Çektiği Volkanın Resimleri İle Uluslararası Ödül Kazandı

2011 yılında kendi ülkesindeki Cordon Caulle yanardağının patladı. Yanardağın patlamasını görünteleyen Şili’li fotoğrafçı Francisco Negroni ile tanışın. Çektiği fotoğraflarla Uluslararası ödüle layık görülen Francisco Negroni aslında bir rehber, Şili’ye gelen turistlere yardımcı olarak parasını kazanıyor. 2011 yılında ilk defa Cordon Caulle volkanı patladığında doğru zamanda ve doğru yerde bulunması hayatını değiştirmiş. Dediğine göre, “Asla bir volkan fotoğrafçısı olmayı hiç düşünmedim. Beklemediğim bir zamanda doğal olarak geldi. İlk patlamaları Şili’de kendi gözlerimle gördüğümde, volkandaki patlamaların fotoğraflarını çekmeye devam etmek istediğimi anladım ”

Francisco, lavlardan bulutlara, küller ve şimşeklere kadar, her zaman doğru zamanda doğru yerde bulunarak mükemmel anı yakalamayı başarabilmiş. Rehberliğinden de kaynaklanan tecrübe ile fotoğraflarını güvenli bir şekilde çekebilmeyi de çözmüş durumda.  « Asla püskürmeye yaklaşmıyorum. Uzak mesafeden çekim yapmamı sağlayan telefoto lensler var ». 

Aşağıda Francisco’nun çekmiş olduğu diğer resimleri de görebilirsiniz. Ve tabiki Francisco’yu buraya tıklayarak İnstagram’dan takip edebilirsiniz.

Sizce en inanılmaz resim hangisi olmuş? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Kaynak: http://www.fubiz.net/en/2018/12/11/francisco-negronis-marvelous-volcanos-pictures-2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.