En İyi 4 WordPress Popup Eklentisi (Performans + Kalite Karşılaştırması)

Web sitesi ziyaretçilerini e-posta abonelerine dönüştürmek ve her ziyaretçinin tekrardan dönmesini sağlamak, tüm blog yazarlarının temel amacı olmalıdır.  Web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların% 70’inden fazlasının, abone olma şansı sunmadığınız sürece muhtemelen bir daha geri gelmeyeceğini biliyor muydunuz?  Çevrede bir sürü özellikte popup eklentisi olduğunu düşünürsek, en iyi WordPress popup eklentisinin hangisi olduğunu belirlemek için en iyi olanları karşılaştırmaya karar verdik.

WordPress Popup Eklentileriyle İlgili Sorun Şu Ki

Hem ücretsiz hem de ücretli çok fazla WordPress popup eklentisi var. Çoğu popup eklentisi ile ilgili temel sorun şu ki, kullanıcılar için çok sinir bozucu olabilmeleridir. Bunun kullanıcı deneyimi üzerinde olumsuz bir etkisi vardır.

Popup eklentileri ile ilgili bir diğer yaygın sorun da web sitenizi yavaşlatmalarıdır. Bazıları çok fazla zaman alırken, diğerleri de sunucularınızda çok yoğun kaynak harcar, bu da SEO’nuzu olumsuz yönde etkileyen yavaş sayfa yükleme süresine neden olur.

Bir pop-up eklentisi kullanmanın temel amacı, potansiyel müşteri oluşturmak ve e-posta listesi abonelerinizi artırmaktır . Birçok pop-up eklentisi, doğru özellik ve işlev dengesine sahip olmadıkları için bunu düzgün bir şekilde yapamaz.

Ayrıca hiçte kullanışlı olmazlar bazen saatlerce aptal bir eklentiyi çözmekle bütün zamanımızı geçiririz.

Sizin için uzun bir araştırmanın sonucunda, onlarca eklentinin içinden eleye eleye en kaliteli en hızlı 4 popup eklentisi bulduk. Bununla da kalmadık aşağıda bu 4 eklenti için bir kalite ve hız karşılaştırması yapdık.

En İyi WordPress Popup için Eklentiler

Her birinin bir test web sitesinde nasıl performans gösterdiğini görmek için bunları denemeye ve performans testleri yapmaya karar verdik. Karşılaştırmamız da aradığımız kriterler şunlardı: hız, kullanım kolaylığı, estetik olarak çekicilik ve tabi ki bir sürü özellik.En iyi WordPress popup eklentisi için eklentiler

Ekentileri tek tek denedik ve aşağıda ki sonuçla karşılaştık.

Hız

Hız, WordPress sitenize yeni bir şey eklediğinizde dikkate alınması gereken önemli bir faktördür. Daha hızlı bir web sitesi, sadece arama motorlarında daha yüksek sıralarda yer almaz, aynı zamanda ziyaretçiler için daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunar. Bu yüzden karşılaştırmamız da # 1 öncelik kesinlikle hız.

Her eklenti için minimum özelleştirmeyle varsayılan bir açılır pencere ekledik ve sayfa yüklemesinde görünecek şekilde ayarladık sonrasında karşımıza aşağıdaki tablo çıktı.

Popup EklentisiSayfa Yükleme süresiİsteklerSayfa boyutu
OptinMonster2.18s40531.2KB
Bloom3.03s42635.4KB
SumoMe3.32s45583.0kB
ThriveLeads 3.89s45754.4KB

Yukarıdaki testte de gördüğünüz gibi, OptinMonster en hızlı yükleme WordPress popup eklentisi çıktı.

Bunun nedeni OptinMonster’ın hız için son derece optimize edilmiş olmasıdır. Sunucu yükünüzü en aza indirmek ve böylece en iyi performansı elde etmek için güçlü Amazon bulut altyapısını kullanır.

Şimdi Gelelim Bu 4 Popup Eklentisini Diğer Özelliklerini Karşılaştırmaya

OptinMonster

Kullanıcılara kaydolmak için birden fazla şans vermek istersiniz. OptinMonster, açılış sayfalarınızda ve web sitenizde farklı konumlara yerleştirebileceğiniz birden fazla açılır pencere türüyle gelir. Aşağıdaki açılır pencere türlerini destekler:

 • Işık kutusu açılır
 • Yayın sonrası / satır içi
 • Yüzen çubuk
 • İçeri kaydır
 • Mobil Tarayıcılar
 • Kenar Çubuğu 
 • Tam ekran kullanımı ( Hoş geldin alanı)
 • Tuval
 • MonsterLinks

OptinMonster’ın ün kazandığı özelliklerinden  biri de, Exit-Intent® dir .   
Bu, pop-up’ınızın yalnızca bir kullanıcı web sitenizi terk etmek üzere olduğunda görünen bir pencere.

OptinMonster, görsel tasarımlarını kullanarak kendi açılır pencerelerinizi, formlarınızı tasarlamanıza olanak tanır. Yazı tiplerini, renkleri seçebilir, resimlerinizi ekleyebilir ve çoklu kullanıma hazır şablonlardan birini seçebilirsiniz. Bu, web siteniz için çok güçlü, tamamen duyarlı ve çarpıcı açılır pencere formları oluşturmanızı sağlar.

OptinMonster, sertifikalı bir Google Analytics iş ortağıdır ve size en doğru analitiği sağlamak için doğrudan Google Analytics hesabınızla entegre olur.

En önemlisi, OptinMonster sadece WordPress siteleri değil, tüm web sitelerinde çalışır. Farklı platformlarda birden çok site çalıştırıyorsanız veya gelecekte birkaçını başlatmak istiyorsanız, bu büyük bir avantajdır.

Ve ayrıca  OptinMonster ile sadece mail için kullanmanızın dışında bir çok şeyde yapabilirsiniz.Bunların başında  WooCommerce açılır pencereleri, iletişim formu pop-up’ları, yarışma pop-up’ları ve daha fazlası .

Bloom

Bloom çoklu açılır pencere tipleri ile gelir.

 • Otomatik  açılan kutu şeklinde
 • Kenar Çubuğu şeklinde
 • Açılır pencere’de kaydırma
 • Yazıların altında
 • Kilidi Açmak İçin Oturum Açmak gibi gibi

Bloom bir önceki eklentide ki gibi çıkış yaparken açılan bir penceresi yoktur.  Bunun yerine, otomatik açılır pencereleri görüntülemek için standart zaman gecikmesini kullanır. Şimdi sorun şurda ki bir kullanıcı web sitesinde 5 saniye durup çıkarsa muhtemelen sizin açılan pencereyi göremeyecektir. Dakikalarca durursa da birden açılan pencereden rahatsız olcaktır, buda yine trafik kaybetmenize neden olabilir.

Bloom, kullanıcılar üzerinde çok etkili olabilecek içeriğin kilidini açmak için e-postalarını girmelerini gerektiren kilitli bir içerik özelliğine sahiptir. Bu sayede kullanıcı içeriği görmek için mecbur olarak eposta adresini girmesi gerekir.

Bloom, kendi resimlerinizi ve yazı tiplerinizi kullanmak için özelleştirebileceğiniz çok sayıda hazır şablonla gelir. 

ThriveLeads eklentisi

Bloom ve OptinMonster gibi, ThriveLeads de çoklu açılır pencere tipleri ile geliyor.

 • Otomatik açılan Kutu
 • Kenar Çubuğu Formları
 • Formları kaydırın
 • İçerik Formlarında
 • Altbilgi formu
 • İçerik Kilitleme Seçeneği
 • Tam Ekranlı popup

Thriveleads’in OptinMonster’a benzer birçok özelliği vardır. Pop-up’lar için bile aynı OptinMonster gibi çıkarken çıkan pop-up özelliği vardır.

Listedeki diğer eklentiler gibi, ThriveLeads ayrıca açılır pencereler  için önceden oluşturulmuş şablonlarla birlikte gelir. Bu şablonları ThriveLeads’te görsel besteci üzerinde özelleştirebilirsiniz.

SumoMe Eklentisi 

SumoMe sınırlı özelliklere sahip ücretsiz bir eklentidir ve ek özelliklerin kilidini açmak için yükseltebilirsiniz.

Ücretsiz bir eklenti olan SumoMe eklentisi diğerlerinde olduğu gibi bir çok özellikle gelir ama ücretsiz olduğundan dolayı sumome logosu açılır pencerenizde görünecektir.

 • Açılır pencere
 • Slide-in pop-up
 • Yüzen optin
 • Karşılama 

Eklentiyi kullanmak için ücretsiz bir SumoMe hesabı için kaydolmanız gerekecektir. Bu markayı kaldırmak için SumoMe’ye ödeme yapmadığınız sürece, tüm kullanıcılarınız sitenizde belirgin bir mavi menü çubuğunu görecek.

OptinMonster’a benzer şekilde, SumoMe ayrıca tüm web siteleri (sadece WordPress) üzerinde de çalışabilir.

Fiyatlandırma

Eklentiyi seçerken belirleyici bir faktör de ücretidir. Aşağıdaki tablo ücretlerini göstermektedir.

WordPress Popup EklentisiFiyat
OptinMonsterYıllık 49 – 199 dolar
Bloom89 $ – 249 $
ThriveLeads67 $ – 588 $
SumoMeÜcretsiz – aylık 100 $

Sonuç:

Burada net bir kazanan yok.

Bütçeniz yoksa ve özelliklerden ödün vermeden ve bir başkasının markasını sitenizde sergilemekten çekinmiyorsanız, SumoMe sizin için en iyi seçimdir.

Eğer küçük bir bütçeniz varsa, ek güzellikler istiyorsanız ve bazı özellikler ve site hızlarından ödün vermekten çekinmeyin, o zaman Bloom mükemmeldir.

En kapsamlı ve güçlü WordPress açılır pencere eklentisini arıyorsanız, OptinMonster en iyi seçenektir.

Ve kazanan….

Bu yazının başında belirlediğimiz kriterleri göz önünde bulundurarak, OptinMonster’ın piyasadaki en iyi WordPress popup eklentisi olduğunu gördük . Özellikler ve kullanım kolaylığı göz önünde bulundurularak, paranızın karşılığını en yüksek seviyede sunacağına eminiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.