İnsanların En Çok Merak Ettiği 10 İlginç Soru

Merhaba arkadaşlar

Bu yazımda birazda olsa meraklarımızı azaltabilmeyi amaçladım.Çoğumuz bir çok şeyi merak ediyoruz ancak araştırmak için bir çaba harcamıyoruz.İşte biz bir Donanım Plus ailesi olarak düşündük ve sizler için ilginç ama gerçek  bilgileri araştırdık.

Neden Soğan Doğrarken Ağlıyoruz?

Yemeklerin olmazsa olmazı soğan bizim için hem hastalıklardan korucu hemde yemeklerimize lezzet veren bir sebzedir.Ancak soğanı doğramak haliyle hepimize zor geliyor çünkü   soğan lachrymatoryfactor denilen enzimleri salgılıyor  buda gözümüzde kaşıntı ve yanma yapıyor.Gözümüz de kendine savunma mekanizması sağlıyor.Buda bize göz yaşı olarak geri dönüyor.

Ne zaman sigara tiryakisi oluruz?

Bir çok hastalığa sebep olan sigaranın tiryaki olmak için sayısı bir önem taşımaz.Önemli olan sabah saatlerinde ne zaman içtiğimizdir. Bu süreden sonra 1 yıl içinde sigara tiryakisi oluruz.

Elma Yediğimizde Neden Acıkırız?

Bir çoğumuzun en sevdiği meyvesi tabi ki elmadır.Kimimizde sadece karnımızı doyursun diye yeriz ancak daha çok acıkırız.İşte bunun sebebi elmanın %85’inin su %15’i ise karbonhidrattır.

Arabada Neden Arka Koltuk Kişiyi Tutuyor?

Arka koltukta  önümüzü göremediğimiz için kişi arabanın hareket ettiğini anlamaz ve bu yüzden vücut dengesi bozulur.

Sakız Midede Ne Kadar Kalır?

Sakız yutulduktan sonra hemen sindirilmez ancak aradan üç gün geçtikten sonra mideden ayrılır.

Erkeklerde Selülit Olur Mu?

Portakal kabuğu görünümündeki cilt sadece kadınlarda değil erkeklerde de görülmektedir.Ancak erkeklerde bacakta değil boyun ve karın bölgesinde görülmektedir.

Kuşlar Gerçekten Islanmaz Mı?

Kuşlar gagalarında ürettikleri yağı alarak tüylerine sürer. Bu da suyun yağı geçerek tüylere ulaşmasını engeller. Yani kuş tüyleri suya dayanıklıdır.

Evrenin En Soğuk Yeri Nerede?

Dünyanın 5 bin ışık yılı uzağında yer olan büyük bir toz ve gaz bulutu Boomerang Nebula’da sıcaklık eksi 272 derece olarak tahmin ediliyor.

OK (Tamam) Neyin Kısaltılmasıdır?


Bununla ilgili en popüler teori “All Correct”in (herşey yolunda) kasıtlı olarak ’Oll Korreckt’ biçiminde yanlış yazılması ve buradan yapılan kısaltma olduğu yönündedir. OK, gülünç olması için sözcüklerin yanlış yazılmasının moda olduğu 1840’larda Boston gazetelerinde popüler oldu.

Kargalar 200 Yıl Yaşar Mı?

Doğada vahşi olarak yaşayan kargalar en fazla 13-14 yıl kadar yaşar. Esaret altındaysa 40 yıldan fazla yaşayabilirler. İngiltere’den verilen bir kayda göre kargalardan bir tanesi 80 yıl kadar yaşamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.