IOS 12’de kendi Memoji’nizi nasıl yapabilirsiniz?

Apple’ın iOS 12 lansmanı ile Memoji geliyor. Esasen Animoji’nin kişileştirilmiş versiyonu – Memoji’nizi sizin gibi görünecek şekilde tasarlayabilir ve daha sonra aptalca video veya fotoğraf göndermek için kullanabilirsiniz. Şimdilik, Memoji’yi kullanmak için iOS 12 çalıştıran bir iPhone X uygulamasına sahip olmanız gerektiğini unutmamalısınız. Yine de kesinlikle onunla oynamak isteyeceksiniz, işte karşınızda Memoji…

Nasıl Yapılır Memoji?

Tıpkı Animoji gibi Memoji de sadece Mesajlar uygulamasında bulunuyor. Mesajlar uygulamasını açtıktan sonra herhangi bir yazışmanızı veya ekranın sağ üst köşesindeki yeni mesaj oluştur simgesine dokunduktan sonra klavyenin üst tarafında yer alan uygulama çekmecesinden Animoji seçeneğine ve ardından ekranı sağa doğru kaydırarak yeni Memoji simgesine dokunun.

Şimdi yüzünüz ekrana dönükken Memoji’niz için gerekli kişiselleştirmeleri yapmaya başlayabilirsiniz. Apple’ın Memoji için sunduğu kişiselleştirme seçenekleri şunlar;

  • Cilt: cilt rengi ve çil
  • Saç kesimi ve Rengi
  • Kafa Şekli: Yaş, çene
  • Göz: Göz rengi, göz şekli, kirpik
  • Kaş: kaş rengi, kaş şekli
  • Burun ve Dudak: burun şekli, dudak rengi, dudak şekli
  • Kulak: kulak şekli, küpe, küpe rengi ve küpe şekli,
  • Yüz Tüyleri: Sakal ve bıyık rengi, şekilleri
  • Gözlük: Çerçeve rengi, lens, gözlük şekilleri
  • Başörtüsü: başörtüsü tipleri

Bu seçenekleri kullanarak size en çok benzeyen Memoji’yi oluşturabilirsiniz.

Memoji Nasıl Kullanılır?

Kendi Memoji’nizi oluşturduktan sonra şimdi kullanmaya başlama zamanı. Mesajlar’daki Animoji uygulamasının içinden Memoji’nizi seçerek onu yüzünüzün yerine kullanmaya başlayabilirsiniz. Dilinizin de artık tespit edildiğini hatırlatalım.

Herhangi birisine Memo’jinizi gönderebilir, kayıt düğmesine basarak 30 saniye süresine dayalı hikayeler oluşturabilirsiniz. Bu 30 saniye içerisinde alıcı için sesiniz ve yüz hareketleriniz kaydedilecektir.

Daha fazlasına ihtiyacı olanlar için ise Mesajlar uygulamasında kamera simgesine dokunun. Video seçeneğine geçiş yaptıktan sonra alt köşedeki küçük yıldız simgesine dokunun. Burada yüzünüz için uygun olan Animoji’ler çıkacaktır. Memoji’nizi seçin ve sağ üst köşedeki kapatma simgesine dokunun. Artık süre sınırı olmaksızın Memoji’nizle birlikte kayıt yapabilirsiniz. İşiniz bittiğinde Bitti’ye dokunup ve videoyu normal olarak gönderebilirsiniz.

Kaydettiğiniz Memojinizi Arkadaşlarınıza Gönderebilirsiniz

Artık Memoji’nizi yaptınız, mesaj göndermek için kullanmaya başlayabilirsiniz. IMessage’daki Animoji uygulamasına geri döndüğünüzde, Memoji’nize hızlıca kaydırabilir ve yüzler oluşturmaya başlayabilirsiniz. Gerçek bir içerik oluşturmaya hazır olduğunuzda kırmızı kayıt düğmesine basın. 30 saniye içerisinde istediğini yapabilirsin. Bu görüntüyü inceleyebilir ve ardından doğrudan iMessage’a gönderebilirsiniz. Bu mesajları Android kullanan arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz; Tabiki sadece bir video dosyası olarak gönderecektir. Bu dosyayı, gönderdikten sonra her zaman kaydedebilirsiniz, bu yüzden sadece o videoyu başka bir yere göndermek istiyorsanız, sadece kendinize göndermeniz ve sonra kaydetmeniz gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.