Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Reklam İzleyerek Para Kazanma – Ek Gelir

Çağımızın ve küreselleşen dünyanın bir parçası haline gelen internet ve sosyal medyalar, artık bir gelir seçeneği haline geldi. Bu sebeple internet kullanıcıları ve özellikle aktif olarak internette vakit geçiren kişiler, daha kolay yöntemlerle para kazanmanın yollarını arar hale geldiler. Bu tip durumlar için ise bir çok para kazanma yöntemleri ortaya çıktı; anket doldurarak para kazanma, video izleyerek para kazanma, oyun oynayarak para kazanma gibi bir sürü alanda para kazanmanız mümkün! Bu para kazanma yöntemlerine alternatif olan bir seçenek ise reklam izleyerek para kazanma. Evet, reklam izleyerek para kazanacağınız bir çok alternatif mevcut. Tabi bu seçenekler arasında en güvenilir olanı ve yüksek kazanç sağlayabileceğiniz uygulamaları bulmanız büyük öneme sahip.

Sizler de boş zamanlarınızda bu siteler ve uygulamalar eşliğinde kimi zaman cüzi kimi zaman ise iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Reklam izleyerek para kazanmanın bir diğer avantajı ise oturduğunuz yerden, konum fark etmeksizin internetinizin olması dahilinde para kazanmanız. İnternet kullanıcıları bu seçenekleri değerlendirerek ve bahsedeceğimiz sitelerde belirli zamanlar geçirerek para kazanabiliyor.

Bonus: Instagram’da Reels Videoları Paylaşarak Para Kazanma

Bu yazıyı okuduğunuza göre muhtemelen instagram’daki bir videoyu izleyerek buraya gelmişsinizdir. Bu geldiğiniz videoyu biz Donanım Plus ekibi olarak paylaşmıyoruz. Bu videoyu paylaşanlar işin açıkçası bu işten para kazanan insanlar. Tek yaptıkları bizim onlara verdiğimiz videoları paylaşmak. Paylaştıkları videolar ne kadar izlenirse o kadar ödeme alıyorlar. Sizde Instagram’dan video paylaşarak ödeme almak isterseniz buraya tıklayarak bize instagram üzerinden ulaşabilir ve detayları öğrenebilirsiniz.

Reklam İzleyerek Para Kazanmanın 16 Yolu

Bu yazımızda ise size nasıl ve ne şekilde reklam izleyerek para kazanma yönteminden bahsetmek istedik. Hem zamanınızı kazanca çevireceğiniz hem de keyifli zamanlar geçireceğiniz bir çok uygulama ile web sitesi mevcut. İşte bu uygulama ve siteler;

İnboxDollars (Uygulama)

Hem anket doldurabileceğiniz hem de video izleyebileceğiniz bir uygulama olan İnbox Dollars ile görevleri yerine getirmeniz dahilinde kolayca kazanç elde edebilirsiniz. 2000 senesinden bu yana hizmet veren Daren Cotter tarafından kurulmuş olan bu platformun oldukça fazla üyesi mevcut. Belirttiğimiz üzere anket doldurma ve video izleme gibi iki seçeneği bulunan bu uygulama ile kısa anket başına 0,25 $, daha detaylı bir anket için ise 5,00 $ gibi rakamlar kazanabiliyorsunuz. Ayrıca uygulamaya davet ettiğiniz her arkadaşınız için ise hesabınıza 1 $ tanımlanıyor.

Nielsen Digital Voice (Web Sitesi)

Bu platformun esas amacı kullanıcıların izleme alışkanlıklarına dair bilgi edinmek. Nielsen Digital Voice, izleyicinin esas olarak ne tür izlenim alışkanlığı olduğunu öğrenmeyi amaçlıyor. Öncelikli olarak siteye kolay bir şekilde üye olabiliyorsunuz. Üyeliğinizin kısa bir sürede onaylanmasının ardından Nielsen Digital Voice ile size görev olarak verilen reklam, video görselleri, filmleri ve dizileri izlemeniz gerekiyor. Bir nevi izleyerek para kazanın usulü ile çalışıyor. Tüm bu işlemlerden sonra ise yorum ve görüşleriniz belirtmeniz isteniyor. Burada verilen görevleri yerine getirerek bir miktar paralar elde edebiliyorsunuz. Kazancınızı jeton olarak aldığınız bu uygulamada izlediğiniz reklamların altına İngilizce olarak yorum yapmanız gerekiyor. İngilizce dil bilgisine sahip internet kullanıcılarının tercih edebileceği güzel bir site.

Swagbucks (Web Sitesi)

reklam izleyerek para kazanmak Swagbucks

Oldukça popüler ve uzun yıllardan bu yana hizmet veren bir site olan Swagbucks ile film, reklam ve video izlemenizin ardından belirli kazançlar elde edebilirsiniz. Bu online platformda tanınan bir kitleye sahip ve üye sayısı oldukça fazla olan bir sitedir. Reklam ive video izlemenin yanı sıra oyun oynayabilir, anket doldurabilir ve arkadaşlarınızı uygulamaya davet edebilirsiniz. Kazandığınız tutarları ödeme almak için ise bir PayPal hesabına ihtiyacınız var. Fakat son olarak Payoneer’den de ödeme alabileceğiniz bir seçenek eklendiğini de belirtmek isteriz. Bu ödeme çeşitliliğine ek olarak ise Amazon gibi sitelerden hediye kartı olarak değerlendirebileceğiniz seçenekler de bulunmakta.

Money App (Uygulama)

Telefonunuza aplikasyon olarak indirebileceğiniz bir sisteme sahip olan Money App ile siteye üye olmanızın ardından video İzleyerek para kazanabiliyorsunuz. İOS ve Android sürümlü telefonları destekleyen bu uygulama size belirli bazı görevler veriyor. Verilen görevleri yerine getirmeniz dahilinde ise tutarınızı PayPal üzerinden çekebiliyorsunuz.

Perk Tv (Uygulama)

video izleyerek para kazanma perktv

Gün geçtikçe popülerliği artan bir site olan Perk TV ile online olarak TV şovlarını, reklamları ve videoları izleyerek güzel kazançlar elde edebiliyorsunuz. Fakat bazı uygulamaların aksine ödeme şeklini hesabınıza aktararak değil, hediye çekleriyle kazancınızı alabildiğinizi belirtmek isteriz.

You – Cubez (Web Sitesi)

Diğer site ve uygulamaların aksine kazandırdığı gelir bir miktar düşük olsa da You – Cubez ile sizler de belirli kazançlar elde edebilirsiniz. Siteye öncelikle üye olmanız gerekiyor. Ardından karşınıza bir çok kategori çıkacaktır. İlgi alanınızı seçtikten sonra, ilgi alanınıza göre reklam videoları izlemeniz istenecektir. Bu sayede çok yüksek olmasa da belirli miktarlarda kazanç elde edebilirsiniz. Fakat alternatif olarak değerlendirebileceğiniz güzel bir uygulama olduğunu da belirtmemizde fayda var. Ödemeleri ise diğer bir çok uygulamada olduğu gibi PayPal veya hediye çeki olarak almanız mümkün.

Successbux (Web Sitesi)

Üyelerine video izleyerek para kazanma imkanı sunan bir diğer site de Successbux’tur. Bu sitede geçirdiğiniz zaman ve izlediğiniz reklamlar dahilinde güvenilir bir şekilde kazanç elde edebilirsiniz. Ayrıca Successbux ülkemizde de oldukça popüler bir uygulama. üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra ekranınıza gelen videoları izlemeye veya dinlemeye başlayabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra sitede geçirdiğiniz zaman dahilinde de kazanç elde etmeye devam ediyorsunuz. Sitenin olumsuz yanı ise kazanç olanağının oldukça düşük olması. 1 $ gibi bir miktar elde etmeniz dahilinde hesabınıza kısa sürede para transferi gerçekleşiyor.

Netflix (Uygulama & Web Sitesi)

video izleyerek para kazanma netflix

Çok sayıda kullanıcısı olan Netflix’i bilmeyenimiz yoktur. Netflix’te ise belirli zaman ve dönemlerde iş ilanları yayınlanabiliyor. Bu ilanları takip ederek bulunduğunuz yerden para kazanabilirsiniz. Ülkeden ülkeye ilan ve içerikler değişiklik gösterse de genel olarak Netflix üzerindeki yayınları değerlendirmeniz isteniyor. Bunun karşılığında belirli ücretler kazanabilirsiniz. Ayrıca ilanları takip etmek için ise; Netflix Job / İş kategorisini düzenli olarak takip edebilirsiniz.

Slidejoy (Uygulama)

Slidejoy uygulaması ile ise video izliyor ve bunun ardından belirli bir miktar para kazanabiliyorsunuz. Uygulamayı İOS ve Android destekli mobil cihazlarınıza kolayca indirdikten sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulamada karşınıza çıkan kilit ekranını her açma işleminizde karşınıza bir reklam çıkıyor. Reklamları izlemenizin ardından belirli bir miktar ücret ödemesi yapılmaktadır. Kısacası ne kadar reklam o kadar kazanç.

Viggle (Uygulama)

film izleyerek para kazanma viggle

Tıpkı Money App’te olduğu gibi İOS ve android sürümü destekleyen telefonlara indirebileceğiniz bir uygulaması olan Viggle ile reklam izlemenizin ardından size belirli bir ücret vermektedir. Uygulamada sürekli olarak aktif olan kullanıcılar sürekli olarak bir gelir elde edebilirler.

App Trailers (Uygulama)

12 yıldan bu yana hizmet veren App Trailers ile reklam izleyerek puan biriktirebilirsiniz. İki tip seçeneği bulunan App Trailers’ta, reklamları ve genel olarak film fragmanlarını izliyor ve gelir elde edebiliyorsunuz. Geliriniz öncelikle puan olarak hesabınıza tanımlanıyor, talebiniz dahilinde puanlarınızı ay sonunda nakite çevirebiliyor veya hediye çeki olarak kullanabiliyorsunuz. Bu uygulama yalnızca Android destekli telefonlara yüklenebiliyor.

Neo Bux (Web Sitesi)

Sabit bir ücretin aksine reklam içeriği ve süresine göre fiyat aralığı belirleyen bu platformda güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Hem de ödeme yöntemi oldukça geniş ve kazancınızı nakite çevirmeniz oldukça kolay.

Creations Rewards (Uygulama)

Ülkemizde pek yaygın olmayan bu uygulama ile de reklam izleyerek kazanç elde edebiliyorsunuz. Ülkemizde yaygın olmayışının sebebi ise Türkçe dil desteğinin bulunmamasıdır. Creations Rewards’ın en cazip yönü ödeme çeşitliliğinin fazlasıdır. İngilizce konusunda kendisine güvenen kullanıcılar kolaylıkla tercih edebilirler.

Your Survey (Uygulama & Web Sitesi)

Uygulaması ve bir web sitesi bulunan bu platformda izleyeceğiniz reklamlarla beraber, anket doldurarakta para kazanabilirsiniz. Net bir kazanç bilgisi olmasa da ortalama olarak reklam için 1 $ ödeyen bu platform ile reklam izledikçe para kazanabilirsiniz.

Fusion Cash (Web Sitesi)

reklam izleyerek para kazanma  fusion cash

Sektörde 13 yıldan bu yana hizmet veren bu site ABD merkezli olup video izleyerek ve izlediğiniz videonun ardından yorum yapmanız dahilinde para kazanmanız konusunda bir seçenek haline geliyor. Uzun yıllardan bu yana reklam izleyerek para kazandıran bir sisteme sahip olması ise güvenilirlik konusunda kafanızdaki soru işaretlerini ortadan kaldırıyor. Türkçe dil desteği bulunmayan ve site dili İngilizce olan bu uygulama yüksek gelirler kazanabileceğiniz bir site. Fakat iyi düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmanız bu konuda oldukça önemli. Bir diğer detay ise arkadaşlarınızı uygulamaya davet ederek ve anket doldurarak para kazanabilmeniz. Para çekme işlemlerinde alt limit ise 25 $. Ayrıca 180 gün boyunca paranızı kullanmanız gerekiyor, aksi takdirde kazancınız hesabınızdan siliniyor.

instaGC (Uygulama)

Reklam izleyerek para kazanabileceğiniz bir diğer uygulama ise instaGC. Reklamları izledikten sonra, karşınıza çıkan anketleri cevaplandırabilirsiniz. Bunun yanın sıra 15 dakikadan daha kısa sürelerde tamamlayabileceğiniz görevler mevcut. Siz görevleri tamamladıkça puan bazında kazançlar elde ediyorsunuz. Kazandığınız 100 puan ise 1 dolara eş değer olmaktadır. Biriken tutarlarınız için ise çekme yöntemi olarak bir çok seçenek karşınıza çıkmaktadır. Bu seçenekler ise, ön ödemeli kart, Bitcoin, 330’u aşkın hediye çeki seçeneği ve PayPal. Diğer reklam izleyerek para kazandıran uygulamaların aksine ise alt limit oldukça düşük. 1 $ kazanmanız dahilinde bile kazancınıza hesabınıza aktarabiliyorsunuz.

14 Yorum

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar