Çalışma Ortamınızı Sonsuza Kadar Değiştirecek 15 Modern Yenilik!

Çalışma saatlerimiz gün geçtikçe artmakta, günün önemli bir kısmı artık ofislerde, çalıştığımız ortamlarda geçiyor. Çalışanlar iş yerlerin de gittikçe daha fazla rahatlık talep ediyor ve işverenler işyerlerine yenilik getirmekten ve uygulamaktan gizli ekonomik faydalar elde ediyorlar .

Gelecekteki ofisler bugün kullandığımız ofislerden çok daha farklı görülebilir. Pek çok kuruluş, ofisini çalışmak için daha cazip yerler haline getirmenin yollarını arıyor. Sizin için hazırlamış olduğumuz bu 17 örnek, çalışma ortamınızı sonsuza kadar değiştirebilir.

1.Akıllı Masalar

Gün boyunca nasıl oturduğunuz veya ayakta durmanız uzun vadeli sağlığınız için ciddi sonuçlar doğurabilir. Gün boyunca mümkün olduğunca pozüsyonunuzu düzeltmeniz veya etrafta dolaşmanız çok önemlidir .

Bazı modern masalar , pozisyonlarınızı ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabilirler – ister ayakta ister oturmuş olun, tek bir tuşa basarak sizin istediğiniz pozisyona gelirler.

2. Ortamı Yeşillendirin

Birçok çalışma ruh halinizin ve genel sağlığınızın faydalarını, doğada zaman geçirmek göstermektedir. Peki ne mi yapabilirsiniz, doğayı ofise getirin – en azından bitkiler ile bunu yapın, göreceksiniz çalışanlarınızı psikolojileri ne denli değiştiklerini.

Bu en büyük şirketlerin yıllar boyunca uyguladıkları bir şeydir. Hatta Google’ın dev çalışma alanlarında, gerçek bir portakal bahçesi vardır.

3. Çalışanınızın Bir Masası Olsun

İnsanlarda aitlik duygusu eski çağlardan beri vardır. Hep bir şeylerin bizim olmasını istemişizdir. Çalışanlarınıza sabit bir yer vermek sürekli yerini değiştirmemek  fiziksel ve zihinsel  genel moralini arttırdığını göstermiştir.

4.Müzik Odaları Yapın

Çalışanların hayal kırıklıklarını yatıştırmak ya da sadece mola vermek ve yaratıcı olmak için bir araç sağlamak  büyük işverenler arasında daha popüler hale gelmeye başladı son zamanlar.

Bu personeli rahatlatmaya olumlu düşünceler ve daha yaratıcı olmak için bir araç sağlamak büyük iş adamları için çok popüler hale gelmiş durumda.

5. Emir Altında Çalışmalardan Uzak Durma

Çalışanlara uzaktan çalışmasına izin vererek çalışanlarına güven geliştirmeyi sağlayabilirsiniz , bunun getirisi ise şu olcaktır;  Artan verimlilik, maliyet düşürme ve personel elde tutmadır.

6.Uzaktan çalışarak iş bulma

Dünyayı dolaşmak ve kendilerine fon sağlamak isteyenler ya da henüz ‘gerçek bir iş’ ile bağlı kalmak istemeyenler için ‘Jobbatical’ almak çözüm olabilir. Jobbatical gibi şirketler , göçebe işçilerin yabancı ülkelerde kısa süreli işler bulmalarına yardımcı oluyor.

7. Bir uygulama ile bütün dikkat dağıtan seslere son ver

ForestApp gibi uygulamalar, ofiste verimliliği artırmak için mükemmel bir yoldur. Bu uygulama, telefonunuzda, mesajları kontrol etmenizi, çağrılarınızı yanıtlamanızı veya sosyal medyanızın dikkatinizi dağıtmanızı önleyen bir zamanlayıcı ayarlamanıza olanak tanır.

8. Patronlar Çalışanlarla iç içe olmalıdır

Bir patron olarak çalışanlarınızla zaman geçirmek onlarla samimi ilişkiler kurmak çalışanlarınız gözünde sizi bir adım yükseltecektir. Elbette herhangi bir yenilik gibi, artıları ve eksileri vardır. 

9. Çalışanların Evcil Hayvanlarını İş Yerinize Getirmelerine  İzin Verin

Evcil hayvanları ofisinize getirmek, fantazinin  gibi gelebilir, ancak işyerinde giderek daha yaygın hale geliyor bu durum.Çalışanların iş-yaşam dengesini yeniden ele alarak, sosyal bir katalizör olarak hareket ederek ve morali geliştirerek daha fazla yorucu hale getirdikleri gösterilmiştir.

Tabii ki potansiyel dezavantajları da var (dikkat dağıtıcı, alerji vb.), Ancak genel raporlar genel olarak iyi bir şey olduğunu gösteriyor gibi görünüyor.

10. Odaklanma Mekanları Daha Önemli Olacak

Çevreyle ilgilendiğiniz kadar ‘kendinize zaman’ ayıracağınız zamanlarda olacaktır. Çoğu zaman, özellikle zorlu bir göreviniz varsa büyük açık alan ofisleri rahatsız edici olabilir.

Mobilyaların ve hareketli duvarların veya özel yalnızlık odalarının akıllıca kullanımı, dikkat dağıtıcı unsurları kaldırmak için kullanışlıdır.

11. Hareketli Masalar ile Ofisinizi İstediğiniz Şekilde Yapılandırabilirsiniz

İşyerinde hızla artan bir başka yenilik ise hareketli masalar konseptidir Bu, çalışanların kendileri veya takım arkadaşlarına daha iyi uyacak şekilde yeniden yapılandırmasına masalarını kendilerine göre yeniden şekillendirirler.

Bahsedilen masalar dev puzzle parçaları gibi birbirine uyuyor. 

12. Akıllı Yazı Tahtaları Gelecek Olabilir

Birçok şirket elektronik yazı tahtalarına yatırım yapmaya başladı . Bu cihazlar fikir vermek için mükemmeldir ve herhangi bir not gelecekteki referanslar için kaydedilebilir veya yazdırılabilir.

Bu, çalışanların ve işverenlerin notları biriktirmelerini ve böylece verimliliği önemli ölçüde artırmasını sağlar. 

13. Bulut Tabanlı Çalışma Alanları

Çalışanların çalışma alışkanlıklarındaki esneklik ve hız için artan talebi tamamlamak için, bulut tabanlı çalışma alanları daha popüler hale geliyor. Ayrıca, artan veri güvenliği ve erişilebilirlik kolaylığı ile işverenler için birçok faydası bulunmuştur.

Bu, insanların herhangi bir yerden, şimdi sahip oldukları veya gelecekte geliştirilecekleri herhangi bir cihaz üzerinde çalışmasına yardımcı olabilir.

14. VR Toplantıları Sonsuza Dek Değiştirebilir

Sanal gerçeklik, AltspaceVR gibi şirketlerin bunun hakkında söyleyecekleri bir şeyleri varsa, ofis de dahil olmak üzere hayatımızın birçok yönünü işgal etmeye devam edecek . Artık Mircosoft’un bir parçası olan AltspaceVR, ofiste VR tabanlı toplantılar ve mikrofonlu kulaklıklar yapmayı planlıyor.

Bu tür bir teknoloji ile 2B konferans görüşmeleri geçmişte kaldı. Hem işverenler hem de çalışanlar, dünyanın dört bir yanındaki insanlarla tanışabilecek, canlı etkinliklere katılabilecek ve ofislerinin veya evlerinin konforunu bırakmadan gerçek zamanlı olarak başkalarıyla etkileşime girebilecek.

15. Dinamik Cam Ofisi Sonsuza Dek Değiştirebilir

 Dinamik cam, kullanabileceğinizden çok farklı bir camdır. Akıllı cihaz uygulamasıyla önceden ayarlanmış veya kontrol edilebilen uzaktan kumanda renklendirme işlevlerine sahiptir.

Günün her saati, güneşe maruz kalma, bulut örtüsü ve ışık açısı gibi değişkenlere bağlı olarak renklendirmeyi camdan ayarlayabilirsiniz. Bunun gibi teknolojik bir cam, seçilen cama bağlı olarak dört farklı renk tonu ile birlikte gelir.

işletmelerin ısıtma ve soğutma maliyetlerini azaltarak enerji tasarrufu yapmasına yardımcı olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.