Bakan Selçuk, Duyurdu! Artık Yaz Aylarında Gençler Para Kazanabilecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, üniversite öğrencisi gençlere yaz tatillerinde çalışma imkanı sağlayacak Sosyal Çalışma Programı’na ilişkin bilgi verdi.


Üniversitede öğrenim gören öğrenciler bu programdan, yazın, 3 ay süreyle faydalanabilecek. Öğrenciler haftada 3 gün çalışacak ve günlük asgari ücret düzeyinde gelir elde edecek. Herhangi bir yaz okulunda veya zorunlu staj programı içerisinde bulunan öğrenciler, Sosyal Çalışma Programı’ndan yararlanamayacak. Öğrenciler; kültürel mirasın restorasyonu, korunması ve tanıtılması, doğanın korunması, kütüphanelerin bakımı ve düzeni, kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi alanlarında çalışacaklar.


Sosyal Çalışma Programı’nın önümüzdeki yaz itibariyle uygulamaya geçeceğini söyleyen Bakan Zehra Zümrüt Selçuk: “Üniversite öğrencilerinin faydalanabileceği program; Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında toplumsal faydanın yüksek olduğu alanlarda kamu kurum veya kuruluşlarında uygulanacak.” dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, projenin bu yaz başlayacağını, başvuruların ise 2019 Haziran ayından itibaren İŞKUR üzerinden yapılacağını duyurdu.

Kaynak- https://www.haberler.com/bakan-selcuk-mujdeyi-verdi-milyonlarca-ogrenci-11450039-haberi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.