Samsung Galaxy X için Katlanabilir Batarya Geliştirdi

Samsung, katlanabilir telefonu Galaxy X için çalışmalarına devam ediyor iken. Şirketin cihaz için esnek batarya geliştirdiği ortaya çıktı. MWC 2019 etkinliğinde tanıtılması beklenen akıllı telefon için Samsung’un büyük bir yol kat ettiğini artık rahatlıkla söyleyebiliriz.

Zira, tedarik zincirlerinden gelen yeni raporlarda, son dönemde katlanabilir OLED panelleri deneyen Samsung’un, Galaxy X için esnek bir batarya geliştirdiği ve bu bataryanın şu anda akıllı telefonlarda kullanıma hazır olduğu belirtiliyor.

Samsung’un her türlü cihazındaki bataryaların üreticisi olan Samsung SDI, küçük bir prototip şeklinde 210 mAh gücünde “katlanabilir ve esnek” bir batarya teknolojisi geliştirmişti.Şimdi de bu bataryadaki teknolojinin, Galaxy X’daki katlanabilir gövdeye uyumlu bataryalarda kullanılacağı söyleniyor.

Yakın tarihli bir rapora göre Samsung, Galaxy X için tasarım sürecini henüz tamamlamadı. Bu nedenle cihazın fiziksel görünümü hakkında net bir şey söylemek çok da mümkün değil. Orjinal fikir ikiye katlanan ve açıldığında tablet boyutuna erişen bütün ekranlı bir cihaz özerine. Bu cihazın ekranının ortasında ise esnek ekran teknolojisi kullanılacağından, Samsung’un ilgili bataryasının da esnek olması gerekiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.