Kaydol

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Facebook Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Facebook hesap dondurma işlemi nasıl yapılır onu göstereceğiz. Ama öncesinde Facebook hesap dondurma işlemi ile ilgili kafalara takılan soruları cevaplamak istiyoruz. Siz direk Facebook hesap dondurma işlemi yapmak istiyorsanız yazının sonuna inerek Facebook’u dondurabilirsiniz.

Facebook’u Silme ve Dondurma Arasındaki Fark Nedir?

Aslında, Facebook hesap dondurma, Facebook’u sonsuza dek terk etmek istediklerinden emin olmayan insanlar içindir. Sadece sosyal medyadan bir süre ayrı kalmak istiyorsanız,Facebook dondurma işlemi iyi bir seçenektir, ancak tek seçenek değildir. Aynı zamanda Facebook hesabını tamamen sonsuza kadar silebilirsin. Nasıl yapılır bilmiyorsan Facebook hesabı silme isimli yazımızdan faydalanabilsin.

Facebook Dondurma İşlemini Yaparsam İnsanlar Beni Arama Sonuçlarında Bulabilir Mi?

Facebook hesabını dondurursanız hesabınız hiç bir arama sonucuna çıkmaz. Zaman tüneliniz gizlenir ve siz hesabı tekrardan etkinleştirene kadar da o şekilde kalır. Ama hesabınızı silerseniz hiç bir zaman arama sonuçlarında olmazsınız.

Facebook Dondurma İşlemi ile Yorumlarım Kaybolur mu?

Facebook hesap dondurma işe yaradıysa, kendi zaman tünelinizde bulunan gönderiler de gizlenir. Tüm profiliniz gizlenir esasında. Ancak bu, başkalarına yaptığınız yorumların da ortadan kalkacağı anlamına gelmez.

Facebook anılara takıntılıdır. Sizi nostaljik kılmayı seviyor ve sosyal medyayı ne kadar süredir kullandığınızı hatırlatıyor. 

Bu yüzden yorumlarınız kaybolmayacak. Facebook hesap dondurma işlemini yaptığınız da adınız düz metin olarak görünecektir. Profil resminiz de varsayılan bir simgeyle değiştirilecektir.

Ve elbette, Facebook hesabınızı yeniden etkinleştirirseniz, tüm bu gönderiler normal haline döner.

Facebook Olmadan Messenger’ı Hala Kullanabilir miyim?

Facebook hesap dondurma işlemini yaptığınızı varsayarsak yada Facebook hesabınızı sildiğinizi iki durumda da mesengerı kullanabilirsiniz.

Facebook Hesap dondurma işleminde, Facebook Messenger’ı da dondurmak isteyip istemediğinizi soracaktır. Hayır deyin ve kullanmaya devam edin. Bu durum silme içinde geçerlidir.

Facebook Dondurma İşleminden Sonra Etiketlenmiş Fotoğraflara Ne Olur?

Facebook geri döneceğinizi bildiği için bütün fotoğraflarda etiketleriniz hala duracaktır. Ancak, bu etiketler düz metne dönüştürülecektir. Kimse sizin isminize tıklayıp profilinize gelemez.

Hesabınızı yeniden etkinleştirirseniz, etiketler hiçbir şey olmamış gibi yeniden görünür.

Akıllarda takılan bu soruları cevapladıktan sonra Facebook hesabınızı hala dondurmak istiyorsanız aşağıda nasıl yapacağınızı anlattık.

Facebook Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Facebook hesap dondurma işlemi için yapmanız gerekenler çok basittir. Bir kaç adımda kolay bir şekilde Facebook hesap dondurma işlemini yapabilirsiniz. Bu işlem bilgisayarda ve telefonda nasıl yapılır tek tek göstereceğiz.

Bilgisayarda Facebook Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Bilgisayarınız ile Facebook’a giriyorsanız Facebook hesap dondurma işlemi için şu adımları uygulayabilirsiniz;

 1. Facebook’a giriş yapın.
 2. Sol en üstte bulunan aşağı gösteren üçgen işaretine tıklayın. Açılan pencereden ayarlara tıklayın.
 3. Sol menüden “Facebook Bilgilerin” menüsüne tıklayın.
 4. Sağ tarafta açılan alandan en altta bulunan “Dondurma ve Silme” yazısına tıklayın.
 5. Açılan alandan üstteki Hesabı dondur alanını seçin.
 6. Hesabı dondurma işlemine devam et butonu ile Facebook hesap dondurma işlemine devam edin.

Bu adımları uyguladıktan sonra Facebook hesabınızı dondurmuş oluyorsunuz.

Telefondan Facebook Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Facebook’a telefondan giriyorsanız Facebook hesabını uygulama üzerinden dondurabilirsiniz. Yapılması gereken adımlar ise çok basittir. Facebook hesabını dondurmak için aşağıdaki adımları sırası ile uygulayın:

 1. Telefonunuzdan Facebook mobil uygulamasını açın.
 2. Sağ üst köşedeki menü simgesine dokunun.
 3. Açılan pencereden “Ayarlar ve Gizlilik”e dokunun.
 4. Sonrasında “Ayarlar”a dokunun.
 5. Hesap ayarları altındaki “Kişisel Bilgiler” menüsüne dokunun.
 6. En altta bulunan “Hesabı Yönet”e dokunun.
 7. Hesap’ın yanındaki “dondur” yazısına dokunun
 8. Sizden şifre girmeniz istenecek. Şifreyi girin ve devam butonu ile Facebook hesap dondurma işlemini bitirin.

Bütün bu işlemlerle birlikte Facebook hesap dondurma nasıl yapılır onu gösterdik.

Ayrıca yukarıda da bahsettiğimiz gibi Facebook hesabını Facebook hesap silme nasıl yapılır isimli yazımız ile silebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Pinterest Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Sizde benim gibi zamanının çoğunu Pinterest’te geçiriyor, hoşunuza giden resimleri paylaşıyor, beğeniyor, yorum yapıyor diğer ...

Instagram Bildirim Gelmiyor Sorunu ve Çözümü

Instagram bildirim gelmiyor sorunu, zaman zaman çoğu kişinin başına gelen bir durumdur. Gerek telefonunuzdan gerekse ...

Instagram Gönderi Gizleme - Sessize Alma Nasıl Yapılır?

Instagram’da gönderi gizleme özelliğini duymuş olmalısınız. Çok sevdiğiniz herhangi bir arkadaşınız bazen o kadar çok ...

Instagram'da Dondurulmuş Hesabı Yeniden Açma Nasıl Yapılır?

Bazı nedenlerden ötürü Instagram hesabınızı dondurmuş olabilirsiniz. Dondurulmuş Instagram hesabı yeniden açmak istiyorsunuz ama nasıl ...

Instagram Hikayeye Gizlice Nasıl Bakılır?

Instagram’da hikayeye gizlice bakmak ister misiniz? Yılın Stalker’ı olmak için gizli gizli gönderilerde gezmek yetmez. ...

Instagram Profil Fotoğrafı İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram profil fotoğrafı indirme işlemini yapmanıza izin vermez; tek yapabildiğiniz, kullanıcı profillerinin sol üst köşesindeki küçük ...

Instagram Hesap Silme - Kısa Yöntem

Instagram hesap silme adına yapılacak en kısa yöntemi vereceğiz. Aynı zamanda detaylı bir şekilde yapmanız ...

Instagram Hesap Dondurma - Kısa Yöntem

Instagram hesap dondurma, bazı durumlarda hepimizin istediği şeylerden birisidir. Bazen Instagram’da mola vermek isteriz. Instagram ...

Instagram Challenge_Required Hatası Çözümü

Instagram’ı günlük olarak kullanıyorsanız, muhtemelen en az bir kere Challenge_Required hatası ile karşılaşmışsınızdır. Farklı türde ...

WhatsApp’ta Numara Engelleme ve Engeli Kaldırma Nasıl Yapılır

WhatsApp dünya çapındaki 2 milyar kullanıcısı ile dünyanın en popüler sohbet uygulamalarındandır. Çevremizde Whatsapp kullanmayan ...