Harley Davidson’un Yeni Nesil Elektrikli Motoru Görücüye Çıktı

Evet, Amerikan efsanesi Harley’in içten yanmalı çelik pistonları, voltajdan güç alan elektrik motoruna dönüşüyor ve bir devir daha sonlanıyor. Şirketin CEO’su Matt Levatich, özel motosikletlerde elektrik teknolojisinin kullanımını yaygınlaştırmak için agresif planları olduğunu söylüyor.

Harley Davidson yeni çağa ayak uydurmak için sırtını elektrik enerjisine yaslamış durumda.2014 yılında geliştirilen ve Harley’in söz konusu akımını temsilen üretilen konsept motorun, yeni çıkacak uzun yol motorlarına ilham vermesi planlanıyor.

Harley aynı zamanda yeni nesil motorları için yeni sürücü kulüpleri de kurmak istiyor. Henüz bu grupların akıbeti netleşmese de değişen motorlar, çelik pistonlarla haşır neşir olan o özgürlük ruhunu öldürmesine izin vermeyecek gibi görünüyor.

Şu an için Honda, Kawasaki, BMW ve KTM gibi üreticilerin listesinde elektrikli bir model gözükmüyor. Ancak bu firmaların müşterilerinden gizlediği AR-GE çalışmalarını hızlandırması an meselesi.

Nasıl Tesla elektrikli otomobil odaklı üretimle dev şirketlere kafa tutup pazarı ele geçirdiyse aynı durum, iki tekerlekli araçlar için de geçerli olacak. Muhtemelen 2019 yılında piyasaya sürülmesi beklenen yeni nesil Harley ile motor dünyası yeni kahramanlara kavuşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.