Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Spotify Hesabı Silme %100 Kesin Çözüm

Spotify milyonlarca kullanıcısı ile dünyanın en çok kullanılan müzik platformlarından birisidir. Öyle ki Spotify’ı kullanan sayısı açıklanan son verilere göre 200 milyon’dur. Bunun sırf 108 milyonu ise ücretli üyeliği olan kullanıcılardır. Bildiğiniz gibi Spotify’ı ücretsiz kullanabiliyoruz. Ama bunun için bile bir üyelik oluşturuyoruz. Peki bu üyeliği yani, Spotify hesabını silmek istediğimizde ne yapmalıyız? Telefondan Spotify hesabını silmek istediğinizde telefon üzerinde öyle bir yerin olmadığını fark etmişsinizdir. İşin gerçeği öyle bir yer yoktur. Sadece Spotify’ın web sitesi üzerinden yapabilirsiniz bunu. Peki nasıl yapacağız? Gelin hep birlikte Spotify hesabımızı silelim.

Ama öncesinde bazı şeyleri bilmenizde fayda var. Örneğin; Spotify hesabını dondurma gibi bir olay yoktur. Sildiğiniz de tamamen silinir. Geri dönüşü yoktur.

yapay zeka destekli haber sitesi

Eski sildiğiniz kullanıcı adını tekrar hesap oluşturmaya çalıştığınızda tekrardan kullanamazsınız. Ama eski hesabınıza bağlı mailinizi kullanabilirsiniz.

Spotify hesabını sildiğiniz de herşey silineceği için beğendiğiniz indirdiğiniz bütün müzikleri de kaybedersiniz.

Son olarak, Spotify Premium’a öğrenci indirimi ile kaydolduysanız, bu indirime tekrar başvurabilmeniz için tam bir yıl beklemeniz gerekir.

Bunlar sizin için sıkıntı değilse, gelin hep birlikte spotify hesabını nasıl silinir görelim.

Spotify hesabınızı silme

Hesabı silmek için öncelikle Web sitesindeki Spotify’ın müşteri desteğine girmeniz gerekiyor. Bunun için buraya tıklayarak Müşteri hizmetlerine gidin. Giriş yapmadı iseniz Spotify hesabı ile giriş yapın. Aşağıdaki gibi bir alan sizi karşılıyor olacak.

Buraya kadar geldikten sonra sırası ile şu adımları uygulayın.

1. Hesap’a tıklayın.

2. “Hesabımı kapatmak istiyorum” a tıklayın.

3. Sol tarafta bulunan “Hesabı Kapat” butonuna tıklayın veya yalnızca ücretli aboneliğinizi iptalde edebilirsiniz.

4. Bu işlem sizi “Bizi bırakmak istediğiniz için üzgünüz” yazan bir sayfaya götürecek ve hesabınızı kapatmak için beş adımlı işleme başlayacaktır. Her adımdan sonra ilerlemek için mavi “Devam” düğmesine tıklayın.

5. Doğru hesaba girip girmediğiniz sorulacaktır. Doğru hesap ise devam butonuna tıklayın.

6. Spotify sizi takipçilerinizi ve çalma listelerinizi kaybedeceğiniz konusunda uyaracaktır. Sonuçları anladığınızı onaylayan kutuyu işaretleyin ve mavi renkli “Devam” düğmesini tıklayın.

7. Bir sonraki sayfada tekrar “Devam” a tıklayın. Hesabınızı hala kapatmak istediğinizi onaylamak için, kaydolduğunuz hesaba mail gönderecektir.

8. Gelen maili açın ve sonra “Hesabımı Kapat” seçeneğini tıklayın. Unutmayın 24 saat içinde onay vermelisiniz. Aksi takdirde hesabınız kapanmayacaktır.

Spotify Üyeliği Sildikten Sonra Tekrardan Açabilir Misiniz?

Spotify’ın resmi olarak bu konuda açıklama yapmasa da hesabını silen kişilerin deneyimlerine göre; Spotify hesabı silindikten sonra 2 hafta için girdiğinizde hesap tekrar aktif olabiliyor. Yani Spotify hesabı silme adımlarını yaptıktan sonra 2 hafta içinde hesabınıza tekrar girerseniz hesabınız aktif olur. Ama tabi ki bu kesin bir şey değil.

Premium hesabınız varsa bu durumda zaten o ayın fatura döneminin parasını hesabınızı silseniz de vereceğinizi unutmamalısınız. Spotify hesabını sildikten sonra ise sizden sonraki aylarda para alamaz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar