Apple’dan Yeni Bir Özellik

Apple CEO su Tim COOK ,önümüzdeki   güncellemesinde cihazın pilin ömrünün detaylı bir şekilde görünebileceği ve pil ömrüne bağlı olarak cihazın yavaşlatılması özelliğinin kapatabileceği bir ayar sunacağını açıkladı.

Tim Cook bugün yaptığı açıklamayla, iOS 11 kullanıcıları Mart ayında yapılması planlanan bir sonraki güncelleme ile bu yavaşlamayı kendileri pasif hale getirilebilecek. Yani kullanıcılardan izinsiz aktif hale gelen “güç yönetimi” özelliği elle kapatılabilecek. Ancak böyle olduğunda da pil tüketiminde bazı sorunlar oluşabilir tabii ki. Yine de bunun kullanıcıların elinde olması iyi haber tabii ki.

Tim Cook, ABC ile yaptığı röportajda, “Cihazların pillerinin sağlık durumunun görünürlüğünü çok şeffaf olacak şekilde göstereceğiz” dedi. Güncelleme, İphone’un beklenmedik kapanmaları önlemek için otomatik olarak performansı düşürdüğü durumlarda kullanıcıları daha net bir şekilde bilgilendirecek. Bu özelliği kapatmak için bir anahtar olacak, ancak Apple CEO’sunun bunu kullanmayı önermediğini de söyleyelim.

Tim Cook, eski iPhone’ları yavaşlatma kararını savundu, “odağı kullanıcı deneyimi üzerindeydi” dedi. Ayrıca, “çoğu kişi belirli bir noktada yeni bir pil almasını beklediği için” ücretsiz pil vermek yerine pil değiştirme fiyatını düşürmenin “mantıklı” olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.