En Kolay İnternetten Para Kazanma Yöntemleri!! 18 Denenmiş Kanıtlanmış Yöntem

Hepimizin evinde interneti vardır ki şu dönemde internetsiz evde yoktur sanırım. TÜİK’in 2017 araştırmasına göre Türkiyede ki evlerin %78,3’ü genişbant internet bağlantısına sahip. Ülke nüfusuna oranladığımızda bu sayı yaklaşık 64 milyon. Bu internet üzerinden ulaşabileceğimiz kitlenin büyüklüğünü göz önüne seriyor. Peki bunca insanın olduğu bir ortamda sizin de bir şeylerin ucundan tutup gerek maddi destek, gerek tatmin olmak, gerekse tamamen geçim kaynağı olmasını sağlamak amacıyla internetten para kazanmak istermisiniz. Tabi ki bu yolculukta geminize bir kaptan olmak için buradayım. İnternetten Para kazanmak adına bir çok makale okumuş olabilirsiniz, ki bende zamanında okuyordum, gerçekten zaman kaybından başka bir şey değiller. Ayrıca bütün bu yazılar internetten para kazanmaktan çok onu bunu anlatan size set almanızı söyleyen saçma sapan şeylerden ibaret.

Size gerçekten para kazana bileceğiniz, 18 tane internetten para kazanmanızı sağlayacak yöntemden bahsedeceğim ‘tabi ki bu yöntemlerden para kazanan insanlar var hatta bununla bir servet sahibi insanlarda yok değil, ki bu büyük bir Pazar size de bu yollardan birinde eminim bir ekmek çıkacaktır, ki okuduğunuz bu yazıdaki  web sitesini açarak internetten para kazanmak adına, bu işin ucundan tuttuğumun en büyük kanıtıdır.

Size şunu garanti ediyorum. Bu yazı bugüne kadar okuduğunuz en karlı yazı olacak !

İşte sizler için hazırlamış olduğum Denetlenmiş, Kanıtlanmış en kolay internetten para kazanma yöntemi.

1.Youtube ile İnternetten Para Kazanmak


Şu birkaç yıl içerisinde oldukça popüler bir yöntemdir bu sanırım ki bilmeyen de yoktur. İnternetten para kazanmanın  en kolay yolu olduğunu söyleyemeyiz ama etkili bir yöntemdir. Ortada bir gerçek te var ki sabır emek isteyen bir yöntem. Youtube, yine gerçek anlamda ciddi gelirler elde edebileceğiniz bir mecradır.

Ruhi Çenet Videoları isimli youtube kanalı bir videosunda youtube üzerinden bugüne kadar (2013 yılıdan 2018 yılında kadar) toplamda 500 bin liranın üzerinde bir geliri sadece adsense reklamları üzerinden elde ettiğini açıklamıştı.

Tabi bu rakam buzdağının sadece görünen yüzü. Normalde youtube adsense reklam gelirleri asıl gelirin %20’sine bile tekabül etmez. Asıl para kazandıran nokta ise, markalar ile yapılan işbirliği ile videolarda bu markaların viral reklamlarının yapılmasındadır.

Viral Reklamdan kastım parayı Youtube’dan değil de direk şirketlerden reklam vermek isteyen ama bunu çaktırmadan veren bir reklam türü diyebiliriz. Söyle yapılıyor biraz açarsak bu işlem, siz hali hazırda videolar hazırlıyorsunuz, bu videonun içerisine bir tanıtım yerleştiriyorsunuz, bu oyun tanıtımı yada başka bir şey olabiliyor ve o tanıtım için bir ücret alıyorsunuz,  ve emin olun o bu paralar hiç de küçük miktarda paralar olmamakta.

Aşağıda Wpmavi isimli bir web sitesinden almış olduğum bir mail görmektesiniz. Bu mailde bir mobil oyun için  2 milyon+ abonesi olan bir oyun kanalından alınmış  fiyat mevcut.  90 – 120 saniye oyun tanıtımı için bu kanalın istediği fiyat 15 bin lira + KDV şeklinde olmuş.

Tabi ki 2 Milyon bir abone hiç de öyle kolay ulaşılan bir şey değil daha küçük bir örnek verirsek 500 bin aboneniz de bile binlerce lirayı kaldırmanız söz konusu. 500k abonesi olan bir oyun kanalından oyun tanıtımı için alınan bir fiyat teklifi de 4000 lira + KDV şeklinde olmaktadır.

