Normal Kameraların 3 Boyutlu Çekmesini Sağlayan Lens Yapıldı

Şimdiye kadar, fotoğrafçılar ve film yapımcıları, odak alanını post-processing veya üç boyutlu bir nesneyi yeniden üretmek istediklerinde özel ekipman kullanmak zorunda kaldılar. Başlangıç ​​K-Lens, artık herhangi bir standart kamerayı 3 boyutlu bir kameraya dönüştüren özel bir lens geliştirdi. 

Max Planck Enformatik Enstitüsü ve Saarland Üniversitesi’nin bir araştırma projesi olarak başlayan ve IT Inkubator’un yardımıyla daha da geliştirilecek olan projenin, 2019’dan itibaren ticari bir ürün olarak piyasaya sunulması bekleniyor.

Ürettikleri lenslerin yeniliğiyle olarak ilgili olarak açıklama yapan şirketin kurucu ve CEO’su Matthias Schmitz,  “…bugünün teknik standartları ile uyumlu ve bu nedenle herhangi bir kamera ile kullanılabilir” ifadelerini kullandı. Schmitz, piyasada K-Lens’in ürünüyle eşleştirilebilecek herhangi bir lensin de olmadığını belirtti. Şirket CEO’su lensle ilgili olarak,  “Odaklama ve bulanıklaştırma, tam otomatik segmentasyon, derinlik tabanlı segmentasyon, perspektif değişikliği ve 3 boyutlu görüntüler üzerinde tam kontrol sağlar, aynı zamanda kaydedilen görüntünün derinlik düzlemlerine tam erişim sağlar.” ifadelerini kullandı.

Kaynak:https://phys.org/news/2018-03-start-up-special-lens-d-photography.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.