Dünyanın En Pahalı Otomobilleri

Dünyanın en hızlı otomobili $1.6 milyon fiyatı ile bunların yanında kelepir kalır.

Dünyanın en pahalı otomobilleri ulaşımdan çok daha fazlası anlamına geliyor. Bu yuvarlanan sanat eserleri, yüzde birinin özelliklerini kapsıyor ve bu evrende, ihtişam ve hava atmak, pratiklik ve verimliliğe göre öncelik alıyor. Yaşam tarzı eleştirileri bir kenara, bunlar gerçekten akıllara durgunluk veren makineler burada bizim favorilerimizi saymak isteriz. Açıklığa kavuşturmak için sadece kısa bir süre önce üretilmiş olan araçları kategorilere ayırıyoruz ve açık artırmada  satılan klasik otomobilleri dışarıda bırakıyoruz. Listeyi her isim için bir katılımcıya sınırlıyoruz, bu nedenle aynı Bugatti Veyron’un 10 farklı sürümünü görmeyi beklemeyin. Ve bunlar mutlaka  dünyanın en hızlı arabaları değiller (yine de birçoğu çok hızlıdır).

Adınızı ister Buffet, Gates, Bezos isterse McDuck olsun, bu otomobiller sizin için- gezegendeki en fahiş fiyatlı insan taşıyıcıları. Paranın mutluluk satın alamayacağı söylüyorlar, ama bu en pahalı otomobillerin listesini gördükten sonra, sadece farklılık için yalvarabilirsiniz.

$4.8 milyon Koenigsegg CCXR Trevita

Koenigsegg , listemizin ilk sırasında CCXR Trevita ile yer alıyor ve dünyadaki en pahalı, sokak için yasal olarak üretilen otomobili yapıyor. Neden bu kadar pahalı?  Hiç abartmadan söyleyelim, araba tam anlamıyla elmaslarla kaplı… ve elmaslar ucuz değil. Trevita için İsveçli üretici, karbon fiberlerin  elmas tozu emdirilmiş reçine ile kaplanması sonucu  ortaya çıkan Koenigsegg Tescilli  Elmas dokuma adı verilen yeni bir dış kaplama geliştirdi. Rötuş boyasının ne kadar pahalı olduğunu bile bilemeyiz.

Parlak son cilanın altında, 1,004 beygir gücü ve 797 pound-fit tork toplam çıkış değerine sahip, 4.8 litreliki çift süperşarjlı 8 bulunuyor. Bu da, otoyolda yarı sollamalarda sorun yaşamayacağı anlamına geliyor. Aracın teknik özellikleri- hem performansta hem de fiyatta – bu noktada neredeyse çok komik ve daha önce sadece üç tanesi üretilmiştir.

$4.5 milyon  Lamborghini Veneno

Zehir. Bu, otomobil üreticinin 50. Doğum gününü kutlamak için üretilen,  modifiye edilmiş  Aventador roadster için seçilen Lamborghini’nin  adı (ispanyolca’da çeviri). Şirketin motivasyonları için konuşamayız, ancak isim o kadar da  ölümcül  görünen bir araç için uygun, inkar edilemeyecek kadarda zehirli.

Araba kesinlikle her açıdan dikkat çekici ve bugüne kadar, gezegenimizi nihai olarak devralmak için inceleyen uzaylıların bir aracı olmadığına karşı ikna oluyoruz. Sadece gerçek gibi görünmüyor. Daha dikkat çekici olan şey ise fiyatı, en  pahalı otomobiller listemize 4,5 milyon dolarlık bir fiyatla giriyor.

Veneno  hızlı ve bu hiç sürpriz değil. 6,5 litrelik V12, 740 hp ve 507 Ib-ft elde etmek için 8,400 devir/dk’ya kadar çıkıyor ve araç 2,9 saniyede 60 mil/saat hıza yükseliyor.

$3.4 milyon  W Motors Lykan Hypersport

Lykan Hypersport’u Lübnanlı  süper otomobilin Dubai’de bir değil de üç gökdelenle çarpıştığı, gişe rekoru kıran Furious 7’de oynadığı rolden hatırlayabilirsiniz. Üst seviye gariplikler ve özel kreasyonlar ile dolu bir filmde, Hypersport’a çok odaklanıldığı gerçeği, onun çekiciliğinin bir kanıtıdır.

Mücevherlerle kaplı farlar, makaslı kapılar ve bilim kurgudan çıkmış bir iç mekanı içeren stili ile başlayalım. Gelecekten tepesi atmış bir zırhlı araba gibi görünüyor ve performansı görüntüsüne yansıyor. Hypersport, 770 hp ve 708 Ib-ft sağlayan 3,7 litrelik, ikiz turbo düz-altılık bir motora sahip. Ancak, bu performans  seviyesinden yararlanan  sadece Dominic Toretto da değil:  Abu dabi polis teşkilatı Hypersport’u devriye görevi için hazırlanmış. Ağırlıklı olarak pazarlama ve halkla ilişkiler  amaçlı kullanılmasına rağmen, bu kendini beğenmiş yakışıklı, yetkilerin otoyolda sevimli olmaya çalışan bir bir kötü adamı yakalamalarını sağlar. Gaz pedalını sonuna kadar basıldığında, 0’dan 62 mil/s’ye sadece 2.8 saniyede ulaşılıyor ve en yüksek hızda düpedüz 240 mph.

$3.4 milyon Sınırlı Edition Bugatti Veyron by Mansory Vivere

Bu liste, güçlü Bugatti Veyron’un bir versiyonu olmadan tamamlanmayacaktı. Buradaki Mansory Vivere edition’a dikkatinizi çekiyoruz, çünkü sadece  dünyanın en hızlı arabalarından biri değil, en pahalı olanlardan biri de aynı zamanda. Otomobil dünyasının çılgın alman doktorları Mansory tarafından  artırılan 1.200-hp Veyron, sadece muhteşem bir karbon fiber gövdesi, yeni bir spoiler paketi, yenilenmiş led ışıkları, elden geçirilen bir kabin ve yeniden tasarlanmış bir cephe menfezi  ile süslenmiş bir Grand Sport Vitesse Roadster olarak başlar. Veyron’un bir sanat eseri olarak sınıflandırılması,Targa Florio gibi tarihi yarış etkinliklerinin haritaları, dış ve iç kısımları lazerle kazınmış. Ve 254 mile çıkabiliyor.

$3 milyon Ferrari Pininfarina Sergio

3 milyon dolarlık bir fiyatla Ferrari Sergio, listemizdeki en pahalı araba değil. Bununla birlikte, sadece altı tane olduğu gibi, dünyanın en çok imrenilen otomobillerinden biridir. Efsanevi İtalyan tasarım evi Pininfarina tarafından hazırlanan Sergio, aslında tamamen yeni bir gövdeye  ve iç mekana sahip  bir Ferrari 458 Spider’dır. Bu, 4.5 litrelik bir V8’in arka tekerleklere büyük bir 562 hp göndermesi anlamına geliyor, ancak Sergio 458’den daha hafif olduğu  için daha hızlı  ve daha iyi bir şekilde idare ediliyor. Yeni gövde  sadece ağırlığı korumuyor- doğrudan takla kafesinde oluşturulmuş  aerodinamik kafa yastıkları gibi ilginç ayrıntılarla dolu. Bu kadar az örneği  bulunan Sergio’nun satın alınma işlemi bir Ferrari bayiine gitmek kadar kolay değil. Hayır, her bir sahibi otomobil üreticisi tarafından seçilmiştir, bu onu otomotiv tarihinde nadir rastlanan araçlardan biri haline getirmiştir.

$2.9 milyon Bugatti Chiron

Bir klasiği nasıl takip edersiniz? Daha iyi bir şey yaparsınız. 2.9 milyon dolarlık bir başlangıç fiyatı ve muhteşem yeni bir gövde ile kutsal Chiron, öncülünü akla gelebilecek her şekilde geride bırakıyor. Bugatti Veyron bir otomobilin ne yapabileceğini yeniden tanımlasa da, Chiron Veyron’un türünün sonuncusu olduğunu söyleyenlere gülüyor ve performansın  sınırlarını daha da stratosfere doğru itiyor. Süper otomobilin canavar özellikleri, şu an  1.500 beygir gücü ve 1,180 Ib-ft değerini üreten, yeniden işlenmiş dört turboşarjlı 8.0 litrelik W16 ile mümkün hala geliyor. Chiron’un en yüksek hızına, 261 mil ile sınırlı hıza giden yolda , 2,5 saniyede altmış mil hıza ulaşılıyor. Hala dünyanın en hızlı arabası  değil ama bunlar gibi arabalar sadece hız için değiller.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.