Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

İnstagram’dan Para Kazanmak – En Çok Kazandıran Yöntemler

Dünya üzerinde sürekli gelişmekte olan teknoloji ile birlikte popüler uygulamalar ve sosyal medya platformları da oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Bu yaygın platformlar arasında yer alan İnstagram en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olup kişilere eğlenceli vakitler geçirmeleri için imkân sağladığı gibi aynı zamanda İnstagram’dan para kazanma imkânı da sunmaktadır. Bu oluşmakta olan yeni ve çağdaş sistem üzerinde sizler de yer alarak İnstagram’dan para kazanmak istiyorsanız uygulanabilecek ve izlenebilecek birçok farklı ve etkili yöntem mevcuttur.

Günümüzde İnstagram uygulamasının Dünya üzerinde hemen hemen her kesimden milyarlarca aktif kullanım sağlayan üyesi mevcuttur. Her geçen gün artmakta olan bu sayı önceleri İnstagram platformunun yalnızca fotoğraf ya da video paylaşmak için kullanılmasının yanı sıra İnstagram’dan para kazanma yollarının da ortaya çıkmasına olanak sağlamaya başlamıştır. İnstagram üzerinden para kazanmak düşüncesi ve eğilimi zamanla eğlenceli vakitler geçirmek ile birlikte bir ticari pazar halinde de kişilere fırsatlar vermeye başlamıştır. İnstagram’dan para kazanmak adına uygulanabilecek birçok yöntem mevcuttur, bu yöntemler kadar önemli olan şey ise stratejilerin sürdürülebilir ve canlı, akılda kalıcı stratejiler olmasıdır.

yapay zeka destekli haber sitesi

Instagram’ da para kazanmak için oluşturmuş olduğunuz Instagram hesabınızda kaç takipçinizin olduğu oldukça önemlidir. Ancak takipçinin fazla olması her zaman ilginin ya da yoğunluğun fazla olması demek değildir. Yani sayfanızı takip eden kişiler etkileşim yoğunluğu içerisinde olacak kişiler olduğunda bu sizin için daha büyük bir fırsat yaratmaktadır, çünkü müşteri ve potansiyel müşteri durumu daha yüksek ve faydalı bir hale gelmiş olacaktır. Dolayısıyla bu da İnstagram’dan para kazanmak için kullanmış olduğunuz yöntemlerin aktif olarak ilerlemesine fayda sağlar.

İnstagram’dan para kazanmak için takipçilerinizden etkileşim aldığınız kişilere kadar birçok durumu göz önünde bulundurduğunuzda uygulayabileceğiniz birçok farklı yöntem mevcuttur. Bu makalemizi inceleyerek İnstagram’dan para kazanmak için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler ve adımlar ile ilgili bilgi edinebilir ve detaylı olarak öğrenmiş olduğunuz bilgileri hayata geçirerek İnstagram’dan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Markalarla ortaklıklar kurmak, açmış olduğunuz canlı yayınlarda rozetler kullanarak marka ya da profil tanıtımları yapmak, güncel ve ilgi çekici Instagram videoları hazırlamak, Instagram tarafından sunulmuş olan mağaza özelliğini kullanarak alışveriş imkânı sağlamak ve ürün ya da hizmet satışı gerçekleştirmek, satış ortaklığı programları ile sponsorluklar edinmek ve reklamlar almak gibi birçok yöntem İnstagram’dan para kazanmak için tercih edilebilmektedir. Sizler de İnstagram’dan para kazanmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilir ve İnstagram’dan para kazanmak için uygulanabilecek yöntemler ile birlikte para kazanırken dikkat edilmesi gereken bazı tehlikeleri ve durumları da öğrenerek buna göre adım atabilirsiniz.

Bonus: Instagram’da Reels Videoları Paylaşarak Para Kazanma

Bu yazıyı okuduğunuza göre muhtemelen instagram’daki bir videoyu izleyerek buraya gelmişsinizdir. Bu geldiğiniz videoyu biz Donanım Plus ekibi olarak paylaşmıyoruz. Bu videoyu paylaşanlar işin açıkçası bu işten para kazanan insanlar. Tek yaptıkları bizim onlara verdiğimiz videoları paylaşmak. Paylaştıkları videolar ne kadar izlenirse o kadar ödeme alıyorlar. Sizde Instagram’dan video paylaşarak ödeme almak isterseniz buraya tıklayarak bize instagram üzerinden ulaşabilir ve detayları öğrenebilirsiniz.

İnstagram’dan Para Kazanmak İçin Uygulanabilecek Yöntemler Nelerdir?

İnstagram’dan para kazanmak için öncelikle çarpıcı bir Instagram profili oluşturunuz.

İnstagram’dan para kazanmak için kişilerin tercih edecekleri yöntemler ve süreçler ile ilgili bilgi almak istediğiniz durumlarda uymanız ve dikkat etmeniz gereken en önemli, belki de ilk konu etkili ve çarpıcı bir profilinizin olmasıdır. Dikkat çekici bir profil kullanıcılar için oldukça etkili ve ilgi çekici bir bağlantı ve etkileşim sağlayacaktır. Sahte takipçiler satın alarak oluşturulmuş yüksek takipçili profiller, dikkat çekmeyen ve görselliğe hitap etmeyen paylaşımlar, aktif olmayan Instagram hesapları, gündemi ve popülerliği takip etmeyen profiller kullanıcılar tarafından güvensiz ve ilgisiz profiller olarak görülmekte olup İnstagram’dan para kazanma yolunuzun önünü kapatacak yanlışlar olacaktır.

Çarpıcı ve dikkat çekici bir Instagram hesabı oluşturmak adına öncelikli olarak maddi kaygı giderek bu işe başlamamalısınız. Kaliteli, özgün ve dikkat çekici içerikler oluşturduğunuz zaman bu içerikleri paylaştığınızda takipçilerini sizlerle etkileşime geçmeye daha elverişli olacaktır ve sürdürülebilir bir hesap platformu oluşturarak İnstagram’dan para kazanma adımınızın önünü açacaktır.

Kendinize uygun bir sponsor ile anlaşınız.

Sponsorlu içerikler üretmek, ortaklıklar oluşturmak, ücretli tanıtımlar yapmak gibi birçok isimle anılmakta olan sponsorluk adımları basitçe anlatmak gerekirse reklam içerikleri şeklinde isimlendirilir. Yani sizler etkili bir profil hesabı oluşturduktan sonra şirketlerden reklamlar alarak bunu takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Hikayelerinizde, gönderilerinizde ya da Reels videolarınızda tanıtımlarını yapabileceğiniz ürünlere sahip ya da bu ürünlerin üretim ya da satışını yapan şirketler ile sponsorluk anlaşmaları yaparak reklamlarını yaptığınız zaman Instagram üzerinden ve şirketlerden gelir elde edebilirsiniz.

Zaman geçtikçe profiliniz şirketler tarafından sponsorluk verilebilecek profiller arasında yer alacağı için Instagram para kazanma yöntemlerinden biri olarak şirketler sizlere ulaşacaklardır ancak bu duruma gelene kadar sizler şirketlere bazı teklifler yapabilir ya da şirketlerle ücretsiz reklamlar için dahi anlaşmalar sağlayabilirsiniz. Bu durum İnstagram’da para kazanmak için ödeyeceğiniz küçük bir bedel olarak görülebilir ve zamanla profiliniz yaygınlaşmaya başladığında daha profesyonel bir kaygı ile sponsorluk adımlarına devam edebilirsiniz.

Alacağınız reklam içerikleri İnstagram’dan para kazanmak adına almış olduğunuz içerikler olsa da paylaşacağınız içeriklere ve tanıtacağınız ürünlere dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Çünkü güvenilir olmayan ya da kalitesi belirsiz olan ürünlerin tanıtımını yapmanız sizleri takip eden ve sizlerle etkileşim içerisinde olan kişilerin güvenini kıracağı için İnstagram’dan para kazanmak adına sahip olduğunuz takipçilerinizde bir düşüşe sebep olabilmektedir.

Ortak bir kuruluş üzerinde pazarlamacı olunuz.

İnstagram’dan para kazanmak için sponsorluğunu almış olduğunuz markaları istediğiniz kadar farklı kategoride ya da istediğiniz sayıda alabilir ve sponsorluk anlaşmaları gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu durum İnstagram’dan para kazanma yolunda ilerlemeniz için her zaman sürdürülebilir bir durum haline gelmemektedir. Bunun yerine sahip olduğunuz Instagram hesabının temasına ve içeriklerine uygun olarak yer alan bir marka ile anlaşmanızı ve onların pazarlamacısı, yani reklam yüzü olmanızı tavsiye etmekteyiz. Çünkü bu durum uzun vadede sizlere İnstagram’dan para kazanma yöntemleri adına daha fazla fırsat yaratacaktır.

Örneğin sizin teknoloji ile ilgili bir hesabınız mevcut. Teknolojik ürünlerin satışını yapan bir Instagram hesabı olarak İnstagram’dan para kazanmaya çalışıyorsunuz. Teknolojik ürünler ile ilgili geliştirmeler sağlayan bir firma ile anlaşarak bir reklam yüzü oluşturmak yani pazarlamacısı olmak sizler için iyi bir strateji olacaktır. Sektörünüzden bağımsız şirketlerin reklam yüzü olmak ya da sponsorluk anlaşması yapmak İnstagram’dan para kazanmak için her zaman etkili yöntemler olmayıp kendi sektörünüz ile ilgili olan durumlar ile ilgilenmek çok daha etkili olacaktır.

İnstagram’dan para kazanmak için oluşturmuş olduğunuz ürün satışının bir e-ticaret mağazasını oluşturunuz ve kendi ürünlerinizin satışını yapınız.

İnstagram’dan para kazanmak için anlaşmış olduğunuz farklı markaların sponsorluğunu almak ya da onların ürünlerini satmak oldukça etkili bir yöntemdir. Ancak uzun vadede sizlere daha fazla getiri sağlayabilecek yöntemler de mevcuttur. Instagram ticareti yaparken aynı zamanda bir girişimci olarak daha fazla gelir elde ederek İnstagram’dan para kazanma işini ilerletebilirsiniz. Yani kendi ürünlerinizi satmak, kendinize ait bir marka oluşturmak istiyorsanız İnstagram’dan para kazanmak için takip etmiş olduğunuz bu yöntemler arasında Instagram platformu oldukça uygun bir ilk adım olacaktır.

Öncelikli olarak tavsiye edebiliriz ki bu konuda aceleci davranmamak ve kendi markanızı sağlıklı bir şekilde yaratmak oldukça önemli olacaktır. Yani İnstagram’dan para kazanmak için oluşturacağınız platformda ve profilde adım adım gerekli tanıtımları ve gelişimleri sağladıktan sonra belirli bir etkileşim kitlesine ulaşmanızın ardından kendi markanızın e-ticaret mağazasını oluşturabilir ve ürünlerinizin satışına bu şekilde başlayabilirsiniz. İnstagram’dan para kazanmak konusunda oluşturmuş olduğunuz e-ticaret sitesine kişileri Instagram üzerinden yönlendirmiş olduğunuz da daha fazla tıklama ve daha fazla inceleme alma ihtimaliniz yüksek olacaktır.

Belirtilmiş olan bu noktalarda birçok farklı seçenek mevcuttur. Birçok kişinin kullanmakta olduğu alışveriş siteleri üzerinde online mağazalar açabilir, kişileri WhatsApp profilinize yönlendirerek İnstagram’dan para kazanma işini farklı platformlara taşıyabilir, son zamanlarda oldukça yaygın kullanılmakta olan Instagram mağazası üzerinden satış yaparak İnstagram’dan para kazanmaya başlayabilirsiniz. Detaylı bir şekilde incelemeler yaptıktan ve sitelerin prosedürlerini inceledikten sonra hangisinin sizler için daha karlı olacağına karar verebilirsiniz. Ancak İnstagram’dan para kazanma konusunu merak eden kullanıcılarımıza bildirmek isteriz ki mevcut olan yaygın ve büyük alışveriş siteleri üzerinde kargo ve depolama gibi konularda oldukça fazla imkân sunulduğu için daha az uğraştığınız ve daha kolay satışlar gerçekleştirdiğiniz bir imkânın mevcut olduğunu bilmenizde fayda vardır.

Üretmiş olduğunuz dijital içeriklerin satışını gerçekleştiriniz.

Mal ya da hizmetlerin üretimi ile satış yapmak klasik pazarlama ve ticaretin ortak ve geleneksel tanımıdır. Ancak artık gelişmekte olan ve dijitalleşmeye başlayan dünyada dijital dünya ve gerçek dünya bir arada bulunmakta ve bu şekilde ilerlemektedir. İçerikler üreterek ürün satışı gerçekleştirmek yerine üretmiş olduğunuz içerikleri satarak da İnstagram’dan para kazanmaya başlayabilir ve bu etkili yöntemi pratik olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Örneğin sizler bir grafikerseniz, tasarlamış olduğunuz görselleri kolaylıkla Instagram üzerinden pazarlamaya açabilir ve İnstagram’dan para kazanmaya bu şekilde başlayabilirsiniz. Sizler bir yazılımcı iseniz kodlamış olduğunuz bir projenin kısa bir video ile tanıtımını yaparak geliştirebileceğiniz projelerin büyüklüğünü gösterebilir ve kullanıcıların ilgisini çekerek sizlere yönlenmesini sağlayarak İnstagram’dan para kazanmaya başlayabilirsiniz. Önemli olan sizi takip eden kitlenin ne kadar etkileşim içerisinde olduğu ve pazarın ihtiyaçlarının neler olduğunu takip edebilmektir. Bu takibi sağlamanız ile birlikte kişilere özel ve uygun içerikler üreterek doğru alıcıyı bulabilir ve İnstagram’dan para kazanma konusunda gerekli adımları atmış olabilirsiniz.

İnstagram’dan Para Kazanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Makalemizin en başında da belirtmiş olduğumuz gibi sponsorluk durumlarında tercih etmiş olduğunuz markaların ürünlerini, marka bilinirliğini ve ürünlerin kalitesini göz önünde bulundurmanız oldukça önemlidir. Çünkü büyümeye başlayan ve büyüdüğü yerde tutunmak isteyen herhangi bir firma için para her şey olmamalıdır. Yani sizler İnstagram’dan para kazanmak istiyorsanız sizleri tavsiye eden ve sizlerle etkileşimde bulunan bir kitleye ihtiyacınız olacaktır. Bu kitleyi yaratmak ve elinizde tutabilmek için sponsorluğunu aldığınız ve reklamlarını yaptığınız ürünlerde profilinize yakışacak kalitede ürünler ve hizmetler olmalıdır. Aksi takdirde sizin yönlendirmeniz ile bu ürünlere ulaşmış olan kişilerden tek seferlik İnstagram’dan para kazanma işlemini gerçekleştirmiş olsanız da hem müşteri kaybeder hem de kişilerin sizlere karşı olan güvenini kırarak potansiyel müşteri tanımını düşürebilirsiniz.

Takipçi sayınız İnstagram’dan para kazanmak için oldukça önemlidir. Ancak sizi takip eden kişilerin profilinize ziyaretleri ve hikayelerinizi ya da gönderilerinizi görmeleri gibi durumlar oldukça önemli birer etkendir. Yani çok fazla takipçi ile ilgisiz bir etkileşime sahip olmak yerine daha az takipçi ile yüksek etkileşim içerisinde olmak sizi ve hizmetlerinizi daha ön planda tutacak ve daha ilgi çekici bir İnstagram’dan para kazanma yöntemi sunacaktır. Bu durum organik takipçi olarak görülmektedir. Takipçilerinizin sizleri ilgilene çektiği için takip etmelerini ve bu yönde çalışmalar yaparak geçici değil kalıcı takipçilere sahip olmanızı tavsiye etmekteyiz.

Sanal ortamlar ve sosyal medya üzerinde birçok yerde olabildiği gibi İnstagram’dan para kazanma yolunda da karşınıza dolandırıcıların çıkma ihtimali mevcuttur. Bu gibi durumlara karşı firma ve profil olarak kurallarınız olmalıdır. Hukuki süreçler ile ilgili bilgi alabileceğiniz ve konuda uzman kişilerden fikir edinebileceğiniz durumların oluşabilmesi gibi şartları göz önünde bulundurarak uzmanlardan konu ile ilgili destek alınız. Bunlar her ne kadar önemsiz adımlar gibi görünüyor olsa da yaşanabilecek anlaşmazlıkların olması durumunda kuralların mevcut olması ve kişilerin bu kuralları onaylamış olması sizleri hukuki olarak haklı konuma getirecektir.

İnstagram’dan Para Kazanma Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

Yukarıdaki adımları göz önünde bulundurduğunuzda İnstagram’dan para kazanabilmeye başlamak ve bu özellikten yararlanabilmek için profilinizin bir işletme ya da içerik üreticisi hesabı olması gerekmektedir. İşletme ya da üretici hesap profillerinin üst bölümlerinde profesyonel görüntüleme panoları mevcuttur. Panolar, aynı zamanda Dashboard olarak bilinen kontrol panelleridir. Bu paneller bir nevi admin, yani yönetici paneli olarak görülebilir. Yönetici panellerinden yalnızca hesabın, işletmenin sahipleri tarafından kontrol sağlanabilecek bölümler mevcut olup gerekli satışlar, para aktarımları gibi süreçler bu panolar üzerinden takip edilmektedir. Bu panolar ürünlerinize etiketler oluşturmak ve kazanmış olduğunuz net ücretin ödemelerini almak gibi kontrollerin yapılmasına yardımcı olmaktadır.

