Dünyadaki Gelmiş Geçmiş En Ünlü 10 Silah

Dünyadaki Gelmiş Geçmiş En Ünlü 10 Silah

Bu yazımızda Dünyadaki gelmiş geçmiş En popüler,etkileyici silahları araştırdık.

FN F2000

Bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi görünen bu tüfek belçikalı bir firmanın tasarımı,Suan bazı orduların özel kuvvetleri tarafından,takdik saldırı silahı olarak kullanılıyor.Bu silaha amaca göre bomba atar,lazer hedefleme gibi gelişmiş teknolojilerde eklenebiliyor.

AK-47

Bu silah AK-47 isimli otomatik tüfek,o dönemde Sovyetler Birliği vatandaşı olan  Mihail Kalaşnikof tarafından 1940’ların sonunda tasarlandı.Basit dayanıklı ve hafif olması nedeniyle pek çok ülke yaygın bir şekilde kullanmaya başladı.Bugüne kadar lisanslı ve lisanssız yapılan üretimlerle 200 milyon adetten fazla satıldı.Bu ünlü tüfeğin üretimi halada yaygın olarak sürdürülüyor.

DSR-50 Keskin Nişancı Tüfeği

Almanların silah konusundaki becerisini, daha doğrusu ağır sanayi ve mühendislik becerilerini bilmeyen kalmamıştır. DSR-50 de bunlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Keskin nişancı tüfekleri arasında zirveyi zorlayan bir tüfek.

Thompson m1921

Buda bir başka ünlü silah Tomi olarak adlandırılan makineli tüfek.İlk kez 1939 yılında üretildi.Dönemine göre son derece gelişmiş bir silahtı, hafif olduğundan kolay taşınabiliyor ve dakikada 1500 mermi atabiliyor.Amerikan ordusu 2.Dünya Savaşı boyunca hemen her cephede kullandı.

G3 TÜFEK

Bu gördüğünüzse Türk Silahlı kuvvetlerinin’de yaygın bir şekilde kullandığı G3 Tüfek,Alman yapımı olan silah bir çok ordu tarafından uzun yıllar Ana Muharebe silahı olarak kullanıldı.1956 yılından bu yana üretilen silah halada popülerliğini koruyor.

Heckler&Koch HK 416

Alman silah üreticisi Heckler&Koch tarafından 2005 yılında üretilen, 30 mermi attıktan sonra bile ısınmayan, toz toprak demeden çalışabilen bir silah.

Heckler & Koch G3

Askerlik yapan herkesin yakından tanıyacağı bir silahtır G3. 10 kere atarsın 7 sinde tutukluk yapar, sağa atarsın sola gider, sökeyim dersin mermi sıkışır falan filan. Tabi bütün bunların sebebi aman asker boş durmasın zihniyetiyle yaptırılan temizlik ve yağlama işlemleri sonucu yaşanır. Aslında öyle bir silah değil. Kendisi onlarca ülkeye senelerdir hizmet eden ve dünyanın en çok kullanılan silahlarından birisi.

Uzi

Ufacık boyu var türlü türlü huyu var.  47 santimlik hafif makineli silah mı olur arkadaş? İsrail yapmış ve olmuş. Üstüne bir de 50 milyondan fazla satmış. Bununla aynı işi gören diğer silahları taşırken fıtık olan askerler var. Bir de şunun boyuna bak.. Baktıkça sinir eder adamı..

XM 307 / XM 312

Ya 2 kilometreye bomba atmak ne demek? Hele hele 2 kilometreye bomba atan bu canavarı 2-3 dakika içerisinde makineli tüfeğe dönüştürmek ne demek? Böyle silah mı olur? Tam bir ölüm makinesi.

Rheinmetall MG3

Yine bir Alman harikası. Hitler’in testeresi MG-42 nin geliştirilmiş versiyonu. Dakikada 1300 mermi ve 1200 metre mesafe.. Daha ne olsun..

Bir yazının daha sonuna geldik arkadaşlar,umarım beğenmişsinizdir.Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle kendinize iyi bakın 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.