Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Play Store’dan Nasıl Uygulama İndirilir?

Çağlar boyunca sürekli değişmekte ve gelişmekte olan sosyallik ve bu sosyalliğin gerçekleşmesini sağlayan teknoloji hayatlarımızın en önemli parçası haline gelmiştir. Kullanmakta olduğumuz bilgisayarlar ve telefonlar hayatımızın çok önemli bir yerinde olup onlar olmadan birçok işimizi kolaylıkla halledememekteyiz. Özellikle akıllı telefonlarda kullanmakta olduğumuz uygulamalar ve programlar bizlere çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda Play Store olarak kullanılmakta olan uygulama indir me programı oldukça fazla programı ve uygulamayı içerisinde barındırarak bizlere kolay bir ulaşım imkânı sağlamaktadır. Söz konusu bu programların hayatımıza sağlayacak kolaylık için kullanımını gerçekleştirmek adına aklınızda oluşmakta olan en önemli soru Play Store’dan uygulama nasıl indirilir sorusudur.

Kullanıcılar tarafından merak edilmekte olan ve oldukça sık kullanmakta olduğumuz soru ve yanıtlardan biri olarak Play Store’dan nasıl uygulama indirilir sorusuna aşağıdaki adımları takip ederek yanıt bulabilir ve hayatınıza oldukça fazla kolaylık sağlayacak uygulamaları dakikalar, hatta saniyeler içerisinde indirebilirsiniz.

yapay zeka destekli haber sitesi

Play Store’dan Uygulama Nasıl İndirilir? Uygulama ve Dijital İçerik Nasıl İndirilir?

Google Play Store’dan cihazınıza oyun, uygulama, dijital içerik gibi birçok seçenekten herhangi birini indirmek için aşağıdaki adımları takip edebilir ve Play Store’dan nasıl uygulama indirilir sorusunun yanıtını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Play Store üzerinde mevcut olan uygulamalar ya da oyunlar gibi içerikler kimi zaman ücretsiz bir indir me seçeneği sunmaktayken bazı içerikler ücretli bir şekilde Google Play Store üzerinde yayınlanmaktadır. Ancak her iki durumda da Play Store’dan uygulama nasıl indirilir sorusuna yanıt olarak izleyeceğiniz bu adımlar değişmeyecek olup hepsinde aynı şekilde indirme işlemi gerçekleştirilmektedir.

 1. Kullanmakta olduğunuz Android işletim sistemine sahip cihazınızdan Google Play Store uygulamasını açınız. Eğer varsayılan olarak uygulama cihazımızda bulunmuyorsa kullanmakta olduğunuz herhangi bir tarayıcı üzerinden Google Play Store’u ziyaret edebilirsiniz.
 2. Ekran açıldığında sizlerden Google hesabınıza Gmail ile giriş yapmanızı isteyecektir. Herhangi bir uygulama indirme ya da satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için Gmail hesabınızla oturum açınız.
 3. Oturum açıldıktan sonra indirme işlemi yapabileceğiniz ana ekran gelecektir.
 4. Bu ekranda en üst kısımda yer alan arama butonuna tıklayarak Play Store’dan nasıl uygulama indirilir sorusunun yanıtını bulmak için indirmek istediğiniz uygulamanın oyunun ya da dijital içeriğin adını yazıp ara butonuna tıklayınız.
 5. Çıkan seçeneklerde genellikle adı doğru yazdıysanız en üst kısımda çıkan seçenek en alakalı içerik olacaktır. Hangisi indirmek istediğiniz uygulama ya da içerik ise buradan seçiniz ve üzerine tıklayınız.
 6. Eğer yüklemek istediğiniz uygulama paralı bir uygulama ise açtığınız ekranda satın al butonu ve yanında satın alma ücreti görünecektir. Bu butona tıkladıktan sonra ödeme bilgilerini ekrana girebilir ya da Kredi kartınızı ekleyerek daha sonrası için de kaydedip kolaylıkla ödeme sağlayabilirsiniz.
 7. Eğer yüklemek istediğiniz uygulama ücretsiz bir uygulama ise yükle butonuna tıklayınız.

  play store'da uygulama nasıl indirilir
 8. Uygulama hazırlandıktan sonra indirme işlemi başlatılacak olup indirme süresi yüzdelik dilimler halinde ekranda görünecektir.
 9. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra uygulama ana ekranınıza eklenecek olup Play Store’dan nasıl uygulama indirilir sorusunun yanıtını bulmuş olacaksınız.
 10. İstediğiniz içeriği ya da uygulamayı indirdikten sonra açarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Play Store’dan İndirmek İstediğim İçeriği Nasıl Bulabilirim?

Bir içeriği ya da uygulamayı indirmek istediğiniz zaman Google Play Store’u açtıktan sonra en üst kısımda yer alan arama butonundan içeriye adı ile arayarak bulabilirsiniz. Ancak bazı durumlarda içeriğin adını unutmanız gibi problemler söz konusu olur ise Google Play’den nasıl uygulama indirilir sorusuna ek olarak istediğiniz içeriği bulabilmeniz için Google Play Store tarafından sunulmuş olan içerik bulma bölümleri ve içerikleri kategorilendirme özelliği mevcuttur.

Google Play Store giriş yaptıktan sonra alt kısımda yer alan kitaplar, oyunlar, müzik, filmler ve TV seçeneklerinden herhangi birine tıklayabilir ve bulmak istediğiniz uygulamayı ya da programı bu şekilde ekranda çıkacak alakalı seçenekler arasından arayarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Uygulama ya da İçerikleri Başka Bir Cihaza Nasıl Yükleyebilirim?