Sonuç olarak seveceğinizi ve zamanımı buna ayırabilirim, dikkat çekici videolarda hazırlaya bilirim diyorsanız eğer, hiç beklemeyin bir kanal açın ve Youtuber olun.

2.Niş Bir Blog Açarak İnternetten Para Kazanmak


Bir blog açarak internetten para kazanabilirsiniz, nasıl mı? Bir web sitesi düşünüldüğünün aksine çok da zor bir şey değildir, ayrıca çokta pahalıda bir şey değildir. Ha şu da bir gerçek hiçbir iş sermayesiz olmayacağı gibi bunu yapmak için de biraz cebiniz paranız olmalıdır. Bir blog ile binlerce lira kazanan insanlar vardır ki bunlardan biri benim. Bunun için ihtiyacınız olan cebinizde minimum 30’tl nin olması ve birazda bilgi tabi bu daha fazla para harcamak istemeyenler için yoksa özel bir blog sitesi yaptıra bilir ve sadece bir şeyler yazmaya odaklana bilirsiniz.

Kim verecek bu parayı?

Bütün büyük web sitelerinin de yaptığı gibi Bloğunuza reklam vereceksiniz, burada rolü en güvenilir ve en çok parayı veren Google’ın bir servisi olan Google Adsense üsteniyor. Ve Youtube’ da vermiş olduğum gibi bir çok şekilde de para kazanmak münkündür.

3.İnternet Sitesi Açarak İnternetten Para Kazanmak


Türkiye’de mobil cihazların sayılarının artması ile birlikte internete erişim oranı artmaya devam ediyor. TÜİK’in verilerine bağlı olarak yaklaşık 64 milyon kişinin internete erişimi olduğunu söylemiştik. Eğer yazılım bilginiz var ise veya yoksa bile belirli ücretsiz/ücretli servisleri kullanarak internet siteniz üzerinden para kazanabilirsiniz. Bu demekte te olmuyor illa servisleri kullanarak bir web sitesi sahibi olacaksınız, artık yazılım bilmeden de web sitesi açabilirsiniz.

Bu maddeyi aslında blog yazarak para kazanma maddesine de bağlayabiliriz ancak internet sitesi kapsamında yapabileceğiniz şeylerin sayısı bir hayli fazla. İnternet sitesi kurmak için şurada adım adım anlatılmış rehberi takip edebilirsiniz ya da bir sitenin nasıl kurulacağı ile ilgili bilginiz varsa da WixGodaddySquarespaceWebstr.gg gibi servisler mevcut. Bunlardan yararlanabilirsiniz. Ücretsiz ve ücretli seçeneklerini de inceleyebilirsiniz.

En basitinden şöyle düşünün, eğer günde binlerce kişinin ziyaret ettiği bir internet siteniz varsa, bu gücünüz olduğu anlamına gelebilir.

Binlerce kişinin düşüncesini, eylemini yönlendirme gücü, yani etki gücü. Etki gücü de her zaman para eden bir şeydir.

4.Freelancer Platfomlarından, İnternetten Para Kazanmak


Öncelikle size Freelancer ne demektir onun tanımını yapmak istiyorum.

Freelancer serbest çalışan demektir yani söyle kimseye bağımlı değilsinizdir, bir patronunuz yoktur.Özellikle grafik tasarım çalışmaları, çevirmenler, Tasarım projeleri, Web sitesi gibi alanlarda çokça görülür. Freelance çalışan kişi, kazancını maaşla değil, yaptığı iş üzerinden fiyatlandırarak ya da saatlik çalışma karşılığı ile elde eder. Çalışma saatleri de kişinin isteğine göre değişir. Freelance çalışan, işverenin sadece işini yapmakla yükümlüdür, sigorta ve diğer ihtiyaçları müşteriyi ilgilendirmez.

Bir Freelancer platformundan yeteneğiniz doğrultusunda bir çok iş teklifi alabilir ve mutlu olduğunuz bir işte, internetten para kazana bilirsiniz. Platformlara örnek verirsek eğer www.freelancer.com en büyük örnek olacaktır.

5.İçerik Üreterek ve Satarak İnternetten Para Kazanmak


Hiç öyle web sitesiyle, blogla felan uğraşamam ona zamanımı ayırmam derseniz. İçerik yazarak para kazana bilirsiniz. İnternetten para kazanma adına en kolay yolu size sunuyorum içerik yazarı olun, ama her şeyde olduğu gibi bu işi istemelisiniz, gerçekten istemelisiniz. Şu an bu okuduğunuz web sitesinde bunun gibi bir hizmet veriyorum. Direk kendi isminizle sisteme giriş yapıyorsunuz yazıyor karalıyorsunuz. Tabi ki bunun da bazı kuralları var onu yazmayacağım ama hakkımızdan bana ulaşarak detayları konuşabiliriz.

6.Oyun Skin Alım Satımı Yaparak İnternetten Para Kazanmak


İnternetten para kazanma yöntemleri arıyorsunuz, bu yöntem diğerlerinden biraz farklı, bu işi biraz alım satım la alakalı bir şey bir nevi internetten ticarerete atılacaksınız. Ne alıp satacaksınız der gibisiniz tabiki çok büyük paraların döndüğü Steam Market üzerinden silah skini alım satımı yapacaksınız peki anladım da Skin ne? Skin oyunlarda bulunan silah veya teçhizata sadece görsellik anlamında farklılık katan tasarımlardır. Aşağıda da gördüğünüz resimdeki gibi bir şeyden bahsediyorum.

Gördüğünüz resim üzerinde ki silah üzerine ki tasarım bir skindir. Bu silahın orjinal halinden tek farkı üzerinde ki tasarımdır.

Bunu aynı borsa gibi düşünün. Belirli bir miktar sermaye ile steam marketten oyunlarda kullanılan silahlar için fiyatları düştüğü zaman skin satın alımları yapıyorsunuz ve fiyatları yükseldiği zaman da bu skinleri satıyorsunuz.

Keza steam market fiyat artış – düşüş zamanlarını, alım satım hacimlerini, en düşük – en yüksek alım satım fiyat aralıklarını aynı borsada olduğu gibi detaylı grafik olarak size sunuyor. Ayrıca belirlediğiniz fiyatlardan otomatik – alım satım emirleri verebiliyorsunuz.

Tabi steam markette kazandığınız parayı ödeme olarak alamıyorsunuz. Sadece o para steam hesabınıza yansıyor. Ancak hesabınızda bulunan paranın tamamı ile bir skin alabiliyor ve o skin’i opskins ya da bynoname gibi dış kaynaklı marketlerde gerçek para karşılığı satabiliyorsunuz.

Böylece kazandığınız dijital parayı gerçek paraya dönüştürerek internetten para kazanma hedefinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

7.Sosyal Medya Fenomeni Olarak İnternetten Para Kazanmak


Çevremizde birçok sosyal medya fenomeni vardır. Bunlar genellikle Facebook, İnstagram, Twiter fenomenlerin en fazla aktif olduğu platformlar. Yurtdışında “influencer” olarak adlandırılan bu kişiler, sponsorlu reklamlar ve paylaşımlar ile çok güzel gelir elde edebiliyorlar. Bir araştırma yaptım ve ünlülerin her bir instagram paylaşımı için istedikleri reklam ücretini aşağıda…

1. Özge Ulusoy – 3 bin TL’den aşağısını kabul etmiyor.

2. Didem Soydan – 4 bin TL’ye reklam yapıyor

3. Ebru Şallı – 5 bin TL alıyor her reklam için.

4. Ivana Sert – 6 bin TL alıyor reklam başına.

5. Çağla Şikel – 7 bin TL alıyor.

6. Burcu Esmersoy – 10 bin TL alıyor reklam başına.

7. Demet Akalın – Yaptığı her reklam için yaklaşık 15 bin TL alıyor

8. Lebron James – 120.000 dolar kazanıyor ünlü basketbolcu.

9. Cristiano Ronaldo – Ünlü futbolcu da 400 bin dolar alıyor reklam başına.

Felan filan görüyorsunuz, gerçekten dudak uçuklatan rakamlar, belki ünlü değilsiniz ama bilginiz olan bir konuda düzenli paylaşımlar ile kendi kitlenizi oluşturmanız durumunda bu kitleniz sayesinde çok güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

8İkinci El Eşya Satışı ile İnternetten Para Kazanmak


Kullanmadığınız ürünleri internet üzerinden satmak da gelir elde etmek için güzel bir yol olabilir. Özellikle elektronik eşyaların ve ev eşyalarının internet üzerindeki ikinci el pazarı oldukça aktiftir. İkinci el eşya satışında internetten para kazanmak için Facebook gruplarını, Sahibinden’i veya Letgo’yu kullanabilirsiniz.

9.Mikro İşler Yaparak İnternetten Para Kazanmak


Mikro işlerden kastım küçük çaplı işler alarak ta internetten para kazana bilirsiniz. Nasıl mı Freelancer terimini biraz üzerde açıklamıştım onun gibi ama bu her platform üzerinden donanım haber, wmaracı gibi binlerce kişinin girdiği web sitelerinden kendi kişisel ilananızı vererek internetten para kazana bilirsiniz. İlandan da kastım buralarda bu gibi bir yerlerde kendinizi yeteneklerinizi tanıtarak kendinize iş toplaya bilir bir miktar ücret alabilirsiniz.

10.Instagram ile İnternetten Para Kazanmak


Bunun için iki yöntemden bahsetmek istiyorum birincisi bir şeyler satmak, ikincisi ise Viral Reklamlar ile Instagram’dan Para Kazanmaktır.

Bir şeyler Satmak

İnstagram’dan satış yapan kişi sayısı oldukça fazla ayakkabından tutun takı ya kadar hemen her şey bulabilirsiniz instagramdan. Peki bunca insan yapıyorsa siz neden yapma yasanız ki, bir şeyler satın bunun için biraz takipci yapmak ve tabi ki instagram’ın vaz vazgeçilmezlerinden #Hastag’leri unutmayın.

Viral Reklam Yayınlayın

İnternetten para kazanmak adına Dünya’da ve ülkemizde de en yaygın olarak instragram’dan para kazanma şekli budur. Bütün o sayfaların amacıda budur bence.Buna instragram’da reklam yaparak para kazanma da diyebiliriz ancak genelde bu reklamların reklam olduğu takipçileri tarafından çok anlaşılmaz. İlginiz mi arttı bu yetmedi mi? buradan bütün detaylarıyla ele alan bu yazıyı okuya bilirsiniz.

11.Domain-Alıp Satarak İnternetten Para Kazanmak


İnternetten arsa satın alıp satarak para kazanmak ister misiniz? Arsadan kastım domaindir(www.siteadresi.com), ilerde kesin bunu almak isteyenler olur dediğiniz alan adlarını alarak açık artırma yada platformlarından satabilirsiniz. Açık artırma mantığı şu şekilde yürümektedir Godady gibi web sitelerinden aldığınız alan adınızı açık artırma ile satabilirsiniz. Yada alan adına bir iletişim felan filan ekleyerek, bunu almak isteyen kişilere 10 tl aldığınız alan adını, istediğiniz kadar bir fiyatla satabilirsiniz.

12.Stok Fotoğraf Satarak İnternetten Para Kazanmak


İnternet geliştikçe ve büyüdükçe telif konusundaki hassasiyet de arttı. Reklam ajansları, dijital pazarlama ajansları, internet yayıncıları, gazeteler, orta ve büyük ölçekli şirketler telif ile ilgili sorun yaşamamak için veya aradığı uygun görselleri bulmak için stok fotoğraf satın alıyorlar. İşte tam da bu noktada stok fotoğraf çeken ve bunları satışa sunan kişilerin bundan para kazanma imkanı doğuyor. Stok fotoğraf satabilmek için bazı şartlar var tabi. Yeni bu işe giriyor ve bir portfolyonuz yoksa 100 fotoğraflık bir portfolyo ile aylık ortalama 15 ile 30 dolar arasında kazanabilirsiniz. Bunun üst sınırı ise fotoğraflarınızın ne kadar popüler olduğu ile ilgili. ShutterstockPhotoDuneAlamy123rfGettyimagesFotolia bunun için üye olabileceğiniz popüler siteler.

13.Udemy’e Video Hazırlayarak İnternetten Para Kazanmak


İnternetten para kazanmak adına, bir alanda bilgi düzeyiniz var ise ya da bir yeteneğiniz ne duruyorsunuz! Hemen video çekerek bundan para kazana bilirsiniz. Udemy için ücretli dersler hazırlayarak derslerinizi, bu hazırlamış olduğunuz videoları insanlara satabilirsiniz.

Udemy’i bir ziyaret edin ve hangi kategorilerde ne tür eğitim setlerini olduğunu inceleyin. Böylece hem hangi konular üzerine eğitimler çekebileceğiniz konusunda hem de verilen derslere kaç kişinin kayıt olduğunu görerek ne kadar para kazanabileceğiniz konusunda kendiniz ile beyin fırtınası yaprak bir fikir sahibi olmuş olursunuz.

14.Online Marketlerde Ürün Satarak İnternetten Para Kazanmak


İnternetten sürekli alışveriş yaparız, peki hiç o yerlerden satış yapmayı düşünmüş müydünüz. İnternette o kadar  çok platform vardır ki, online olarak internetten satış yaparlar. Peki siz neden yapmayasınız bunu size en güvenilir bir kaç platform vermek istiyorum bunlar…

Bu gibi platformlardan ürünler satabilirsiniz.

