliyim. Fiyatı DJI Phantom 4 Advanced 1,200 $ gibi bir fiyatla Phantom 4 Pro ise 1.500 $ için bir fiyatla satıyor. İkisi arasında,seçim yaparsak ben Phantom 4 Pro hayranıyım. Diğerlerinin aksine Phantom 4 katlanmaz ayrıca 70 kilometre gibi bir hıza da çıkmayı başarır bu drone,30 dakikalık batarya ömrü ile uzun bir uçuş deneyimiyle karşı karşıyasınız demeliyim. Menzili söylemedik de mi? Menzili arkadaşlar tam olarak 7 kilometredir.1 inçlik sensör, saniyede 14 çekim yakalayabilen bir patlama modu ile 20 megapiksel fotoğraflar çeker. Video için, 4K çözünürlüklü videoyu saniyede 60 kareye kadar, Mavic Air’in iki katına kadar kaydeder.

Basitçe söylemek gerekirse, en iyi tüketici drone’u istiyorsanız, Phantom 4 Pro tam size göredir.

Papağan Bebop 2

DJI firmasını uçakları çok pahali ve sizin biraz daha düşük bir bütçeniz var ise Parrot Bebop 2 tam size göre bir seçimdir.Diğer size sunduğum önceki dronlar gibi özelikleri yok bu dronun kamerası da biraz düşük ama yeni başlayanlar için en iyi dronlardan biri diyebilirim.Ve bu dronun fiyatı 399$.

Katlanmamakla birlikte, saatte 59 kilometre hıza ulaşabilmekte arıca 20 kilometre kadar yükselebilmektedir.25 dakika pil ömrü olan bu dronun 14 mega piksellik kamerasıyla, dijital stabilizasyonunu yakalamak için 180 derecelik bir balıkgözü lensine sahip.Ancak, daha önce sözü edilen iki DJI dron’unun aksine, Bebop 2 sadece videoda 1080p tam HD çözünürlükte kayıt yapıyor. 

Bir yazımızın sonuna geldik yazıyı paylaşmayı ve bildirimleri açmayı unutmayalım.

Yorumlar ( 1 )

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir