Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

iPhone Rehber Yedekleme 2 Farklı Yöntem

Rehberimizdeki kişilerin numaralarını kaybetmemek adına, iPhone rehberi yedekleme işlemi düzenli olarak yapmanız gerekir. Telefonlarımız her ne kadar sağlamda olsa da kırılgan cihazlardır. Parçalanması durumunda rehberinizdeki kişileri sonsuza kadar kaybedebilirsiniz.

İphone rehber yedekleme denince temel olarak en çok yapılan 2 farklı yöntem vardır. Bu yöntemleri sevmezseniz güvenliği tartışılır, bu işlemi yapacak uygulamalarda vardır. Ama bu yazımızda en güvenlisi iphone’un kendi sunduğu yöntemler üzerinden iphone rehber yedekleme nasıl yapılır onu göstereceğiz.

yapay zeka destekli haber sitesi

iTunes ile iPhone Rehber Yedekleme

iTunes bildiğiniz gibi bilgisayara kurulan bir programdır. Bu program ile iphone’unuza videolar, müzikler ve yedekleme işlemlerini yapabilirsiniz. Ayrıca sadece rehber değilde her şeyi yedeklemek istiyorsanız iPhone Yedekleme Rehberi isimli yazımıza bir göz atabilirsiniz.

İtunes ile iphone rehber yedekleme yapabilmeniz için bir bilgisayara ihtiyacınız var ve bir de itunes programına. İtunes programını bilgisayarınıza buradan indirerek ve ileri ileri diyerek kurabilirsiniz. Sonrasında İtunes ile iphone yedekleme işlemi için aşağıdaki adımları sırası ile uygulayın.

 1. Öncelikle iphone’unuzu bilgisayarınıza bir USB kablosu ile bağlayın.
 2. İtunes’i açın.
 3. İtunes ekranının en üstteki aygıt simgesine tıklayın.
 4. Özet menüsüne tıklayın.
 5. Şimdi yedekle yazısına tıklayın.
 6. “Aygıt yedeklemesini şifreleyi” seçin. Sizden şifre isteyecektir. Bir şifre oluşturun.
 7. Biraz bekleyin iPhone yedekleme işlemi başlayacaktır.
 8. Düzen > Tercihler > Aygıtlar içinden rehber yedeklerinizi görebilirsiniz.

Bu yöntem rehberiniz ile birlikte bütün telefonunuzu yedekleyecektir. Sadece rehberi yedeklemek istiyorsanız aşağıdaki yöntemi uygulayabilirsiniz.

iCloud ile iPhone Rehber Yedekleme

iCloud ile iPhone Rehber Yedekleme adına 2 seçeneğiniz vardır. Biri iPhone’unuzun iCloud hesabıyla tam bir yedeğini oluşturmak, diğeri ise yalnızca iPhone rehber yedeğini almak. Bu iki yöntemin ayrıntılı adımları aşağıdaki gibidir.

1. Yöntem: iPhone’unuzu iCloud ile Tam Yedekleme

iTunes’un aksine, iPhone’u iCloud ile yedeklemek, iPhone kişilerinizi bir bilgisayarın hard diskinde tutmak yerine Apple’ın bulut depolama hizmetinde yedeklemektir. İPhone’unuzu iCloud’a yedeklemek için şu adımları uygulayabilirsiniz.

İPhone’unuzda Ayarlar  > Apple Kimliğinizin olduğu alana dokunun > iCloud’u seçin > iCloud Yedeklemeyi Seçin > Kapalıysa açmak için üzerine dokunun > Şimdi Yedekle’ye tıklayın. Ardından iPhone’daki kişileriniz iCloud bulut hizmetine internet hızınıza göre yedekleme işlemi başlar.

2. Yöntem: iPhone’unuzu iCloud ile Sadece Rehber Yedekleme

Bütün dosyalarınızı yedeklemek değilde sadece rehberinizi yedeklemek istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basittir. Ama öncesinde telefonunuzu bir Wi-fi ağına bağlayın. Sonrasında aşağıdaki adımları sırası ile yapın.

 1. Öncelikle İphone’unuzdan ayarlar girin.
 2. İsminizin olduğu alana dokunun.
 3. İCloud’a dokunun.
 4. Kişiler alanının yanındaki butonu aktif hale getirin ve diğer bütün butonları aktifse kapatın. Sadece Kişiler açık kalsın.
 5. Aşağı inin ve yedekle sekmesine dokunun.
 6. Şimdi Yedekle diyerek iphone’unuzdaki kişileri yedekleyin.

Bu yöntem ile iphone’unuzun bulut depolama servisine yani iCloud’a yedekleme işlemini yapmış oldunuz. Telefonunuz kırılsada, patlasada hiç bir şekilde kişileriniz silinmeyecektir. Tek bilmeniz gereken Apple kimliğiniz ve şifreniz. Bir başka iPhone’dan aynı Apple kimliği ile rehberinizdeki kişilere ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar