Kaydol

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Kik Messenger Nedir? Neden Popüler

Kik, arkadaşlarınız ve ailenizle mesajlaşmayı hiç olmadığı kadar kolaylaştırıyor. Diğer uygulamalardan farklı olarak Telefon numaranız ile kayıt gerektirmeyen Kik, yalnızca e-posta adresinizle kaydolmanıza ve mesaj göndermenize olanak tanıyor; bu da gizliliğinizi güvende tutmanıza yardımcı oluyor.

Kik uygulaması tıpkı Whatsapp gibi internet üzerinden mesajlaşmanıza izin veren bir uygulamadır. Android ve İOS cihazları için indirilebilir ve kullanılabilir. 2016 itibariyle, Kik Messenger’ın 300 milyon fazla kayıtlı kullanıcısı vardı. Whatsapp’ın aksine tanımadığınız kişiler ile de sohbet edebilirsiniz.

Herkese açık ortak gruplara girebilir ve yeni gruplar keşfedebilirsiniz.

Kik’teki sohbet ettiğiniz arkadaşlarınız yalnızca görünen adınızı, kullanıcı adınızı ve profil resminizi görebilir. E-posta adresinizi, telefon numaranızı veya doğum gününüzü göremezler, ancak Kik grubunda herkes kullanıcı adınızı görebilir. 

Kik Özellikleri

Kullanımı kolay, basit, sade ama her istediğiniz özelliğinde içerisinde olduğu uygulamada Whatsapp’a benzer olarak mesajın ne zaman gönderildiğini, ne zaman görüldüğünü gösteren işaretler vardır. Mesaj geldiğinde size bildirim gönderebilir. Mesaj seslerini istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Sohbet alanlarına farklı temalar uygulayabilirsiniz.

Sosyal medya entegrasyonu sayesinde, arkadaşlarınızı veya ailenizi SMS, e-posta veya Facebook ve Twitter yoluyla davet edebilirsiniz.

Kik kodları

Kik kullanıcılarının her biri, ayarlarından erişebilecekleri ve servise yeni üyeler bulmalarına veya davet etmelerine olanak tanıyan benzersiz bir QR benzeri koda sahiptir. Kik kodundan kullanıcı eklemek için arama simgesine, ardından Kişi Bul’a ve ardından Kik Kodunu Tara’ya dokunabilirsiniz. İkinci bir Kik kodunu taramadan önce Kik’in kameranıza erişmesine izin vermelisiniz. Ayrıca, Kik kodlarını çevrimiçi olarak sosyal medyada, kafelerde ve diğer mekanlarda bulabilirsiniz.

Görüntülü ve grup sohbetleri

Kik’te grup sohbetleri yapabilirsiniz. İster bir grup oluşturun, isterse gruplara katılın. En fazla 49 katılımcıyla grup sohbetleri yapabilirsiniz.Özel gruplar uygulama aracılığıyla aranamaz ve insanlar grup Kik kodunu tarayarak veya gruba kendi kişilerinden birini eklendiklerin de katılabilirler. Genel gruplar aranabilir ve bir hashtag ile tanımlanır. Ayrıca, bir grup üyesiyle doğrudan sohbet etme seçeneğiniz de vardır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Google'da Resimli Arama Nasıl Yapılır?

Google’da her hangi bir resmi, resim arama özelliğini kullanarak arayabileceğinizi biliyor muydunuz? Google da bu ...

Telefonda Numara Gizleme - Anlık yada Temelli

Bildiğiniz gibi her operatör ( Tukcell, Vodafone yada Turktelekom) size numara gizleme hakkı tanımıştır. Yaptığınız ...

Herhangi Bir Linkten Video İndirmek

Herhangi bir linkten video indirmek ister misiniz. İster Youtube’dan isterse başka bir siteden olsun hiç ...

Rar Dosyası Nasıl Açılır (Windows, Mac, Telefon)

Dosyalarımızı sıkıştırmak, şifreleme ve virüslerden korumak için Rar dosyalarını kullanırız. İnternetten indirdiğimiz çoğu büyük dosyanın ...

Spotify Hesabı Silme %100 Kesin Çözüm

Spotify milyonlarca kullanıcısı ile dünyanın en çok kullanılan müzik platformlarından birisidir. Öyle ki Spotify’ı kullanan ...

Apk nedir ve Nasıl Kurulur

Bir Android cihazınız varsa, muhtemelen sürekli APK dosyası ismini duymuş olmalısınız ve muhtemelen ne olduğunu ...

En iyi 7 Resim Üzerine Yazı Yazma Uygulaması

Anlamlı sözler, atarlı giderli sözler veya basit bir not olsun, bazen her hangi bir resim ...

Spotify Aboneliğini İptal Etmek (iOS & Android)

Spotify aboneliğini iptal etmek ister misiniz? Spotify aboneliğini iptal etmek çok basittir. Yapmanız gereken bir ...

Yabancı Dil Öğrenebileceğiniz Uygulamalar! En İyi Yabancı Dil Uygulamaları

Yabancı dil öğrenebileceğiniz bir çok yabancı dil uygulaması vardır. Ama hangisi ne kadar sizin gelişiminizi ...

Spotify'dan Müzik Nasıl İndirilir?

Spotify Dünya’da en çok kullanılan müzik dinleme uygulamalarından birisidir. Binlerce şarkıyı ücretsiz bir şekilde dinleyebilir ...