Kullanmakta olduğunuz cihazlar dışında başka akıllı cihazlarınızda da Google Play Store’dan nasıl uygulama indirilir sorusunun yanıtını bulmak için uygulama yüklemek istiyor olabilirsiniz. Kullanmakta olduğunuz içerikler yalnızca kullandığınız cihaza ait değildir. Farklı bir cihazdan Google hesabınız ile oturum açtığınızda ya da Gmail hesabınızla giriş yaptığınızda hesabınız Google Play Store’a bağlanacaktır ve buradan yüklemek istediğiniz içerikleri bularak Google Play Store’dan nasıl uygulama indirilir sorusunun yanıtını bu şekilde bularak farklı cihazlara da yükleme sağlayabilirsiniz.

Satın Aldığım Bir İçeriği Farklı Cihazda Tekrar Satın Almam Gerekir mi?

play store'da nasıl uygulama indirilir?

Google Play Store hesabınız Gmail hesabınıza bağlandığında daha önce indirmiş olduğunuz içerikleri hafızasında tutacaktır ya da satın almış olduğunuz içerikler satın alma geçmişinizde görüntülenecektir. Bu yüzden Play Store’dan nasıl uygulama indirilir sorusuna ek olarak kullanıcılar tarafından merak edilen satın aldığım bir içeriği farklı cihazda tekrar satın almam gerekir mi sorusunun yanıtını bu şekilde vermiş olmaktayız. Satın almalarınız Google ve Gmail hesabınız ile gerçekleştirildiği için satın alma geçmişinde içerikler mevcut bir şekilde bulunacaktır. Tekrar satın alma işlemi yapmanız gerekmez.

Tekrar satın alma işlemi yapmanıza gerek olmaksızın mevcut olan Gmail hesabınız ile oturum açtığınızda kullanımı sağlayabilirsiniz. Ancak farklı bir cihazı yükleme yapmak istediğinizde oturum açtığınız Gmail hesabınız yeni ya da farklı bir Gmail hesabı ise indirime geçmişinde herhangi bir satın alma görünmeyeceği için uygulamayı tekrar satın almanız gerekir. Zaten satın almış olduğunuz bir içeriği tekrar satın almak istemiyorsanız Play Store’dan nasıl uygulama indirilir sorusuna ek olarak merak ettiğiniz bu sorunun yanıtı için satın alma işlemini daha önce yaptığınız Gmail hesabınızla oturum açmanız gerekmektedir.

Google Play Store’da Hediye Kartı ya da Promosyon Kodu Nasıl Kullanılır?

Kullanıcılar tarafından oldukça merak edilen Play Store’dan nasıl uygulama indirilir sorusuna ek olarak sorulmakta olan sorulardan biri de Google Play Store’da hediye kartı ya da promosyon kodunu nasıl kullanılacağıdır. İndirme işlemi yapmak istediğiniz uygulama ya da içerik ücretli bir içerik ise promosyon kodu ya da hediye kartı kullanabilirsiniz. Mevcutta bir hediye kartınız ya da promosyon kodunuz var ise aşağıdaki adımları uygulayarak kullanım sağlayabilirsiniz.

 1. Android cihazınızdan Google Play Store uygulamasına giriş yapınız.
 2. Eğer cihazda oturumunuz açık değil ise Gmail hesabınız ile oturum açtıktan sonra ana ekranın açılmasını bekleyiniz.
 3. Ana ekran açıldığında sağ üst kısımda bağlamış olduğunuz Gmail hesabınıza ait profil fotoğrafınız görüntülenecektir. Bu fotoğrafın üzerine tıklayınız.
 4. Ödemeler ve abonelikler seçeneğine tıklayınız. Bu seçeneğin yanında bir kart simgesi mevcut olacaktır.
 5. Açılan ekranda bir kart şeklinde yer alan ve altında 3 nokta bulunan bir simge olacaktır. Yanında hediye kodu kullan yazmaktadır. Bu butona tıklayınız.
 6. Play Store’dan nasıl uygulama indirilir sorusuna ek olarak kullanıcılar tarafından merak edilmekte olan hediye kodunun ya da promosyon kodunun nasıl kullanılacağı sorusunun yanıtını bulmak için açılan ekranda yer alan boşluğa promosyon kodunu ya da hediye kartının bilgilerini yazınız.
 7. Tamam butonuna tıklayarak hediye kartını ve promosyon kodunu aktif edebilirsiniz.
 8. Sonrasında indirme işlemi yapmak istediğiniz uygulamayı ya da içeriği açarak indirmeyi başlatabilir ve satın almayı promosyon kodunuzu kullanarak tamamlayabilirsiniz.

NOT: Eğer satın alma işlemi yapmak istediğiniz ya da indirmek istediğiniz uygulama promosyon kodunu ve hediye kartını kullandığı halde içerisinde bulunan ücret indirme için yeterli değil ise kalan ücreti Google Play Store hesabınıza eklemiş olduğunuz kredi kartı bilgilerinizden sizden onay ve parmak izi alarak tahsil edecektir. Hesabınıza yansıyacak olan ücreti onaylamadan önce ekrandan kontrol edebilir ve promosyon kodu ya da hediye kartının aktif olup olmadığını alt kısımda yer alan ekstra kullanılan promosyonlar kısmından görüntüleyebilirsiniz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar