Instagram Challenge_Required Hatası Çözümü

Instagram’ı günlük olarak kullanıyorsanız, muhtemelen en az bir kere Challenge_Required hatası ile karşılaşmışsınızdır. Farklı türde bir sürü hata ile karşılaşsanız da bunların içinde en ünlüsü tartışılmaz Challenge_Required hatasıdır.

Bu makalede Instagram Challenge_Required hatasını nasıl düzelteceğinizi göstereceğiz.

Challenge_Required Hatası Nedir? Çözümü Nedir?

Challenge_Required mesajının birkaç farklı sürümü vardır, ancak en yaygın olanı “InstagramAPI/Response/LoginResponse: Challenge required” olanıdır.

Bu hata mesajını veya Challenge_Required içeren başka bir sürümünü görürseniz, Instagram’ın düzgün çalışması için gereken güvenlik protokollerini oluştururken bir sorun oluştuğudur.

Basit tabir ile Challenge_Required, Instagram geliştiricilerinin kullanıcıların insan olup olmadığını kontrol etmek için kullandıkları bir yöntemdir. Botların platformu kullanmasını önlemek için oluşturulmuştur.

Ancak, Challenge_Required yönteminin arkasında başka bir amaç daha vardır. Diğer amacı, oturum açmaya çalıştığınız hesabın sahibi olduğunuzdan emin olmaktır.

Challenge_Required hata mesajıyla karşılaşırsanız, Instagram sizden hesabın size ait olup olmadığını kanıtlamanızı ister.

Bir web sunucusundan Instagram hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınızda hata mesajı genellikle görülür.

instagram-challenge_required-hatasi-cozumu

Peki sorunu nasıl çözeceğiz. Oldukça kolaydır. Tüm yapmanız gereken, Instagram uygulamasını kullanarak veya Instagram’ın resmi web sitesinden telefonunuz ile hesabınıza giriş yapmaktır. Hesabınıza önceden giriş yapmış bir telefon ile hesaba girmek giriş şansını artır. Tekrar giriş yaptıktan sonra uygulamanın ayarlarında iki faktörlü kimlik doğrulamayı açmanızda oldukça iyi fikirdir.

Hala aynı hata mesajını alıyorsanız, Instagram, sunucunuzun IP’sinin bağlanmasına izin vermek istemediği anlamına gelir. Bu durumda, bir proxy sunucu kullanmanız gerekir.

Diğer Yapmanız Gerekenler

Bu hatanın en büyük nedenlerinden biri ise instagram hesabınıza üç taraf bir uygulama, web sitesi bağlamış olmanızdır. Bu yüzden bu hatayı almaktasınız. Böyle bir durumda Profil > Ayarlar > İzinli Uygulamalar alanına gitmeli ve o alanda bulunan bütün uygulamaları silmelisiniz. Sildikten sonra ise şifrenizi değiştirerek bu sorunun üstesinde gelebilirsiniz.

Diğer instagram ipuçları için buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.