Her Gün Hayatımızı Şarj Edebilecek 10 Bilgi

Hepimiz günlük yaptığımız aktiviteleri rutin haline getirmiş artık yaşamın bir çok güzelliğini göremez hale gelmişiz.Günün sonunda ailemize, çocuklarımıza ve kendimize vakit ayıramadan günü sonlandırıyoruz. Bizde bu yüzden  günümüzü daha aktif nasıl yapabiliriz diyerek sizin için araştırma yaptık.

Günlük Kitap Okuma

Günlük sadece 45 dakika kitap okuyarak hem yeni bilgiler öğrenmiş ,okuma hızınız artırmış,ileri ki yaşlarda yaşanabilecek olan alzheimer,demans gibi bir çok sağlık sorunlarından da korunmuş olursunuz.Ve aynı zamanda gününüze bir artı eklemiş olursunuz.

Günlük Yüzme 

Günlük 45 dakika yüzerek egzersiz yapmış,kilolarınızdan kurtulmuş,sağlıklı kalmış ve gününüze bir artı katmış olursunuz.

Günlük Yürüyüş Yapma 

Günlük sadece 45 dakika yürümek sağlığınızı koruyup o günkü rutin iş hayatınızı unutturacaktır.Aynı zamanda günlük yürüyüş yapmanız kilolarınızdan kurtulmayı ve ileride ki yaşantılarınızda vücudunuzda oluşabilecek Osteoporotik kırıklara karşı koruyacaktır.Bununla birlikte yaşlılığa bağlı haraketsizlik artacağından günlük sadece 45 dakika yürümek sizi yaşam boyunca dinç kılacaktır.

Günlük Hiçbir Şey Düşünmeden Oturma

Günlük sadece 45 dakika hiçbir şey düşünmeden oturmaya çalışmalısınız.Bu yöntem sizi hem gününüzü kötü yapan olaylardan uzaklaştırmayı hemde sakin kalmamamızı sağlayacaktır.

Günlük Öğlen Uykusu

Günlük  rutin işlerimizi bırakıp sadece 45 dakika uyumak sizi rahatlatacak yeniden dinç bir şekilde günlük aktivitelerinizi yerine getirmenizi sağlayacaktır.

Günlük Spor Yapma

Günlük sadece 45 dakika spor yapmak gününüzün iyi geçmesini sağlayacak,aşırı kilonuz varsa kurtulmayı ve sıkılaşmayı sağlayacaktır.Aynı zamanda spor yapmak kendinize olan öz güveninizi artıracaktır.

Günlük Komik Şeyler İzlemek

Günlük komik şeyler izlemek yorgunluğunuzu hafifletip gün içinde yaşadığınız can sıkıcı olayları unutmanızı sağlayacaktır.

Günlük Sakin Bir Ortamda Araba Sürmek

Eğer ki araba sürmeyi biliyorsanız çok şanslısınız çünkü günde sadece 45 dakika araba sürmek hem sizi rahatlatacak hemde zihninizdeki bir takım kötü düşünceleri uzaklaştıracaktır.

Günlük Güzel Bir Kahvaltı

Günlük sadece 45 dakika ailenizle kahvaltı yapmak sabaha güzel başlamanıza ve günün diğer saatlerinde dinç olmanızı sağlayacaktır.Ayrıca güzel bir sabah kahvaltısı yapmak sağlığınız açısından da çok önemlidir.

Günlük Müzik Dinleyip Şarkı Söylemek

Günlük müzik dinleyip şarkı söylemek ise sizi hem motive edecek hemde beyninizi geliştirecektir.Günlük şarkı söylemek ve dinlemek aynı zamanda bir enstürman çalmak gibi aktiviteler ince motor becerilerinizi geliştirecek,alzheimer gibi kognitif hastalıklardan,hareketsizlikten sizi kurtaracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.