İlginç İcatlar – Şaşırmak Garanti

Nesiller boyunca sürekli icatlar yaptık. Bu icatların bazıları çok önemli buluşların temelinde de yer aldı, bazıları ise daha ne için yapıldığını bile bulamadık. İşte sizin için derlediğimiz bir birinden ilginç icatlar.

Bisikletle işe gidip gelen abilerimiz, gidip gelişte harcanan süreyi verimli kullanmak istemişler. Ve karşımıza bunun gibi ilginç icat çıkmış.

Bir başka ilginç icat portatif sauna. Bu sauna ile artık her yerde saunayı yanınızda götürebileceksiniz.

Güzellik maskesi denince aklınıza gelebilecek bütün düşünceleri silin. Bu maske yüzdeki her şeyi temizliyor. Kullanımı ise; haftada 3 kere giymek gerekiyormuş.

Bebeğinizi dışarı çıkaramıyor musunuz? Bu ilginç icat ile bebeğiniz temiz hava alabilecek.

Yıl 1920… Denizlerde ve havuzlarda bu yüzme maskesi kullanılıyordu. Korkunç ilginç icat…

Listemizdeki en ilginç icat. Huni maske, sizi hastalıklardan koruduğu inanılıyordu. Adam bunu takarak hasta olur. 😀

Öncelerde bebek arabası yoktu. Bunun yokluğunu ise böyle ilginç icat ile doldurulmuş. Bez ve iplerden oluşan örme taşıma icatı, uzun bir süre kullanılmıştır.

Bu ilginç icatımız gamze isteyenlerimiz için tasarlanmış. Eskiden gamzeler çok popülerdi. Herkesin gamzeli olması için böyle bir çözüm bulunmuş. Ne kadar işe yarıyordur tartışılır.

Bir önceki resimlerde güzellik için yapılan maskeleri göstermiştik. Bu maske ise buzlardan yapılmış bir maske. Ama bu maske güzellik için değil, daha çok sarhoş olan insanların ayılması için.

Eskiden nerede öyle büyük büyük arabalar. Haliyle fazla kişide arabanın içerisine alamıyordunuz. Bu probleme çözüm bulunmuş gibi. Bol oksijenli ilginç icat. 😀

Bu gördüğünüz poker yüz maskesi. Kartona iki göz deliği ve bir de burun deliği açılarak yapılmış. Şeytanın aklına gelmez bu fikir 😀

Diş etinizde ağrı mı var? Bu VİBFİNGER, yani parmak vibratörü icadı ile diş etleriniz daha az acıyacak.

Kafa derinize masaj yapan bir başka ilginç icat. Yaydığı titreşimleri ile kafanıza masaj yapabiliyorsunuz.

Bu ilginç icadımız yazarlara yönelik yapılmış. Sesli ortamlardan ve yellenmelerden etkilenmeden yazınızı yazabiliyorsunuz. Ne kadar görebilirseniz yazarsınız bir şeyler. 😀

Sigara fiyatları bu kadar yükselmişken, insanlar böyle bir ilginç fantezi icatları ile tatmin oluyorlardı. Bu ilginç icat ile bir paket sigarayı içe biliyordunuz.

Dünya beğeni rekoru bir yumurtanın üzerinde iken neden bir yumurta yuvarlak olsun ki, çeşitlilik için böyle bir alternatifi de beğenebilirsiniz.

Bu ilginç icat ise yürümeyi hızlı öğrenmek için tasarlanmış. Kukla misali çocuğa nasıl basması gerektiğini öğretiyorsunuz.Fantastik 😀

Sohbetler hiç bitmesin… Aynı anda duş almaya yarayan bu duş başlığı, hiç ayrılamayan arkadaşlar için tasarlanmış ilginç bir icat.

Evet! Bu ilginç icadımız bir kafa onarıcı. 😀 Yaydığı ultraviyole ışınları sayesinde hastalıklarınızın iyileşmesini sağlıyormuş.

Köpeğiniz saldırgan ve size de saldırıyorsa, yada dokunmaktan iğrenenler için tasarlanmış köpek sıkacağı.

Bisikletlerin bir çok çeşidi vardır. Hiç böyle bir şey görmüş müydünüz! Ayak bisikleti sayesinde pedal çevirmeye son.

Şu resmi görene kadar motorlu bir paten görmemiştim. Patende motorda mı olurmuş demeyin oluyormuş. Resimde benzin istasyonunda benzin alan motorlu tekerlekli patenci abimiz. İlginç icat.

Kellik şimdinin değil insanoğlu var oldu olalı bir sorun. Buna bir çok çözüm olsada eskilerde böle bir icadın, 30 günde 10’ar dakika takanın saçlarını tekrardan çıkaracağına inanılırdı.

Bu gördüğünüz bir saç kurutma makinesi. Eskilerde şimdiki gibi küçük değildi. Odanın ortasına bu icat kurulur ve saçlarınızı kuruturdunuz. O zamanlarda normal olan bu makine şimdilerde ise ilginç icattır.

Siz bir seri katilsiniz ve öldürdüğünüz insanların ölmeden önceki son hallerinizi kaydetmek istiyorsanız, bu Revolver isimli özel silahı almak isteyebilirsiniz. Silah ateş edildiğinde sadece fotoğraf çekiyordu.

Sigara fiyatları bu kadar yükselmişken bu ilginç icat, yağmurlu havalarda sigaranızın mundar olmasını engelliyor.

Önceden youtube yokken televizyon vardı. Buna bağlı olarak akıllı bir gözlük yapılması gerekiyordu. Google Glass gibi gözlüklerin atası televizyon gözlüğü ile tanışın.

Görünüşte güneş gözlüğüne benzese de aslında bu icat görme engelliler için tasarlanmış bir gözlük.

Evde kedi beslemek sizin için iyi bir fikir değilse, bu ilginç icat sizi kurtarabilir. Kedi sesi çıkaran bu ilginç icat ile fareleri kaçırabilirsiniz.

Bu ilginç icatın tek amacı, bronzlaşmak isteyen kişilere bronzlaştırıcı sıkması.

Geçmişten günümüze gelmeyen bir başka ilginç icat. Bu motosiklet tek tekeri ile dikkat çekiyor. Eskilerde kullanılan motosiklet nedendir bilinmez, günümüze gelmeyi başaramamıştır. Ama bu eski icadı yaşatarak günümüze getirmiş ve uyarlamış insanlarda bulunmaktadır. Merak edenler için buradan ulaşabilirsiniz.

Motorlu sörf tahtası günümüzde de vardır. Bu görüntü ilk motorlu sörf tahtalarından. Adam sörf yaparken bile takım elbise giymesi 😀

İlginç bir perma yapma makinesi…

Duşa girdiniz ve saçınızın ıslanmasını istemiyorsunuz. Bu ilginç icat, bone olmasaydı tam sizlikti. Ama 1970’de kullanılan bir icattı. Bonenin ilk hali desek yeridir.

Bu ilginç soba görünümlü icad, aslında bir bebek arabası. Bu şekilde yapılan bebek arabasının nedeni ise, bebeğin zehirli gazlardan korunmak istenmesi.

Buradaki ilginç icat ise arkada duran 2 inç ekranlı televizyon. O yıllarda bu denli küçük bir televizyon gerçekten de görülesi birşeydi.

O zamanlarda can yeleği neredeydi insanlar eski araba lastiklerinden şişme can yeleği yapmışlar.

Bu gördüğünüz ilginç icat ile o zamanlarda tavuk ve hindi pişiriyorlardı.

Bir lise öğrencisinin tasarladığı bu ilginç icat, kalabalık bir ortamda sağlıklı bir iletişim kurmak için düşünülmüş.

Better Marriage Blanket isimli bu icat evliler için biçilmiş kaftan. Tek bir amacı var o ise tabir-i caizse yatakta yellenen eşinizin yellendikten sonra o kokuyu yok etmesi…

Bir bira şişesi yada bir biberon olduğunu biz henüz çözemedik. Nany Beer Bottles Inc. isimli şirketin çıkarmış olduğu bu icat gerçekten de farklı bir tasarım olmuş.

Bu eldivenler sizde bir şeyler çağrıştırdı mı? Evet evet bir boxer eldiven bu 😀

Tuvalette dergi okuyanı duyduk! gazete okuyanda var. Hadi telefonunuzdan donanimplus.com’a da giriyorsunuz, ama bu nedir!! Öyle ıkınırken o topu deliğe sokmak zordur. 😀

Bir çoğumuz kuaföre fobisi var. Haliyle başkalarına güvenmek bazılarımız için zordur. Bunu düşünen bir firma Flowbee isimli bu ilginç icadı yapmış. Çalışma mantığı ise çok basit; bir süpürge yardımıyla içerisine çeken saçları bıçaklar yardımı ile kesebiliyor.

Evde kedi besliyorsunuz ve kedinizin bir işe yaramasını istiyor ve beklentisi içerisindesiniz. Bu ilginç icadı alın kediniz etrafta gezdikçe çevreyi temizlesin.

Bu gördüğünüz sevimli şapkalar 1963’de bebekler için tasarlanmış. İçerisinde bulunan hoparlörler sayesinde kalp atışı sesi veriyor. Bu sayede bebeklerin bir an önce uyuması düşünülmüş.

Eringeçlikte çığır açan birin tasarımı olan bu icat, çubuk makarna yemek için öyle elinizle döndürmemize gerek bırakmıyor. Üzerindeki butona basarak uç kısmı dönmeye başlıyor.

Standart bir şemsiyeyi biraz daha geliştirerek ayaklarımızı ve vücudumuzu yağmurdan korunma hedeflenmiş bu ilginç icat ile.

1964 yapımı bu robotun asıl amacı gelen telefonlara cevap vermek için sunulmuştur. Ama tek bir sorunu vardı robotun, oda konuşamaması. Evet şaka değil gerçekten doğru. 😀 Listemizin olmazsa olmazı.

Uyanmak hepimiz içinde zorlu bir süreç. Çalar saat dışında kuş tüyü ile yapılan bu sistem sayesinde tatlı bir şekilde uyanabilirsiniz. Kesinlikle ilginç icat.

Hezârfen Ahmed Çelebi’nin bastığı adımlardan gelen bir başka insan da Birdman Leo Valentin’dir. Felaket düşüşü yaşamadan önceki halini görüyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.