FBI Mülakat Soruları Sızdırıldı, İşte o 5 soru!

Size 5 soru veriyoruz,bu 5 soruyu çözebilirseniz sizi direkt FBI’da ajan olarak işe başlatıyoruz.Şimdi size 5 adet soru yönelteceğim.Ve sonunda cevapları olacak.Cevaplar olmadan kaçını çözebileceksiniz bakalım.

1.Soru

Bir adam yanında silah, çanta ve teyple ölü bulunuyor. Polis teypteki son kaydı dinlemek için “Play” tuşuna bastığında, “Bu hayattan çok yoruldum artık acımı sonlandırmak istiyorum” diyen bir ses ve hemen peşinden silah sesi duyuyor. Ancak polisler bunun intihar değil bir cinayet olduğunu düşünüyor. Ses kaydına rağmen polisler bunun bir cinayet olduğunu neden düşündü?

2.Soru

Odada oturan iki kadından biri yerdeki çocuğun annesi.Resmi dikkatlice inceleyin ve hangisi çocuğun annesi bulun.

3.Soru

Bir adam komşusu tarafından hırsızlıkla suçlanıyor. Komşusunun polise anlattığına göre, adam yılbaşı gecesi komşusunun evindeki partiye geldi ve evden bazı değerli eşyaların’ çalmıştır. Ancak hırsızlıkla suçlanan adam komşusunun söylediklerini kabul etmeyerek polise, ailesiyle birlikte yılbaşını başka bir arkadaşlarının evinde geçirdiklerini ve evden çıkmadan ağacı süslemek için bile zor zaman bulduğunu söyler. Polis hırsızlıkla suçlanan adamın ifadesine inanır. Bu kanıya nasıl varmıştır?

4.Soru

Sıcak bir günde, bir kadın ve bir erkek restoranda 5 tane buzlu içki siparişi veriyor. içkilerden 4 tanesini kadın hemen içiyor. Bir tanesini ise adam içiyor. Adam daha sonra içkiden zehirlenerek ölüyor. Doktor içkilerin hepsinin zehirli olduğunu söylüyor. Aynı içkilerden 4 tane içen kadın nasıl ölmedi? (Dikkatlice yeniden okuyun.)

5.Soru

Seri katil kurbanlarını hep aynı yöntemle öldürüyor. Önce onları kaçırıyor, soyuyor ve önlerine iki tane hap koyuyor. Bu haplardan bir tanesinin zehirli bir tanesinin ise zararsız olduğunu söyleyip seçmesini istiyor. Kurbanın seçmediği diğer hapı ise kendisi yutuyor. Kurban her seferinde zehirlenerek ölüyor. Seri katil her defasında zararsız hapı nasıl alıyor?

Cevaplar

1.Sorunun Cevabı

Adam intihar etmiş olsaydı teypteki kaseti nasıl geri sarabildi. Polisler “Play” tuşuna basınca ses kaydı en başından başlamıştı. (Buna biz tam ikna olmadık ama intihar eden kişinin yanında çanta ile intihar etmesi de garip deyil mi?

 2.Sorunun Cevabı

Resmin solundaki yeşil kıyafetli kadın çocuğun annesi. Çünkü sandalyedeki oturuşu ve ayaklarının duruşu çocuğunu koruma iç güdüsünde olduğunu gösteriyor. Bunun yanında, küçük çocuklar bir aktivite yaparken genellikle annelerine yüzleri dönük halde olurlar. Çocuğun duruşu da annesini işaret ediyor.

3.Sorunun Cevabı

Polis arkadaki yılbaşı ağacının süslerinden bazılarının eksik olduğunu ve daha fişe bile takılmadığını görünce hırsızlıkla suçlanan adamın doğru, komşusunun yalan söylediğini anladı.

4.Sorunun Cevabı

Zehir aslında buzda. Kadın içkileri buzlar erimeden, hemen içtiği için ölmedi.

5.Sorunun Cevabı

İki hap da zararsız. Sadece kurbanın önündeki su zehirli. Şimdi dürüstçe yoruma yaz bakalım kaçını doğru bildin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.