Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Google Hesabı Nasıl Silinir?

Google hesabınızı silmek ister misiniz? Çoğumuzun birden fazla Google hesabı vardır. Google hesabını silmek için hepimizin nedenleri vardır. Bu yazımızda Google hesabı nasıl hızlı bir şekilde silinir sorusuna bir göz atacak size nasıl yapıldığını göstereceğiz. Ayrıca otomatik Google hesabı silme işleminide ek olarak anlatacağız. Google hesabını silmek için sırasıyla şu adımları uygulamalısınız.

 1. Öncelikle Google hesabınıza giriş yapın.
 2. Google Hesap Ayarlarına gidin.
 3. Bilgisayarda sol panelden, telefonda ise en üst menü alanından “Veri ve Kişileştirme” yazısına tıklayın.
 4. Veri ve Kişileştirme sayfasına girdikten sonra “Bir Hizmeti veya Hesabınızı Silin” yazısına tıklayın.
 5. Girdiğinizde “Hesabınızı silin” yazısına tıklayın. Sonra sizden giriş yapmanız istenecek. Giriş yapın.
 6. Sonrasında eposta adresinize bu işlemi doğrulamak için bir eposta gönderilecek, gönderilen eposta adresinde ki linke tıklayarak Google hesabınızı silebilirsiniz.

Google hesabını sildik ama bir pişmanlık geldi, kurtarmak istiyorum ne yapmalıyım?

yapay zeka destekli haber sitesi

Bunun için fazla zaman geçmeden bu adrese (https://accounts.google.com/signin/recovery ) gitmeniz gerekiyor. Ve sildiğiniz e-posta adresini yazdıktan sonra, Google’ın size sunduğu adımları kullanarak Google hesabınızı kurtarabilirsiniz.

Şimdi size bu işleme ekstra olarak Google hesabınızı otomatik olarak nasıl sileceğinizi anlatalım.

Google Hesabınızı Otomatik Silme

Google hesabını otomatik silmek, vefat ettiğinizde gözünüz arkada gitmemesi için biçilmiş kaftandır. Hesabınızın silinmesini otomatikleştirerek bir süre kullanmadığınız takdirde kendi kedini silecektir. Tabi ki hesap silinmeden önce Google sizi uyarmaktadır. Bunu da söylemeden geçmeyelim.

Etkin Olmayan Google Hesabınızı Otomatik Silme

 1. Google Hesabınıza giriş yapın, yan menüden ” Veri ve kişiselleştirme ” tıklayın ve ” Verilerinizi indirin, silin veya verileriniz için bir plan oluşturun” bölümünden Hesabınız için bir plan oluşturun” a tıklayın.
 2. Açılan pencerenden Başlat düğmesine tıklayın.
 3. Google’ın Google Hesabınızı ne zaman etkin olmayan hesap olarak kabul edeceğine karar verin alanı gelecek ve sizden kaç ay hesabı kullanmazsanız otomatik olarak hesabı silmesi gerektiğini soracak. Mevcut bekleme süresi seçenekleri 3 ay, 6 ay, 12 ay veya 18 aydır. Devam etmek için e-posta adresinizi onaylamanız ve telefon numaranızı doğrulamanız gerekeceğini unutmayın.
 4. Kimlere bilgi verileceğini ve nelerin paylaşılacağını seçin alanında arkadaşlarına da bu hesabın silineceğine dair bilgilendirme mesajları atabilirsiniz. Ve yada direk sonra ki adıma geçebilirsiniz.
 5. Son olarak, etkin olmayan Google hesabınızı otomatik olarak silmek için “Evet, etkin olmayan Google Hesabımı sil” alanını değiştirin. Hesap, devre dışı kaldıktan üç ay sonra silinecektir.
 6. Hesap silme tercihlerinize genel bir bakış için Planı İncele düğmesini tıklayın ve tercihlerinizi kaydetmek için Planı Onayla’yı tıklayın.

Bu kadar! Bu yazıda Google hesabını silme adına aklınıza takılan sorulara cevaplar verdik ve bunu otomatik olarak da nasıl yapabileceğinize bir göz attık.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar