İnstagram’dan Yeni Bir Özellik ‘Coğrafi Sınırlandırma’

Instagram gönderileri ve hikayeleri içerikleri bir bölgeye özgü paylaşmamızı sağlayacak özellik üzerinde çalışmalarına başladı.

Instagram gönderilere ve hikayelere coğrafi sınırlar getiren yeni bir özelliği test ediyor. Bu özellik kullanıcıların içerikleri tüm dünyayla paylaşmak yerine sadece seçtikleri ülkelerde paylaşmalarını sağlayacak. Uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, kullanıcıların gönderileri oluştururken içeriklerini gösterecekleri belirli ülkeleri seçebileceklerini söyledi. Bu özelliğin hikayelerde de geçerli olacağı düşünülüyor.

Ancak en büyük etki markalar için olacak. Bu özellik sayesinde markalar bazı içeriklerini bazı ülkelerle sınırlandırabilecek. İçerik üreticileri de böylece konuma özel içerikler üretebilecek.

Twitter, Facebook ve Youtube gibi bir çok sosyal ağ içerikleri ülkelere göre sınırlandırma seçeneği sunuyor. Bir Youtube linkine tıklayıp “Bu video ülkenizde kullanıma açık değildir” şeklinde bir ifadeyle karşılaşmış olma ihtimaliniz yüksek. Şimdi aynısını Instagram’da da görebileceksiniz.

Resmi açıklama yapılmadı

Yeni özellik henüz resmi olarak açıklanmadı ya da hiçbir kullanıcının kullanımına sunulmadı. Bu yüzden ne zaman kullanabileceğinize dair bir tarih belirlenmiş değil. Instagram konu hakkında yapılan yorum taleplerine henüz yanıt vermedi.

Henüz resmi bir durum olmasa da Instagram’ın kullanıcıların konumunu daha iyi kullanmak için çalışmalar yürüttüğü açık. Instagram’a yapılan en son güncelleme, etiketler ve reklamlar aracılığıyla ABD’de kullanıcıların dönem ortası seçimleri için kayıt yaptırmasını ve oy kullanmasını teşvik ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.