Steam’da 31 TL Değerinde Satılan Oyun Ücretsiz Oldu

Steam ve Epic Store arasında ki rekabet bize yaradı desek yeridir. Steam’da 31 TL değerindeki oyun Epic Store’da ücretsiz oldu. Milyarlarca insanın oynadığı Oxenfree isimli oyun Epic Store’dan ücretsiz alabilirsiniz.

Oxenfree Nasıl Bir Oyun?

Eğer ki korku oyunlarını seviyorsanız eğer, Oxenfree tam sizlik demeliyim. Tek oyuncu olarak oynayabileceğiniz oyun ürkütücü bir hayalet hikayesini anlatıyor bizlere. 5 genç arkadaş kafaları dağıtmak için toplanıp bir vapur yardımıyla şehir dışında bulunan bir adaya gidiyorlar. Aralarındaki tatlı atışmalarla sizi hem güldürüyor, hem de o arkadaşlık ortamının gerçek sıcaklığını size yansıtmayı başarıyorlar. Karakterlerin bu kadar yakın hissettirmesinin başlıca sebebi, tamamen günümüz dünyasından seçmece gibi durmaları. Giyim tarzları, tasarımları, konuşmaları, tavırları, konuşurken kullandıkları kelimeler derken “yahu ben bu adamı dün sokakta görmedim mi?” diyebiliyorsunuz. Günümüz kullanıcılarının karakterlere yakınlık hissetmelerinde ki en büyük etken de zaten kontrol edilen ya da etkileşimde bulunulan karakterlerin günümüze yakın veya direkt olarak günümüzden karakterler olması. Oxenfree bu karakter seçimini eşsiz bir şekilde aktarmayı başarmış.  Oxenfree oyununu ayrıca aşağıdaki videodan fikir edinebilirsiniz.

Hangi Platformlarda Oynana Bilir?

Oxenfree, Unity oyun motoru ile geliştirilmiş bir oyun bundan dır ki,
Mac OS, Linux, Windows, Android, PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One ve iOS platformlarından oynayabilirsiniz.

Oxenfree minimum sistem gereksinimleri nelerdir?

Oxenfree oynayabilmek için minimum Windows 7 ya da OSX 10.8 işletim sistemine sahip olmak gerekiyor. Ayrıca 3 GB depolama alanı isteyen oyun için 2GB RAM, Intel i3 2.0 GHz ve DirectX 9.0c destekleyen 1GB Shader Model 3.0 ekran kartı gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.