Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Snapchat ST Ne Demek? Snap Streak Geri Getirme

Günümüzde birçok insanın sosyalleşmek ve sevdikleriyle aktif bir şekilde görüşebilmek için kullanmış olduğu birçok sosyal medya uygulaması mevcuttur. Bu uygulamalardan biri olan Snapchat uygulaması oldukça popüler ve yaygın olarak kullanılmaktadır. Günümüz çağına ve enerjisine ayak uydurmuş olan Snapchat, içerisinde snap gönderme, özel snap paylaşımı, mesaj gönderimi, ekran görüntüsü alındığında bildirim gitmesi, Snapchat ST özelliği gibi birçok kavram ve kullanım özelliği bulundurmaktadır. Bu konumda kullanıcılar tarafından snap nedir, özel snap paylaşımı ve efektleri nelerdir, Snapchat ST nedir şeklinde birçok soru sorulabilmektedir. Bu makalemizde sizlerle Snapchat ST ne demek sorusunun yanıtını paylaşıyor olacağız.

Snapchat; sevdiğiniz kişilerle çekmiş olduğunuz video ya da fotoğrafları çeşitli efektlerle süsleyerek; üzerine notlar çıkartmalar ya da emojiler ekleyerek paylaşmanızı ve estetik bir görüntü yaratarak eğlenmenizi sağlayan bir sosyal medya uygulamasıdır. Kişilerinizle şahsi olarak gerçekleştirdiğiniz mesajlaşmalarınızda en az 3 günlük devamlılık gerektiren sohbetlerin ardından Snapchat ST özelliği aktif olmaktadır. Snapchat ST nedir şeklinde kullanıcıların kafalarında oluşan soruya yanıt olarak aşağıdaki açıklamaları okuyabilir ve Snapchat ST ne demek sorusu ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

yapay zeka destekli haber sitesi

Snapchat ST Nedir?

Snapchat ST nedir diye merak eden kullanıcılar için; streak teriminin kısaltılmış olarak kullanılması ile meydana gelmiş ve ST şeklinde isimlendirilmiştir. Streak kelimesi, ilk olarak Snapchat uygulaması tarafından kullanılmaya başlandı ve ortaya çıkışı bu şekilde oldu. Zamanla diğer sosyal medya uygulamaları tarafından da kullanılmaya ve değişime uğramaya başladı.

Snapchat ST ne demek sorusuna cevap olarak; en az 3 gün devamlı bir şekilde karşılıklı etkileşim içerisinde bir sohbette bulunulduğunda, bu sohbeti ve etkileşimi temsilen kullanılmakta olan bir ifadedir.

Kullanıcılar tarafından en az 3 günlük bir sohbet devam ettirildiği zaman farklı emojiler ile tanımlamalar yapılabilmektedir. Örneğin; bir arkadaşınız ile 3 gün boyunca iletişimi hiç kesmeden sürekli olarak iletişimde bulundunuz. Ardından birkaç gün boyunca devamlı olarak konuştuğunuz arkadaşınızla olan mesajlarınızın yanına alev emojisi gelecektir. Yani özetle Snapchat ST nedir sorusunun yanıtı olarak; aynı kişi ile çok fazla konuştuğunuz zaman getirilen emojiler Snapchat ST şeklinde adlandırılması diyebiliriz.

Snapchat ST emojileri birden fazla olup farklı emojiler farklı anlamlar taşımaktadır. Snapchat ST nedir diye kullanıcıların aklında olan soruya yanıt olarak aşağıdaki emojiler ve anlamlarını inceleyebilirsiniz.

ST Atmak Ne Demektir?

Snapchat kullanıcıları tarafından yoğun olarak kullanılmakta olan ST yani streak özelliği, 24 saatlik bir süre içerisinde en az bir Snap paylaşarak arkadaşlarınızla iletişim içerisinde kalmanızı ifade eder. Bu durumda ST atmak nedir ya da Snapchat ST ne demek şeklinde kullanıcıların kafasında oluşan soruya özetle böyle bir açıklama getirebiliriz. Devamlı olarak gerçekleştirdiğiniz sohbetlerde, almaya hak kazandığınız profil rozetlerini ve devamlı bir sohbeti simgeleyen emojileri ifade etmektedir. Snapchat ST’yi devam ettirebilmek için yalnız sizin fotoğraf ya da video göndermeniz değil, karşınızdaki kişinin de sizinle 24 saatlik dilim içerisinde fotoğraf ve video paylaşması gerekmektedir.

Snapchat ST Emojileri ve Anlamları Nelerdir?

Ateş emojisi: Sohbet etmiş olduğunuz arkadaşınız ile Snapchat ST içerisinde bulunduğunuzu ifade eden emojidir. Yani en az 3 gün boyunca arkadaşınız ile kesintisiz görüştüğünüzü ve Snapchat ST özelliğini kullanmaya başladığınızı gösterir.

Kum saati emojisi: Arkadaşlarınızla olan sohbetinizde son 20 saattir bir mesaj ya da fotoğraf paylaşmadığınızı ifade eder. Snapchat ST nedir sorusuna ek olarak; bu ifadeyi gördüğünüzde 4 saat içerisinde arkadaşınıza herhangi bir video ya da fotoğraf yollamaz iseniz Snapchat ST kullanımınız sıfırlanır ve emoji gider.

Dağ emojisi: Snapchat tarafından Snapchat ST ne demek konularına ek olarak henüz resmi olarak bildirilmemiş olsa da Snapstreak içerisinde bulunan kişiler bu emojiyi görmektedirler.

100 emojisi: Herhangi bir arkadaşınız ile 100 gün boyunca kesintisiz şekilde snapleştiğinizde 100 gün art arda irtibat kurduğunuzu ifade eden Snapstreak emojisidir.

Snapchat Streak Hangi Durumlarda Bozulmaktadır?

Snapchat Streak kuralı olarak emojiyi aldığınızda arkadaşlarınızla 24 saat içerisinde bir video ya da fotoğraf paylaşmanız gerekmektedir. Snapchat ST nedir sorusuna ek olarak sorulmakta olan Snapchat ST hangi durumlarda bozulur sorusunun yanıtı 24 saat içerisinde fotoğraf ya da video göndermediğiniz durumlarda bozulacağı şeklindedir. Kum saati emojisi Snapchat ST özelliğinin bozulmasına son 4 saat kaldığını ifade etmektedir, Streak özelliğinin bozulmasını istemiyorsanız konu saati emojisini gördüğünüzde arkadaşlarınıza bir video ya da fotoğraf gönderebilirsiniz.

Snapchat ST ne demek sorusunun bir yanıtı da Streak özelliğinin kullanılma amacı olarak hem kullanıcılar arasındaki bir yarışma hem de Snapchat uygulamasının kullanıcılar tarafından aktif bir şekilde kullanılmasını ve iletişimlerini sürekli olarak devam ettirmelerini sağlaması olarak bildirilmektedir.

Snap Streak Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Snap Streak geri getirme işlemini nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız yapmanız gereken bir kaç adım bulunuyor. Streak geri getirme için Snapchat uygulamasından destek bölümüne girmeniz ve destek talebi oluşturmanız gerekmektedir. Snapchat destek talebi oluşturmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.Talebinizden sonra Snap Streak geri getirme işleminiz sağlıklı bir şekilde tamamlanacaktır. Ayrıca girdiğiniz cihaza göre adımları uygulamanız zaman kaybetmemiz için yararınıza olacaktır.

Telefonda Snap Streak Geri Getirme

Telefondan Snap Streak geri getirme destek talebi oluşturacaksanız aşağıdaki adımları uygulamanız gerekir.

 1. Snapchat uygulamasını açın.
 2. Profil simgesine tıklayın.
 3. Avatarınızın üstünde yer alan ayarlar simgesine tıklayın.
 4. Açılan ayarlar sayfasında alt tarafta bulunan Destek başlığı altındaki “Yardıma İhtiyacım Var” yazısına tıklayın.
 5. Gelen sayfa İngilizce diline sahip olabilir. “Popular Topics” kısmındaki “Snapstreaks” seçeneğine tıklayın.
 6. Snapstreaks sayfasında biraz alt kısımda “If you feel there was an error, please let us know.” yazısında mavi ile yazılmış let us know yazısına tıklayın.
 7. Gelen kısımda Contact us başlığı altında yer alan “I lost my Snapstreak” seçeneğini işaretleyin.


 8. Bu seçeneği işaretlediğinizde aşağıya inin ve açılan formu istenenlere uygun şekilde doldurun.

Bilgisayarda Snap Streak Geri Getirme

Bilgisayarda Snap Streak Geri Getirme işlemini aşağıdaki linke tıklayarak kolayca yapabilirsiniz. Burada önemli nokta size verilen formu eksiksiz doldurmanızdır.

 1. Bilgisayarınızdan Snapchat Destek adresini açın.
 2. Açılan sayfada “I lost my Snapstreak” seçeneğini işaretleyin.
 3. Seçeneğe tıkladığınızda aşağıda bir form açılacak o formu istenilen bilgilere göre doğru ve eksiksiz doldurun.

Snapchat ST’yi Nasıl Artırabilirim?

 • Snapchat ST artışı yapabilmek için Snapchat kullanan herhangi bir arkadaşınız ile en az 3 gün süreyle birbirinize karşılıklı Snap göndermeniz gerekmektedir.
 • Toplamda 3 gün olarak belirlenen süre içerisinde 24 saatlik zaman dilimlerine denk gelen sürelerde aynı kişi ile karşılıklı bir etkileşim gerçekleştirmelisiniz.
 • Yukarıda belirtilen iki maddedeki koşul yerine getirildiğinde Snapchat ST ne demek sorusuna yanıt olarak belirtilen maddelerin yanı sıra; Snapchat Streak tarafından belirlenen profil rozetlerinden birini kazanabilirsiniz.
 • Eğer 3 günün sonunda Snapstreak’in bozulmasını istemiyorsanız aynı kişiyle her 24 saatlik zaman diliminde en az 1 adet Snap göndermeniz gerekmektedir.
 • Bu süre daimî olarak devam ettiğinde ve siz karşı taraf ile beraber her 24 saatlik zaman dilimi içerisinde en az 1 adet Snap gönderdiğiniz zaman Snapstreak özelliği devam etmekte ve artmaktadır. Bu, Snapchat ST ne demek sorusunun cevabı olan maddelerden biridir.
 • Snap atmayı ve iletişimi 24 saat içerisinde devam ettirmeyi bırakmanız durumunda Snapstreak’iniz azalmaya başlar ve belirlenen süreler dolduğunda profilinizde bulunan rozet kaldırılır.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar