İnstagram’da Hikayelere Link Ekleme ( Bağlantı Ekleme) Nasıl Yapılır

Instagram’ın Haziran 2017’de yaptığı güncelleme ile birlikte birçok kullanıcının uzun süredir beklediği Instagram hikayelere link ekleme özelliği de bizlerle buluştu. İlk etapta yalnızca onaylı hesaplara açılan bu özellik daha sonra farklı kriterlere sahip hesaplarda da kullanılmaya başladı. Bu yazıyı hazırladığım Ekim 2017 tarihinde Instagram hikaye özelliği hala belli kriterlere sahip Instagram hesaplarının erişimine açık.Bizde sizler için nasıl hikayeye bağlantı verirsiniz onu anlattık.

Instagram Hikayesine Nasıl Link Verilir?

Instagram hikayelerine fotoğraf ekleme bölümüne geçiş yaptığınızda aşağıdaki görselde olduğu gibi ekranın sağ üst köşesinde link ekleme butonu karşınıza çıkacaktır.

Butona tıkladığınızda karşınıza Instagram hikayenizi açan kullanıcının ekranı yukarı doğru kaydırarak gitmesini istediğiniz adresi girebileceğiniz aşağıdaki ekran gelecektir.

Linkinizi ekledikten sonra sağ üst köşedeki “Bitti” butonuna tıklayarak Instagram hikaye ekleme bölümüne geri dönebilirsiniz. Sol alt kısımda bulunan “Hikayen” kısmına tıklayarak link eklenmiş Instagram hikayenizi yayına alabilirsiniz.

Instagram Hesabımda Link Ekleme Yeri Yok?

Malesef, yukarıda belirttiğimiz gibi, bu özellik henüz tüm Instagram hesaplarına gelmiş değil. Türkiye’de bilindiği üzere, şuan bu özelliği tanınan kişiler ve bir kısım da normal hesap kullanabiliyor. Instagram hesabınız popüler ve aktivite oranları yüksekse muhtemelen bu özellik şuanda sizin hesabınızda aktif olmalı. Aksinde, Aralık ayına kadar beklememiz gerekecek. Bazı durumlarda, bu özelliği çok isteyen kişiler, Instagram uygulamasında, Yardım kısmından Instagram’a bir yazı ileterek, özelliğin hesaplarında aktifleştirilmesini talep edebilmektedir. Eğer bu şekilde bir talepte bulunacaksanız, aşağıdaki ingilizce metni, Instagram’a uygulama içinden bildirin.

Dear, I really want to get the new feature of Instagram which is related with adding link to the stories. Thanks.

Instagram Hesabımda Link Ekleme Yeri Yok 2 Çözüm?

Onaylanmış bir hesabınız yada 10 bin ve üzeri takipçili bir hesabınız yoksa üsteki yöntemi de uyguladınız ama bir sonuç çıkmadı mı? Instagram hikayenize link ekleyebilmenin ikinci yolu Instagram’a reklam vermekten geçiyor. Tek yapmanız gereken reklam verirken “Reklam Alanları” kısmından “Hikaye” bölümünü seçmek. Daha sonrasında linkiniz ve 1080×1920 boyutlarına sahip görseliniz ile reklam olarak link eklenmiş hikayenizi yayına alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.