Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

En İyi 13 Slayt Programı – Online Slayt Programları

Öğrencilik yıllarımızdan, ürün lansmanlarına kadar slayt sunumlarını düşüncelerimizi daha iyi ifade edebilmesi açısından bolca kullanıyoruz. Durum böyle olunca slayt hazırlama programlarının da değeri bir hayli arttı. Etkileyici ve akıllarda kalan slaytlar hazırlamak için iyi bir slayt programına ihtiyacımız var.

Etkileyici slaytlar hazırlamak için basit ama işlevsel en iyi slayt programı arayışında hepimiz olmuşuzdur. Dünyada en çok kullanılan slayt programlarından, Windows için en iyisi Powerpoint’dir. Mac için ise Keynote’dur. Ama bu yazımızda bu programların haricinde Powerpoint alternatifi, en iyi 11 slayt programı listesini yaptık. Bu slayt programları bazıları tamamen ücretsiz iken bazıları da ücretlidir.

En iyi 11 Slayt Programı

Google Slaytlar

G Suite uygulama ailesinin bir parçası olan Google Slaytlar, geleneksel bir online slayt programıdır. Aynı PowerPoint slayt programı gibi bir yapısı vardır. Powerpoint kullandıysanız Google slaytlar size yabancı gelmeyecektir. Slayt hazırlamak için bir çok araçla gelen slayt programının en güzel yanlarından birisi de internet olan her cihazdan slaytlarınıza erişebilmenizdir.

Google Slaytlarda ayrıca bir çok kişi farklı ortamda, farklı cihazlarla aynı slaytı düzenleyebilir.

Google Slaytlar ücretsizdir. Ama bir işletme iseniz ek olarak aylık plan satın alabilirsiniz.

Zoho Show

Basit ama etkili bir slayt yapma programı arıyorsanız belkide Zoho Show’a bir göz atmalısınız. Slayt programının sol panelinden slayt ekleyebilir, sağ panelden de bu slayta farklı tasarımlar, yazılar ekleyebilir daha etkileyici yapabilirsiniz. Zoho Show ile yaptığınız slaytları sunumun sonunda isteyen kişilere bir indirme bağlantısı dağıtarak indirmelerini sağlayabilirsiniz.

Zoho Show slayt programı bireysel kullanıcılar için ücretsizdir. İşletmeler için ise aylık olarak bir ücret ödemeniz gerekir.

Slides

Slides diğer slayt yapma programlarından farklı olarak işleri pratiğe dökmenin peşinde bir yazılımdır. Şöyle ki bu slayt programı size bir slayt havuzu oluşturmanıza izin veriyor. Bu havuza o gruptaki insanlar eski slaytları atıyorlar. Sizde dilediğiniz gibi o havuzdan; işletmenin logosu olsun, özel tasarımları olsun saniyeler içinde alabiliyorsunuz. Bu sayede slayt oluştururken zamandan kazanmış oluyorsunuz.

Slides slayt programı bireysel kullanıcılar için ücretsizdir. İşletmeler için ise aylık ödeme şeklinde ücret vermeniz gerekir.

Prezi

Standart slayt sunumlarından bıktınız mı? Prezi slayt hazırlama programı ile animasyonlar ekleyerek unutulmaz sunumlar yapabilirsiniz. Gelişmiş yapısı yüzünden tek dez avantajı ise bir slaytı oluşturmak için daha fazla zaman harcamanızdır. Slayt hazırlama programı bireysel kullanıcılar için ücretsizdir. Bir işletme iseniz aylık olarak ücret ödemeniz gerekir.

Microsoft Sway

Bildiğiniz gibi slayt hazırlarken birazda tasarımcı ruhunuzun olması gerekir. Bütün slayt programlarında bu geçerlidir. Grafikler ve animasyonlar herkesin harcı değildir. Microsoft bunun üstüne giderek size standart bir şablon sunar. Basit ama etkileyici şablonlardan bahsediyoruz.

Ayrıca sway sizlere sağdan sola yukarıdan aşağıya bir anlatı yapısı için tasarlanmıştır. Bildiğiniz slaytlardan biraz farklıdır. Sway’den bir zaman akışı hissini alabilirsiniz.

Microsoft Sway slayt hazırlama programı ayrıca ücretsizdir.

Canva

Photoshop’da oluşturduğunuz grafiklerle slaytınızı desteklemeniz gerekir. Bu görsel ve etkileyicilik açısından son derece önemlidir. Ama aramızda photoshop bilmeyen insanlar vardır. Ayrıca sadece bir slayt içinde photoshop öğrenmek zaman kaybıdır. Bu durumda Canva yardımımıza koşar. Basit arayüzü ve binlerce tasarım öğesi ile birlikte dilediğiniz tasarımı dakikalar içinde yapabilirsiniz. Ayrıca canva slayt özelliğide vardır. Bu sayede o çok profesyonel görünen slaytları yapabilirsiniz.

Canva slayt programı ücretsizdir. Ama bazı kullanılan öğeler için ek ücret ödemeniz gerekir. Yani 1000 tane bilgisayar resmi varsa bunların 500’ü ücretlidir. Gerisi ücretsizdir.

Adobe Spark

slayt programı adobe spark

Sunumların tek tek tıkladığınızda açılan slaytlar olması gerekmez. Animasyonlu videoda olabilirler ve Adobe Spark bunu bir PowerPointte slayt oluşturmak kadar basit hale getirir. Bir çok özellikle gelen bu online araç da dilediğiniz gibi video şeklinde sunumlar hazırlayabilirsiniz.

Adobe Spark slayt programı temel özellikler için ücretsizdir.

Slidebean

Slidebean kısa zamanda hızlı slaytlar oluşturmanız için tasarlanmış bir araç. Bünyesinde bulunan hazır şablonlar ile dakikalar için de az uğraşla slayt oluşturmanıza izin veriyor. Yüzlerce farklı şablon arasından istediğinizi seçip slayt hazırlamaya başlamanız için bir de kütüphanesi var. Slidebean’ın bir diğer dikkat çekici özelliği ise; slidebean üzerinden paylaştığınız sunumları görüntüleyenlerin herhangi bir slaytta ne kadar vakit geçirdiği gibi verilerine de ulaşabiliyorsunuz.

Slidebean slayt programı ücreti ise; sınırsız kullanım için aylık 8$

Deckset

Çoğu slayt hazırlama programında sunum için tasarımı ile ekstra uğraşmanıza gerek vardır. Ama Deckset ile tasarımı düşünmeden sadece slaytta ne yazması gerektiğine odaklanmanız gerekecek. Deckset’i kullanmak ise çok basittir. Not defterinizi açın ve her bir slayt sayfasında yazılması gerekenleri yazın. Bir sonraki slayta geçmek için yan yana üç tire işareti koyun. Deckset sitesine yükleyin ve o sizin için slaytınızı oluştursun. Ayrıca bir çok tasarım arasında istediğinizi seçerek o istediğiniz profesyonel slaytları yapın.

Deckset slayt programı fiyatı: 29 $

Apple Keynote

slayt hazırlama programı apple keynote

Hiç Steve Jobs’un verdiği gibi bir sunum yapmak istediniz mi? Cevap Keynote. Apple’ın sunum uygulaması her yeni Apple cihazıyla birlikte ücretsiz olarak gelir ve güzel şablonlar ve tipografi ile dolu basitleştirilmiş bir PowerPoint’e benzer. Hatta bir bilgisayarda bile Keynote’ta sunumlar yapmak için iCloud.com’da çevrimiçi olarak kullanabilir ve daha sonra geri bildirim için başkalarıyla paylaşabilirsiniz.

Keynote slayt programı: Mac, iPad veya iPhone ile kullanılabilen bir iCloud hesabıyla ücretsizdir.

PowerPoint Online

powerpoint online slayt hazırlama programı

Veya PowerPoint slayt programını kullanabilirsiniz. PowerPoint’in son sürümlerinin kullanımı daha kolaydır, özellikle ücretsiz PowerPoint Online slayt programı. Tarayıcınızda herhangi bir PowerPoint dosyasını açabilirsiniz. Normalde PowerPoint’e bir ücret ödersiniz ama PowerPoint Online tamamen ücretsizdir.

PowerPoint Online slayt programına bütün platformlardan erişebilir ve kullanabilirsiniz. Yaptığınız slaytı her platformdan yani telefonunuzdan, tabletinizden bilgisayarınızdan aynı anda düzenleyebilir ve herkes ile paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar