Nüfusa ne olacak? Sığamıyoruz bu dünyaya…

Nüfus Patladı Gitti

Geçen her saniye itibariyle yeni doğumlar meydana gelmekte, ve dünyadaki insan sayısı gittikçe daha da artmakta. Her yeni birey doğunca ortak biri daha çıkıyor tüm bu kaynaklara ve bu nedenle gittikçe artan insan sayısı çekilmezlikleri tetikliyor.

Fazla arkadaş elbette çok harika bir şey ama şöyle düşünmek de lazım. Elimizde bir parça pasta var ve her yeni gelen misafire ortak bölmek gerekiyor. Eğer misafir sayısı artarsa, bize kalan pasta miktarı da azalıyor. Eee pasta bir noktadan sonra kişiye bir kırıntı düşünceye kadar azalınca ne olur? Tabi ki de kimse doymaz. Bu yüzden insanlar bu dünyaya  çoklar zaten. Hani bu noktada çocuk yapmayın kat’iyen demiyorum. Lakin, bir dur demek lazım tüm bu patlayan nüfusa.

Oksijen kalmıyor bindiğiniz dolmuşta eğer çok kişi varsa, nefes alamıyorsunuz. Fazla insan demek daha fazla talep demek. Bu nedenle ne kadar çok insan, o kadar çok üretim ihtiyacına tekabül etmekte. Üretim fazlalığı kulağa böyle hoş gelebilir; ancak her üretilen ürün sonrası atıklar ile birlikte, doğa çok büyük oranda kirletiliyor. İnsandan gayri diğer canlılara o kadar çok yükleniliyor ki, bir noktada türler yok oluyor. Yani, bu hususta insanların prezervatif denen aleti keşfetmesi ve zibilyon tane veledi etrafa “saldım çayıra mevlam kayıra” demeden planlı bir şekilde oluşturması gerekiyor. Tamam kızma Halis emmi, ancak yahu senin kızan gidip gardaşını yiyecek bu gidişle. İnsan nüfusu 8 milyarken bile çok bu dünyaya…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.