Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Müzik Dinleyerek Para Kazanma – Garanti Yöntemler

Müzik dinlemek hem ruhumuza hem bedenimize iyi gelen bir eylemdir. Peki hiç düşündünüz mü, müzik dinleyerek geçirdiğimiz vakti nasıl kazanca çevirebiliriz? Bazen mutluyken, bazen hüzünlü anlarımızda müzik her zaman bizlerin destekçisi haline gelmiştir. Şimdi ise bu müzik zevkini para kazanarak ikiye katlamaya ne dersiniz?

Müzik dinlemek için çeşitli platformlar üzerinden ücret ödediğiniz olmuştur. Şimdi ise sıra, müziği dinleyerek kazanca çevirmede. Bazı web siteleri ve uygulamalar size müzik dinleyerek para kazanma seçenekleri sunmaktadır. İşte bu siteler ve müzik dinleyerek alternatif para kazanma yöntemleri;

yapay zeka destekli haber sitesi

Bonus: Instagram’da Reels Videoları Paylaşarak Para Kazanma

Bu yazıyı okuduğunuza göre muhtemelen instagram’daki bir videoyu izleyerek buraya gelmişsinizdir. Bu geldiğiniz videoyu biz Donanım Plus ekibi olarak paylaşmıyoruz. Bu videoyu paylaşanlar işin açıkçası bu işten para kazanan insanlar. Tek yaptıkları bizim onlara verdiğimiz videoları paylaşmak. Paylaştıkları videolar ne kadar izlenirse o kadar ödeme alıyorlar. Sizde Instagram’dan video paylaşarak ödeme almak isterseniz buraya tıklayarak bize instagram üzerinden ulaşabilir ve detayları öğrenebilirsiniz.

Müzik Blog Yazarlığı;

Öncelikli olarak müzik dünyasını ve trendlerini takip etmeniz oldukça önemlidir. Yeni gelişmelerden, yeni müzisyenlerden ve yeni çıkan singlelardan ilk haberdar olan kişi siz olmalısınız. Bu bilgilerinizi yazıya dökerek müzik blog yazarlığı yapabilir, bu sayede kazancınızı oldukça yüksek meblağlara ulaştırabilirsiniz.

Anket Doldurun;

LifePoints, InboxDollars ve Pinecone Research web sitelerinde müzik hakkında anket doldurarak kazanç elde edebilirsiniz. Bu uygulama ve web siteleri; sizlere sunduğu belli bazı şarkı ve sanatçıları anket üzerinden değerlendirmenizi istiyor. Bu sayede doldurduğunuz her anket sonucunda görevleriniz için puan topladıktan sonra sistem size kazanç olarak geri seçenek sunuyor.

Şarkı Sözlerinin Çevirisini Yapın;

Özellikle farklı dillerdeki şarkıları bir başka dile çevirerek kazanç sağlamak oldukça karlı bir seçenek. Yabancı dil bilginiz genişse ve çeviri yapabiliyorsanız bu alternatifi mutlaka değerlendirebilirsiniz.

Müzikleri dinleyin, yorumlayın ve kazanın;

Bir çok popüler ve güvenilir web siteleri üzerinden; para, konser bileti ve hediye çekleri kazanabilirsiniz. Şarkıyı dinlemek, şarkıyı puanlamak ve yorum yapmak bu seçeneklerin en başında gelmekte. Bir sistem üzerinden size şarkının sevdiğiniz veya sevmediğiniz yönleri soruluyor ve siz kendi fikirlerinizi beyan ediyorsunuz. Bu şarkının müzik medyasına ne kattığını veya ne anlama geldiğini yorumlayabiliyorsunuz. Bu cevaplar neticesinden yorumlarınız kolayca paraya dökülebiliyor. Web siteleri üzerinden kendi seçtiğiniz parçayı veya sitenin size sunduğu parçayı dinleyip yorumlamanız gerekiyor. Şimdi bu sitelere göz atalım.

Hit Predictor;

Hit Predictor üzerinden kazanç sağlamanın yolu; platform üzerinden size verilen şarkının tamamını dinlemek, şarkı hakkında anket doldurmak ve son olarak yorum yapmaktır. Puan üzerinden ilerleyen bu sistemde ilk olarak 3 puan kazanırsınız fakat ilerledikçe sistem üzerinden kazandığınız puan artış göstermektedir. Kazandığınız puanları ister nakit olarak aktarabilir isterseniz de Hit Predictor’un anlaşmalı olduğu mağazalar aracılığıyla hediye kuponunuzu harcayabilirsiniz. Kazandığınız ücretle CD veya DVD satın alabilirsiniz. Görevi tamamladıkça artan kazançlar ortalama olarak size 4.50 – 5 TL gibi kazançlar sağlatabilir.

Slice The Pie

Müzik dinleyerek para kazanacağınız bir diğer site de Slice The Pie. Online olarak site üzerinden 90 saniye boyunca dinlediğiniz müzikler ve bunun sonucunda yaptığınız yorumlar size kazanç olarak geri dönecektir. Bir yorumunuzun karşılığı 5 cent olarak belirlenmiş ve minimum limit 10 dolara ulaştığı takdirde kazancınızı çekebiliyorsunuz. Ödemeler ise yalnızca PayPall üzerinden. Fakat hatırlatmakta fayda var, bu site yalnızca Amerika ve Avrupa’da yaşayan kişilerin kullanımına açık.

Playlist Push;

Playlist Push üzerinden kazanç sağlamak için; Apple Music, Deezer veya Spotify uygulamalarında en az 400 takipçinizin olması gerekiyor. Bu koşulu sağlayanlar, daha sonrasında ise şarkı başına gelir elde etmeye başlayabilir. İlk olarak şarkı başına; 0,10 – 0,20 dolar gibi bir ücretlendirmeden başlasanız da profilinizi büyütüp ilerlettikçe kazancınızı arttırabileceğiniz bir gerçek.

Radiyo Loyalty

Bir çok radyo kanalı üzerinden 10 dakika boyunca müzik dinledikten sonra para kazanmaya başlayabilirsiniz. Diğer sitelere oranla bu süreç biraz daha uzun sürse de, 10 dakika dinleme için puan bazında kazanımlar elde edersiniz. Radiyo Loyalty’de geçireceğiniz 10 dakika 1 puandır ve alt limit olarak 25 dolar kazanmanız dahilinde, kazancınızı hesabınıza aktarma seçeneğiniz mevcuttur. Ya da sistemin belirlediği hediye çekini onaylayarak alışveriş imkanına erişebilirsiniz. Radiyo Loyalty’de bunun yanı sıra video izleyerek de para kazanma seçeneği de bulunmaktadır.

Cash4Minutes

Cash4Minutes bir radyo şirketidir. Amacı ise dinleyici kitlesini arttırarak hizmetini ilerletmektir. Bu sayede üyelik ve giriş işlemlerinizi gerçekleştirerek radyoların ne kadar ücret ödediği bilgisine erişebilirsiniz. Seçtiğiniz radyo üzerinden kazanç sağlayabilirsiniz. Kazancınızı nakit olarak çekmeniz için belirli bir limit var, bu limiti aştıktan sonra paranızı hesabınıza aktarabilirsiniz.

Welocalize

Müzik dinlemenin yanı sıra, dizi ve şarkıların çevirilerini yaparak da para kazanabilirsiniz. Yazımızın en başında da belirttiğimiz gibi farklı yabancı dillere hakimseniz çeviri ve düzenleme işleri yaparak kolayca kazanç elde edebilirsiniz. Welocalize çeviri başına daha yüksek ücretler vermektedir. Her şarkı çevirisi başına 4 dolar kazanabilirsiniz. Şarkı dinleyerek ve yorum yaparak ise daha cüzi miktarlar elde edebiliyorsunuz.

Music Xray

Music Xray bilinen ve en yaygın müzik sitelerinden birisidir. Siteye üye olarak bir profil oluşturmanız gerekiyor. Gerekli bilgileri ve dinlediğiniz müzik tarzı ile yaşadığınız ülke konumunu seçerek sizin profilinize uygun müzikleri dinleyebilirsiniz. Bu sayede şarkı başına 0,10 dolar gibi rakamlar elde edebilirsiniz. Para çekme konusunda ise bazı uygulamalarda olduğu gibi belirli bir alt limit bulunmakta. Bu limit ise 20 dolar. 20 doları kazandıktan sonra ise paranızı hesabınıza PayPall aracılığıyla aktarabilirsiniz. Sayfada Türkçe dil desteğinin bulunmadığını da belirtmek isteriz.

RadioEarn

RadioEarn’de iki farklı yöntemle para kazanma şansınız bulunuyor. Bunlardan birincisi dinleyici olarak para kazanmak. Dinleyici olarak kazanç sağlamak isteyenler; radyo kanalları aracılığıyla sitede bulunan şarkıları dinlemek ile işe başlayabilir. RadioEarn’in bir farkı da burada ortaya çıkıyor. Sitede şarkı başına değil geçirdiğiniz süre zarfında kazanç sağlıyorsunuz. Her 15 dakikada para kazanabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise RadioEarn üzerinden web sitesi sahibi olarak kazanç elde etmek. Web sitesi sahibi olarak kazanç sağlamak isteyenler ise; RadioEarn’in size vermiş olduğu bağlantıyı kendi sayfasında paylaşarak bu hizmetten fayda sağlayabilir. Bu bağlantı sayesinde, tıklanmaya göre komisyon ücreti alarak kazanç sağlıyorsunuz. Ödemeleriniz aylık ücretlendirme şeklinde PayPall veya Bitcoin olarak elde edebilirsiniz.

ResearchFM

ResearchFM yukarıda bahsettiğimiz sitelere oranla daha farklı bir işleyiş tarzına sahip. Bir nevi sizin görüşlerinizi bir anket neticesinde değerlendirerek, bu değerlendirmeler neticesinde hit olan ve sayfalarında paylaşacakları öne çıkan parçayı belirliyorlar. Sitenin web sitesi dışında ayrıca bir uygulaması da mevcut. Bu uygulama üzerinden de kolayca erişim sağlayabilirsiniz. ResearchFM ödemeleri ise Amazon’dan bir hediye kartı vererek sizlere ulaştırıyor.

Kollect.fm

Hollanda merkezli bu sitede ise diğer sitelerden farklı olarak sizden müzik bilginizin geniş olmasını istemekte ve bir küratör olarak yorum ve analiz yapmanız istenmektedir. Bu sayede kollect.fm sitesinde kazanç elde edebilir, bu kazancı hesabınıza kolayca aktarabilirsiniz.

Earnably

Diğer radyo destekli siteler gibi, seçtiğiniz radyoyu dinleyerek kazanç elde edebilirsiniz. Dinlediğiniz 5 dakikalık radyo karşılığında ise 30 puan kazanabiliyorsanız. 100 puan kazanmanın karşılığı ise; 1 dolar olarak belirlenmiş. Kazandığınız doları çekebilmek için ise 5 dolara kadar tamamlamanız gerekmekte. Kazancınızın karşılığı ise 3 farklı yöntemle size ulaşabiliyor. Bunlar; Bitcoin, Steam ve Amazan hediye kartı.

Current.us.

Current.us sitesinde bulunan mevcut müzikleri dinleyerek para kazanabilirsiniz. Müzik dinleyerek para kazanmaya ek oyun oynayarak ve anket doldurarakta kazanç sağlayabileceğiniz bir sistem bulunmaktadır. Uygulamada ne kadar aktifseniz o kadar çok gelir elde etme imkanınız bulunuyor. Ödemeler ise benzer sitelerde olduğu gibi hediye çeki veya PayPall üzerinden nakit olarak tarafınıza ulaştırılıyor.

Uniquerewards

Diğer bazı uygulamalarda olduğu üzere radyo yayınları sayesinde bir başka para kazanma yöntemi de Uniquerewards. Üyelik tamamen ücretsiz olup, Uniquerewards sitesinde radyo kanalları ve kazanacağınız tutar yazar. Bu alandan size en uygun radyo yayınını seçerek işe başlayabilirsiniz. Bu sitede ise alt limit 20 dolar olarak belirlenmiştir. 20 dolar gibi bir kazanç elde ettikten sonra kazancınızı hesabınıza aktarabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Şu anlık bir şey diyemem ama yinede deniyeceğim teşekkürler

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar