Google Play Store’da En Çok İndirilen 5 Uygulama!

Google Play Store Nedir?

Google’nin Android işletim sistemi için geliştirdiği bir paket yöneticisi ve elektronik medya dağıtım/satış platformudur. Kullanıcılara Android SDK ile geliştirilen ve Google üzerinden yayınlanan uygulamalara göz atmasına ve indirmesine olanak tanır ve Android işletim sisteminin resmi uygulama mağazası olarak hizmet vermektedir. Android için uygulamaları bulabildiğimiz Google Play Store bugunkü adıyla bundan beş yıl önce kullanıma sunulmuştu. Google bunu kutlamak için en çok indirilen uygulamaların verilerini paylaştı. İlk günden bugüne kadar Google Play Store’da en çok indirilen uygulamalar ve oyunlar açıklandı. Gelen verilerin ABD tabanlı olduğunu belirtelim.

5. Snapchat

Snapchat, kullanıcıların fotoğraf çekebildikleri, video çekebildikleri, bunların üzerine not ekleme imkanı olan ve tüm bunları belli bir süreliğine paylaştıkları bir sosyal mesajlaşma platformudur.Şimdiye kadar indirilme sayısı 16.078.940 kadardır.

4. Pandora Radio

Müzik yayınlama ve müzik öneri servisidir. Servis Pandora Media firması tarafından yönetiliyor. Servis sadece ABD, Avustralya, Ve Yeni Zelanda’da kullanılabilir.

3. Facebook Messenger

Messenger, Facebook’un yarattığı ve geliştirdiği yazılı, sesli ve görüntülü haberleşme sağlayabilen bir anlık mesajlaşma servisi ve yazılım uygulması-  dır.Ve 54.235.447 kere indirilmiştir.

2. İnstagram

İnstagram sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulamasıdır.  kullanıcılarına çektikleri bir fotoğraf üzerinde dijital filtre kullanma ve bu fotoğrafı Instagram’ın da dahil olduğu, sosyal medya servisleri ile paylaşma imkanı tanımıştır.Ve instagram tam 62.298.122 kere indirilmiştir.

1. Facebook 

Facebook, insanların başka insanlarla iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan bir sosyal ağ. 4 şubat 2004 tarihinde Harvard Üniversitesi 2006 devresi öğrencisi Mark Zuckerbergtarafından kurulan Facebook, öncelikle Harvard öğrencileri için kurulmuştu.Ve 76.035.213 kere indirilmesiyle birinci sırada.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.