Kaydol

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Virüsü Canlı Takip Edebileceğiniz 4 Corona Virüs Haritası

Malumunuz Corona virüs tüm dünyayı etkisi altına aldı. Ülkemize de gelen Corona virüsünü canlı – anlık olarak takip etmek mümkün. Bunun için hazırlanmış internette binlerce Corona virüs haritası var. Bunlardan en doğru verileri bir harita üzerinde gösteren 4 güvenilir Corona virüs haritasını hazırladık. Bunlardan her hangi birine bakarak canlı canlı corona virüsün yayılma hızını görebilirsiniz.

Corona virüsü ölüm oranı gibisinden internette aramalar yapıyorsanız, en az bir veya iki corona virüs haritasını gömüş olmalısınız. Bu özel olarak hazırlanmış corona virüsü haritaları, virüsün nereden çıktığını, bulaşan kişi sayısını ve ölümlerdeki en son rakamlar, hangi ülkelerin yeni vakalardan muzdarip olduğu ve hangi bölgelerin yeni salgınlarla uğraştığını ve daha fazlasını bu corona virüs haritası ile görebilirsiniz.

1. Johns Hopkins Center for Systems Science and Engineering

Dünyanın neredeyse her ülkesinden gelen ziyaretçilerle 200 milyondan fazla kez ziyaret edilen Corona virüs haritasında istediğiniz bütün verileri bulabileceksiniz. Hastalığın küresel yayılımını incelemek için en kapsamlı Corona virüs haritalarından biridir. Onaylanmış vakalarla birlikte herhangi bir ülkedeki vakaları inceleyebilirsiniz. Ve birçok farklı Corona virüs haritası arasından seçim yapabilirsiniz. Dünyadaki diğer birçok Corona virüsü haritası bu tasarımı taklit etmiştir. Üç kez harita düzenlendi ve önceki sürümünde, belirli konumlardaki salgınların boyutunu göstermek için büyük daireler kullanıldı.


Artıları: Hastalığa küresel bakış sunar, gerçek zamanlıya yakın güncellemeler, mobil sürüm

Eksileri: Kasvet verici renklere sahip, gezinmek için biraz zorluyor insanı, herhangi bir yer için için vaka geçmişi hakkında bilgi vermiyor.

Corona Virüs haritasını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

2. NextStrain

NextStrain’deki veriler çoğu kullanıcı için çok teknik olacak, ancak coronavirüsün genomik evrimi hakkında her şeyi öğrenmek isteyen bir bilim adamı veya meraklıysanız, bu sizin için en iyi corona virüs haritası olacaktır. NextStrain, SARS-CoV-2’nin genomunu sıralıyor ve dünyadaki tüm laboratuvarlardaki verileri topluyor. NextStrain’de moleküler bir epidemiyolog olan Emma Hodcroft, “Şu anda kesinlikle herkesin dikkatini çekiyoruz” diyor. “Kesinlikle bu salgın devam ederken […] halk sağlığı kurumları ile daha yakından çalışabileceğimizi umuyorum, çünkü bence bu tür anlayışlardan en iyi şekilde yararlanabilecek insanlar.”

Artıları: Muhteşem görseller ve animasyonlar; corona virüs haritası için benzersiz veriler

Eksileri: Çok fazla teknik bilgi

Corona Virüs haritasını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

3. The Wuhan Virus

Thebaselab tarafından geliştirilen bu corona virüs haritası, küresel ölçekte canlı corona virüs haritası bizlere sunuyor. JHU kontrol paneli gibi, Wuhan Corona virüs haritası da bugüne kadar etkilenen her ülkeden bilinen vaka istatistiklerini tablo haline getirmeyi başarmış.

Corona Virüs haritasını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

4. HealthMap

Corona Virüsün dünyaya yayılmasını bir animasyon halinde görebilmek için etkileyici bir başka corona virüs haritası. Türkiye için tam zamanlı veri sunamasa da oldukça etkileyici haritalardan birisidir.

Corona Virüs haritasını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bonus: Microsoft Tarafından Yapılan Covid-19 Haritası

Binlerce Corona haritasından bahsetmiştik. Onlara bir yenisi Microsoft’tan da geldi ve kendi Corona virüsü haritasını yayınladı. Üstelik tamamen Türkçe. Ayrıca corona virüs haritasını oluşturan Microsoft elemanlarınında bu haritayı evlerinde oluşturdukları da biliniyor.

Corona virüs haritasına ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Google Chorome’u Varsayılan Tarayıcı Yapma

Google tarafından geliştirilerek ücretsiz bir şekilde kullanılan Google Chrome 2008 Eylül aylarında Microsoft Windows sürümü ...

Domain (Alan Adı) Nedir? Nereden Sorgulanır ve Kayıt Edilir?

İster ilk web sitenizi kuruyor olun, ister mevcut web sitenizi büyütmeye çalışıyor olun, domain yani ...

Zoom’da İsim Değiştirme

Korona virüs sürecine girilmesi ile okulların uzak eğitimde en sık kullandığı program Zoom olmuştur. Programda ...

Zoom’da Profil Resmi Nasıl Yapılır?

Korona virüsün yayılması ile online eğitime kapılarını açan tüm okullar sistemlerinde sorun çıkmaması için tüm ...

Sevgilinin Telefonunu Takip Etme Programı - 2021'in En İyileri

Bazen sevgilimizle olan ilişkimizde sorunlar çıkabilir ve iletişim sorunları yaşayabiliriz. Böyle durumlarda bir sevgili takip ...

E-ticaret Siteniz için Web Hosting Özelliklerini Nasıl Seçmelisiniz?

Bir e-ticaret sitesi oluşturmaya karar verdiyseniz, sorunsuz bir ticaret yapabilmek için doğru bir altyapı seçilmelidir. ...

Chrome Uzaktan Masaüstü: Nedir? Nasıl Kullanılır?

Eskiden uzaktan bilgisayarınıza yada başka birinin bilgisayarına bağlanmak çok zahmetli ve bir o kadar da ...

Google Chrome Güncelleme Nasıl Yapılır?

Dünyanın en çok kullanılan tarayıcısı Google Chrome’dur. Bunun en büyük nedeni; tartışmasız kullanım kolaylığıdır.  Firefox, ...

En İyi 4 Video Hızlandırma Eklentisi

Chrome tüm dünyada kullanılan popüler bir tarayıcıdır. Bu popülerliğin en büyük nedeni Google olsa da ...

Udemy Video İndirme - 4 Farklı ve En Hızlı Yöntem

Udemy video indirme işlemi için bir kaç yöntem vardır. Tabi ki her yöntem için de ...