Profesyonel pano, yani Dashboard üzerinde satış ortaklığı gerçekleştirebilmek için aşağıdaki adımları takip ediniz.

 1. Profiliniz bir işletme ya da içerik üreticisi hesabı olduğunda profilde yer alan “Satış Ortaklığı Ayarla” butonuna tıklayınız.
 2. “Başla” seçeneğine tıklayınız.
 3. Koşulları ve kuralları okuduktan sonra “Kabul Et” butonuna tıklayınız.
 4. Satış gerçekleştireceğiniz ülkeyi ve işletmenizin türünü, yani; “Şahıs Ya Da İşletme Sahibini” seçiniz.
 5. Kazanmış olduğunuz ücretlerin hesabınızı aktarılabilmesi için bir ödeme alma yöntemi ekleyiniz. (Daha sonra, eklemiş olduğunuz ödeme yöntemlerini ayarlardan düzenleyebilirsiniz.)
 6. “Bitti” butonuna tıklayınız.

Gerekli kurulum işlemini tamamlamanızın ardından satış ortaklığı için uygun olacak mağazaları ya da ürünleri keşfedebilir, etiketlemiş olduğunuz ürünler sizleri takip eden kişiler tarafından satın alındığında ise belirli bir komisyon alarak İnstagram’dan para kazanmaya başlayabilirsiniz. Satış ortaklığı için mevcut olan ürünleri keşfetmek adına keşfet bölümünü takip edebilir, İnstagram’dan para kazanmak için sizin gibi işletmeler olan ve sizin alanınızda ya da ürünlerinizde tamamlayıcı ya da alakalı ürünler olarak hizmet vermekte olan sayfaları araştırabilir, bu sayfalarla iletişime geçerek sponsorluk alabilir ve gerçekleştirilen sponsorlukların ardından İnstagram’dan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İnstagram’da Bir Ödeme Hesabı Ekleme ya da Ödeme Hesabını Değiştirme Nasıl Yapılır?

Satışını gerçekleştirmiş olduğunuz ya da komisyon almış olduğunuz ürün ya da hizmetlerin sonucunda sizlere ait olan parayı İnstagram’dan çekerek ödeme almak için hesabınıza bağlı bir ödeme alma metodu olması gerekmektedir. Instagram işletme hesabını oluşturduğunuz sırada eklemiş olduğunuz zorunlu bir ödeme yöntemi mevcut olacaktır. Ancak bu ödeme yöntemini aktif olarak kullanmıyorsanız ya da değiştirmek istiyorsanız İnstagram hesabınızda bir ödeme alma adımı oluşturmak ya da ödeme hesabını düzenlemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Gerekli güncellemeleri yapmanızın ardından komisyonlar ya da satışlar aracılığı ile İnstagram’dan para kazanmak olarak gerçekleştirilmiş olan ödemesi yapılmış ücretler, hesabınıza bankaya bağlı iş günleri içerisinde aktarılacaktır.

 1. Instagram uygulamasına giriş yapınız.
 2. Sağ alt kısımda yer alan profil simgesine tıkladıktan sonra “Ayarlar” seçeneğine giriniz.
 3. “İçerik Üreticisi” seçeneğine tıklayınız.
 4. Ödeme alarak İnstagram’dan para kazanma işlemini gerçekleştirmek istediğiniz hesabın seçimini gerçekleştiriniz.
 5. Ardından “Ödeme Alma Bilgilerine” dokununuz.
 6. İnstagram’ı sizlerden zorunlu alan olarak istemiş olduğu bilgileri doldurarak ya da değiştirmek istediğiniz bilgileri düzenle butonuna tıklayarak doldurunuz ve düzenleyiniz.
 7. “Kaydet” butonuna tıklayınız.

NOT: İnstagram’dan para kazanmak için almış olduğunuz ödemeler en az 100 USD olduğunda hesabınıza aktarılabilmektedir. Instagram satış ortağı içerik üreticisi olduğunuzda ise en az 30 USD değerinde komisyon kazanmış olmanızın ardından ödeme alabilirsiniz. İnstagram’dan para kazanmış olduğunuz yöntemler dahilinde almış olduğunuz ödemeler banka hesabına bağlı olarak 1 ile 7 iş günü içerisinde hesabınıza aktarılacaktır.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar