Kesinlikle Yapmanız Gereken 11 Kendin Yap (DIY) Projesi

Herkesin evde o kadar gereksiz eşyaları var ki çoğunu da çöpe atıyoruz.Bir çoğu evimizde bulunan, diğerleri de ya çok ucuza alabileceğimiz ya da hemen dışarıda bizi bekleyen maddelerle yapılmış bu 13 kendin yap projesi.

1. Kahve Bardağından Peçetelik

Hemen el altında olması gereken şeylerin en başında gelen peçetelikler her zaman çok da dekoratif olmuyor. O çok beğendiklerimizse çok pahalılar. Kahve alırken baristadan boş bir bardak rica edip, kapağınada ufak bir kesik attık mı tamamdır. Ayrıca çok güzel durmuyor mu?

2. Çalı Çırpıdan Mumluk

Öyle Çalı deyip geçmeyin. “Dekorasyon mağazasıyız biz!” diyen mağazalarda bunlar cep yakıyor. Bizimse tek ihtiyacımız olan bir cam kase, o kasenin boyunda 2 avuç çalı çırpı, japon yapıştırıcısı ya da sıcak silikon. Son olarak ta romantizm için bir adet mum. Hayırlı olsun.

3. Konserveden Mumluk

Yok ben çalı çırpıyla uğraşmam evde olanlarla halledeyim diyorsan, içindekini bir güzel tükettiğimiz konserve kutumuzu alıyoruz, üzerine istediğimiz kadar delik açıyoruz, içine de mumu yerleştirdik mi tamamdır. İsterseniz konserve kutusunun dışını boyayabilir çeşitli motifler yapabilirsiniz. Tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış.

4. Dondurma Çubuğundan Bardak Altlığı

Ben hiçbir şeyi atmayayım, elimdeki her şeyi değerlendireyim diyorsan, yaz boyu yediğin o dondurma çubuklarını bir kutuda sakla sonra onları bir güzel temizle. Birkaç düğüm sayesinde de böyle birleştirince al sana bardak altlığı. Ayrıca çok da şık duruyor.

“Yukarıdakinden başka alternatif var mı?” diyorsan bunu da deneyebilirsin.

5. Eski Gece Lambasından Yeni Şaheser Yarat

Eskisinden çok sıkıldıysan tek ihtiyacın sprey boya, delmek için ucu sivri bir alet ve el becerisiyle biraz yaratıcılık.

6. İplerle Yapılmış Tablo

İster sevdiğin bir söz olsun, istersen bir şekil ya da adının baş harfi. Evinin baş köşesine koymalık seni anlatan bir tablo istiyorsan, bir marangozdan düz isteğidin boyurlarda tahta parçası (mesela 40*40) alıp, çivilerle şeklini çıkartıp istediğin renkli iplerlede bu tablonu yaratabilirsin.

“Mesela başka şekil derken neyi kastediyorsun?” diyorsan elimizde bunlar da var.

7. Eski Gitardan Yeni Raf Ünitesi

Hani lise çağında bir heves almıştın, kurslara gitmiştin, yazın iki tıngırtatıp kızların dikkatini çekmiştin ya hani. Hah işte şimdi o gitar nerede? Hangi dolabın üstünde? Onu alıyorsun, ön cephesini çıkarıyorsun, bir duvara sabitliyorsun… Acayip havalı durdu.

8. Kartondan Çerçeve

Benim bir sürü renkte ve boyutta çerçeveye ihtiyacım var diyorsan bu proje tam senlik. Boyut sana kalmış, renk sende. Biz taktiği verdik çekiliyoruz.

9.Eski Merdivenden Yeni Kitaplık

Eskilerden yeni şeyler üretip kullanmaya devam ediyoruz. Sırada eski merdiven var. İsterseniz boyayın isterseniz öylece kalsın. Her türlü odanıza ayrı bir hava katacak.

10.Eski Kapıdan Çerçeve

Bir eski yeni projesi daha. bu çerçeveyi dikte kullanabilir, hatta duvara öylece dayayabilirsiniz. Yinede duvara dikkatli sabitleseniz iyi olur. Cam sonuçta.

11.Şarap Mantarından Mantar Pano

Mantar panoya yeni bir heyecan getirdik. Gelişigüzel yada düzenli bir şekilde mantarlarımızı diziyoruz sonrada notlarımızı üzerine bir raptiye yardımıyla iğneliyoruz. Bu fikir mutfakta çok tarz durabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir