En İyi Arama Kaydedici Uygulamaları – Android ve İOS

Arama kaydedici, diğer adıyla çağrı kaydedici ile konuşmaları kaydetmek çok kolaydır. Bir arama kaydedici uygulaması kurarsınız ve bir kaç ayar ile görüşmelerinizi kayıt edersiniz. Bunun için en çok kullanılan güvenilir bir arama kaydedicisi uygulaması arayışı içerisindeyseniz ve arama kaydetmek istiyorsanız kesinlikle doğru yerdesiniz. Android ve İOS platformlarında aramaları nasıl kayıt ettiğimiz uygulama ve en iyi arama kaydedici uygulamalarına bu yazımızda yakından inceliyoruz.

Telefonunuzda başka biri ile yaptığınız görüşmeler normalde kayıt altına alınmaz, yani öyle bir özellik telefonla birlikte gelmez. Buna çözüm olarak ise arama kaydedici ismini verdiğimiz uygulamalar sayesinde görüşmelerinizi kayıt edebilirsiniz.

En çok kullanılan Android arama kaydedicisi ve en çok kullanılan İOS arama kaydedici uygulamaları listesi ise şu şekildedir.

En İyi Android Arama Kaydedici Uygulamaları:

 1. Görüşme Kayıt Edici – ACR
 2. Arama Kaydedici – Appliqato
 3. Arama Kaydedici – Recorter Smart App
 4. Çağrı kaydedici – Blackbox™ 
 5. Call Recorder Automatic
 6. Arama kaydı – Cube ACR

Not: Ek olarak, Android 9.0 Pie , tüm bu uygulamaları android için işe yaramaz hale getiren, arama kaydedici uygulamaların kullanımını, birçok şekilde kısıtladı. Ancak, erişim Android 10’a yeniden yerleştirildi. Bu nedenle, Android 9.0 Pie sürümlü ile bir cihaz kullanıyorsanız, bu uygulamalar bu sürümde kullanılamayacaktır.

1. Görüşme Kayıt – ACR

ACR Görüşme Kaydedici, Android’deki en popüler arama kaydetme uygulamalarından biridir. Çağrı kayıt kalitesi ayarları ve bulut yedekleme gibi bir çok özelliği vardır. Telefonunuzun hafızasına bağlı olarak sınırsız bir şekilde gelen aramaları ve giden aramaları kayıt edebilirsiniz. Uygulamanın ücretsiz versiyonu, bütün ihtiyaçlarınızı giderebileceği gibi ücretli yani pro versiyonunda da ayrıca Google drive, Onedrive gibi ek özellikler ile birlikte gelir.

Uygulamayı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

2. Arama Kaydedici – Appliqato

Ücretsiz ve pro seçenekleri ile birlikte gelen uygulama ile arama kaydetme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Bir çok özellikle ile birlikte gelen uygulama da bize göre en güzel özellik; arama kaydetmeyi özelleştirilebiliyor olmanız. Yani bir kişi için sadece, arama kaydetme yapabilirsiniz. Bazı özellikleri ise şu şekilde;

 • İstediğiniz kişinin aramasını kayıt edebilirsiniz.
 • Kayıt ettiğiniz aramanın üzerine notlar ekleyebilirsiniz.
 • Google Drive™ ve Dropbox entegrasyonu ile kayıt ettiğiniz aramalar bir ömür boyu silinmez.
 • Kayıt sınırı yoktur. Cihaz hafızası yettiği kadar sınırsız kayıt yapabilirsiniz.

Arama kaydedici uygulamasını indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

3. Arama Kaydedici – Recorter Smart App

En iyi android arama kaydedici uygulamaları listemizin 3. uygulaması, Arama Kaydedici – Recorter Smart App. Otomatik arama kaydı, tüm konuşmaları kaydetme, gibi özellikleri ile son derece gelişmiş bir deneyim sunan uygulama. Ayrıca beyaz ve siyah liste gibi liste özelliği sayesinde, istediğiniz kişileri beyaz listeye alarak o kişiler ile konuşmalarınızı kayıt altına alabileceğiniz bir çok özellikle gelir.

Arama kaydedici uygulamasının başlıca özellikleri ise şu şekildedir;

 • Yüksek kalitede kayıt etme özelliği
 • Sınırsız kayıt yapabilirsiniz.
 • Kayıt edilen konuşmaları önemli olarak işaretleme özelliği,
 • Siyah ve Beyaz liste özelliği
 • Mp3, amr, wav gibi formatları destekler,
 • Gelen ve giden çağrıları kaydeder.

Arama kaydedici uygulamasını indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

4. Çağrı kaydedici – Blackbox™

Otomatik olarak kayıt yapacağınız arama kaydedici bu uygulama ile, rahat bir şekilde görüşmelerinizi kayıt altına alabilirsiniz. Basit arayüzü sayesinde, aradığınız bütün özellikleri bulabilirsiniz. Ayrıca ücretsizdir.

Arama kaydedici uygulamasının bazı özellikleri;

 • Bulut depolama sistemine verileri aktarabilirsiniz.
 • Arama, sıralama ve favorilere ekleme özellikleri vardır.
 • Görüşmeleri diğer uygulamaları erişimine kapatma özelliği,
 • Ekran widget ile manüel kayıt özelliği,
 • Bluetooth aksesuar desteği ile kayıt desteği,
 • Gelen ve giden aramaları kayıt etme özelliği
 • Sınırsız kayıt seçeneği (Cihaz hafızası ile sınırlıdır)

Arama kaydedici uygulamasını indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

5. Call Recorder Automatic

10 Milyon indirilme sayısı ile bir diğer arama kaydedici uygulaması Call Recorder Automatic. Bu uygulama ile otomatik olarak aramalarınızı kayıt edebilirsiniz. Gayet güzel çalışan uygulamanın en büyük eksikliği, kesinlikle karşı tarafın sesinin hoparlöre alınmadan net gelmemesi. Yani konuşmalarınızı hoparlör üzerinden yaparsanız, konuşmalarınız net bir şekilde kayıt edilecektir. Uygulama genel itibari ile gayet kullanımı kolaydır. Aramaları kaydeder, ardından onları düzenleyebilir, paylaşabilir veya istediğiniz gibi kaydedebilirsiniz. Uygulama üzerine olumsuz yorumların çoğu Android 9 ile gelen kısıtlamalar yüzündendir. Tamamen ücretsizdir.

Arama kaydedici uygulamasının bazı özellikleri ise şu şekildedir;

 • Bütün çağrıları otomatik kayıt eder,
 • İsime göre sıralama ve tarihe göre sırlama özellikleri vardır.

Arama kaydedici uygulamasını indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

6. Arama kaydı – Cube ACR

10 Milyon indirilme sayısı ile en gelişmiş arama kayıt edici uygulamasıdır. Bu uygulama ile normal telefon görüşmelerinin dışında Whatsapp, Skype, Telegram, Facebook gibi VoIP servisleri ile de çalışır. Organizasyonel özellikler, oynatma özellikleri ve kayıt kalitesi özellikleri dahil olmak üzere bir çok özelliğe sahiptir. Ücretli ve Premium şeklinde uygulama bize 2 seçenekler sunar. Arama kaydedici uygulamasının bazı özellikleri ise şu şekildedir:

 • Otomatik bütün aramaları kayıt edebilme,
 • Hariç tutulacaklar listesi ayarlayabilirsiniz,
 • Manüel olarak kayıt seçeneği,
 • Kayıtları yıldızlı olarak işaretleyebilme,
 • Tabletler üzerinden whatsapp benzeri uygulamaların ses kaydı alma özelliği,
 • Bulut desteği,
 • Oynatma, paylaşma gibi seçenekler vb.

Arama kaydedici uygulaması ‘Arama kaydı – Cube ACR’ indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

En İyi İOS Arama Kaydedici Uygulamaları

Bir iphone telefonunuz varsa, iphone görüşme kaydedici ücretsiz bir çok uygulama vardır. Bunlar arasında en çok indirilen ve popüler olan, İOS arama kaydedici uygulamalarının listesi ise şu şekildedir:

 1. Call Recorder – Save & Listen
 2. TapeACall Pro: Call Recorder
 3. Call Recorder – IntCall
 4. Call Recorder Pro

1. Call Recorder – Save & Listen

Call Recorder – Save & Listen, uygulaması ile hem gelen, hemde giden çağrıları kayıt edebilirsiniz. Görüşme sonrasında uygulama ekranında listelenen kayıtta düzenlemeler yapabilirsiniz. Kaydedilen kayıtları favori olarak işaretleyebilir, istediğiniz zaman kolaylıkla bulabilirsiniz. Türkçe ile birlikte bir çok dil desteği bulunan uygulama ile rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İphone arama kaydedici uygulaması bazı özellikleri ise şu şekildedir;

 • Sınırsız kayıt yapabilirsiniz.
 • Tek bir tık ile aramaları metine dönüştürebilirsiniz.
 • Arka planda görüşmelerinizi dinleyebilirsiniz.
 • Karanlık mod
 • Siri entegrasyonu
 • Parola koruma vb.

İphone için geliştirilen Call Recorder – Save & Listen uygulamasını indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

2. TapeACall Pro: Call Recorder

En iyi İos çağrı kaydedici uygulamalarından biri olan TapeACall Pro: Call Recorder ile gelen ve giden çağrıları kaydedebilirsiniz. Bulut desteği sayesinde kayıt edilen aramaları her yerden ulaşabilirsiniz. Uygulama ile arama kaydetme özelliğini kullanmak için uygulamanın telefon aramasını da arayıp üçlü görüşme başlatmanız gerekiyor.

iPhone’da çağrı kaydetme uygulaması TapeACall Pro: Call Recorder indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

3. Call Recorder – IntCall

Call Recorder uygulaması, sadece giden aramaları kaydetmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca normal hattınız üzerinden konuşmalarınızı kayıt edemezsiniz. Bunun yerine Whatsapp gibi servislerin giden aramalarını kayıt edebilirsiniz. Normal konuşmaları kayıt edemeyeceğimiz uygulamada, internet üzerinden istediğimiz kişiyi arayabilir ve bu konuşmaları kaydedebiliriz. Bunun için bir sim kartına dahi ihtiyacınız yoktur.

iPhone’da çağrı kaydetme uygulaması Call Recorder – IntCall indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

4.Call Recorder Pro

En iyi İOS arama kaydedici uygulama listemizin sonuncu uygulaması Call Recorder Pro. Bu uygulama ile birlikte hem gelen hemde giden bütün çağrılarınızı kayıt edebilirsiniz. Kayıt ettiğiniz çağrıları ayrıca istediğiniz ortamda paylaşabilirsiniz. Uygulamayı kullanmak için ise kredi satın almak zorundasınız. Onun dışında kullanamazsınız.

iPhone’da çağrı kaydetme uygulaması Call Recorder Pro indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.