in

Php Basit Blog Scripti Ücretsiz İndir

Sizin için harika, açık kaynaklı bir blog scripti buldum. Script uzun zamandır yayındaymış ama ben yeni keşfettim ve acayip kullanışlı buldum bu blog scriptini. Blog scripti php ile hazırlanmış. Script Hakan Özakar tarafından geliştirilmiş ve paylaşıma sunulmuştur. Buradan teşekkür ediyorum. Ve scriptin kurulumu acayip basit, hemen uzatmadan scriptin kurulumuna geçelim ne dersiniz.

Kurulum İçin

Kurulum üç aşamada basitçe gerçekleştirilebilir.

  • Başlamadan önce sunucunuzda bir veri tabanı (MySQL) oluşturmayı ve bilgileri bir kenara kaydetmeyi ihmal etmeyin.
  • İndirdiğiniz sıkıştırılmış dosyanın içeriğini sunucunuzun ana dizinine kopyalayın.
  • Kopyalama işlemi tamamlandıktan sonra tarayıcınızı kullanarak internet sitenize bağlanın.

İlk olarak aşağıdaki ekran ile karşılaşacaksınız. Bu ekrana daha önce not almış olduğunuz veri tabanı bilgilerini girmelisiniz:

Veri tabanı bilgilerini verdikten sonra sitenizin ana kullanıcısını oluşturacağınız ekran karşınıza gelecek:

Sıra, siteniz ile ilgili isim, başlık, ana sayfa başlığı gibi temel bilgileri girmeniz gereken ekranda. Bu bilgileri, istediğinizde yönetim panelinden değiştirebilirsiniz:

Evet, hepsi bu kadar.

Artık makalelerinizi yazmaya başlayabilirsiniz. Yine de başlamadan önce yönetim panelinizde ‘Site Ayarları’ kısmına son bir kez göz atıp tüm ayarlarınızı gözden geçirmeniz iyi olur.

Not:

  • Basit Blog avatarlar için Gravatar servisini kullanıyor. Gerek site sahibi gerekse kullanıcılar için belirleyeceğiniz e-posta adreslerinin Gravatar’da kayıtlı olması yerinde olur.
  • Herhangi bir anda Yönetim Panelinize ulaşmak için tarayıcınızda url kutusunda site adresinizin yanına “/yonetim” yazmanız yeterlidir. (Örn: donanimplus.com/yonetim)

Rar Şifresi: donanimplus.com

İndir “Basit Blog Scripti” file – 1736 defa indirildi –

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hastane Scripti, Full Ücretsiz İndir

2018 Blog Scripti GÜNCEL