15.Twitch İçin Video Çekerek İnternetten Para Kazanmak


İnternetten para kazanmak adına Twitch oyun severlerin bir numaralı yeridir sanırım. Twitch.tv, oyuncuların oynadıkları oynun canlı bir şekilde yayınını yaptığı ve büyük kitlelerce izlendiği, izlenirken de internet üzerinden para kazandığı bir platformdur. Düşünün oyun oynayarak para kazanıyorsunuz ne kadar iyi bir haber değil mi?

Yayıncıların internetten para kazanma kaynakları bu platfromda 2 ana yolla oluyor;

1- Yayını izleyen insanlar yayıncıya bağış yapıyor. Bu bağışların herhangi bir sebebi olması gerekmiyor. Bazıları sadece yayıncıyı sevdikleri için, bazıları gönderdikleri bağışlara mesaj yazarak mesajlarının yayında okunması için gönüllerinden kopan miktarları gönderiyor.

2- Aynı zamanda yayının bir de chat kısmı oluyor. Bu chat kısmından izleyiciler yayımcı ile interaktif bir şekilde iletişim halinde oluyor. Tabii chat’te izleyiciler, diğer izleyicilere göre daha üstün izinlere sahip olmak ve sohbet kısmında bulunan kısıtlamalara takılmadan yayını izleyebilmek için bir de bu yayıncının kanalına aylık 5 dolar ödeme yaparak abone oluyor.

Tabii yayınlar sadece oyunlardan da oluşmuyor. Müzik yapan, resim çizen, talk show yapan yayıncılar da mevcut. Ancak ana kitle izleyici hep oyunlar üzerinde.

Eğer siz de hayatınızda oyunlara ciddi zaman ayıran biriyseniz, internetten para kazanma için yayıncı olmayı düşünebilirsiniz.

16.Bionluk İle İnternetten Para Kazanmak


İnternetten Para kazanmak adına en sağlıklı sonuçları yine yeteneklerinizi sergilemek ve bu yetenek ve bilgi birikiminizi paraya çevirmenizi tavsiye ederim. Nasıl? Burada devreye Bionluk giriyor, buradan oluşturmuş olduğunuz bir profil ile yeteneklerinizi sergileyerek iş alabilirsiniz.

17.Satış Ortaklığı Yaparak İnternetten Para Kazanmak

Satış ortaklı nedir? Sorusundan başlamak istiyorum, adı üstünde bir firmanın ürününü satmaktır. Bu firmadan firmaya değişmekte ama çoğunun mantığı şekilde işlemekte 100 liraya sattığınız bir şeyi 20 TL sini firma bize vermektedir.

Peki satış ortaklığı nasıl yapılıyor?

Genel mantığı şu şekilde: Satış ortaklığı yapmak istediğiniz firmanın affiliate sayfasından başvuruda bulunuyorsunuz ve başvurunuz kabul olursa firma size bir adet referans linki veriyor.

Siz de bu firmanın ürünlerini pazarlarken bu firmaya referans linkiniz ile link veriyorsunuz ve böylece satış gerçekleştiğinde firma satışın sizin aracılığınız ile gerçekleştiğini anlıyor ve size komisyonunuzu yansıtıyor. ( Bu sistem otomatik işliyor zaten)

18.Mobil Uygulama ile İnternetten Para Kazanmak


Her yıl Google Play ve iOS App Store üzerinden milyonlarca uygulama indiriliyor. Bizler de mobil kullanıcılar olarak onlarca farklı uygulamayı, oyunu indiriyor ve kullanıyoruz. İnternet üzerinden para kazanmak için orta ve ileri seviye olan bu adımda hazır indirip, reklam alanlarını kullanarak para kazanabileceğiniz sistemler mevcut. Hazır mobil uygulama, oyun satın almak için ChupamobileFlippaCodecanyon’u inceleyebilirsiniz.

Mobil uygulamanızdan reklam yayınlayarak para kazanmak için de AdmobWingoadsMoPubTapjoy gibi platformları kullanabilirsiniz. Eğer bir geliştirici iseniz ve reklam yayınlıyorsanız Admost kullanarak da reklam gelirlerinizi artırabilirsiniz.

Bir “En Kolay İnternetten Para Kazanma Yöntemleri!! 18 Denenmiş Kanıtlanmış Yöntem” yazımın sonuna geldik yazıyı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.