Dünyanın En Tehlikeli Yolları!

Dünyada bir çok tehlikeli yol var.Bazıları bunu korkutucu bulurken,diğerleri onları mükemmel bir heyecan yolculuğu olarak düşünür.Geçmeye çalışırken soğuk terler dökeceğiniz dünyanın en tehlikeli  yollarını listeledik.

Sichuan – Tibet Otobanı, Çin

Ölüm oranlarının her yıl artmaya devam ettiği bir yol. Çengdu ve Tibet arasındaki yüksek bir yoldur ve kayaların düşmesi ile tehlikeli bir yol haline gelir. Aslmda her ıoo.000 sürücü için 7500 ölüm vakası var. Toprak kaymaları, çığlar ve hatta kötü hava koşulları nedeniyle sürücülerin her zaman dikkatli davranmaları tavsiye edilir.

Yungas Bolivya Yolu

Ölüm Yolu, Yungas Bolivya. Bir yolun Ölüm Yolu olarak adlandırıldığında ne kadar tehlikeli olduğunu hayal edebilirsiniz. Yaklaşık 1200 feet yüksekliğe sahip. Yolun uzunluğu 6o km ve yanlarında bariyer yoktur. Bu kadar ölümcül olmasının nedeni, bu yol boyunca seyahat ederken doğanın size sürprizleridir. Yolculuk süresi içinde kör edici sis, yağmur fırtınaları ve hatta heyelanlarla karşılaşacağımız anlar olacaktır. Eğer Bolivya yağmur ormanların’ ziyaret etmek istiyorsanız o zaman bu yoldan gitmelisiniz, çünkü başka bir alternatifiniz yok.

Taroko Gorge Yolu, Tayvan

Taroko Gorge Yolu, Tayvan. Bu güzel bir yol gibi görünebilir, ancak oldukça tehlikelidir. Yol boyunca dar ve tek seferde sadece bir araç geçebilir. Bu yolda çok fazla viraj var ve bazı turlar her yıl fazla sayıda kaza yapıyor. Yol, güzel bir manzaraya sahip bir dağ geçidi ile kesiliyor ama yine de tehlikeli bir yolculuk.

Guoliang Tüneli, Çin

Guoliang Tüneli, Çin. Yapımı köylüler tarafından gerçekleştirilmiş bu yol, hem görüntü olarak hem de yapısı olarak ürkütücü bir hal almakta en tehlikeli listemizin ilk sıralarında bulunmaktadır. Talhang Dağları üzerinde oluşturulmuş olan bu yol yaklaşık bir buçuk kilometre uzunluğunda, beş metre yükseldiğinde ve dört metre genişliğinde bir tünele sahiptir. 1977 yılında yapımı sürdürülen ve kullanıma açılan bu yol üzerinde ilk ölümlü kaza ne yazık ki yapımı aşamasında meydana gelmiştir.

James Dalton Otobanı, Alaska

Ice covered James Dalton Highway (Haul Road) stretches across the snow covered Arctic coastal plains of Alaska.

 

James Dalton Otoyolu — Alaska. 666 km olan yolun uzunluğu, yol boyunca etrafinda hiçbir şey olmaması ve yolun çakıldan oluşmasından dolayı tehlikelidir. Araba kiralama şirketlerinin bu yolda kullanılması dahilinde kiralama hizmeti sunmadığı da, durumun ciddiyetini biraz olsun belirtmektedir.

Fairy Meadows Yolu, Pakistan

Devasa dağların arasında kalan bu yol tek arabanın geçebileceği genişlikte ve dağ yamacındaki bir patika üzerinde olmasından dolayı oldukça tehlikeli olarak biliniyor.

Stelvio Geçit Yolu, Trollstigen İtalya

Need For Speed tutkunları böyle dik virajlı yolları sever; ama burada gitmek pek de akıl karı değil. 2,7 km üzerinde İtalya Alpleri üzerinde bulunan bu yol şimdiye kadar birçok sürücünün korkulu rüyası olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.