Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

TeamViewer Nedir, Ne İşe Yarar?

TeamViewer, hiç kuşkusuz piyasadaki en başarılı uzak masaüstü erişim programlarından biridir. Kullanıcıların cihazlara uzaktan erişim sağlamasını, destek sağlayarak problemleri çözümlemesini veya bahsi geçen cihazları farklı bir konumdan yönetmelerini sağlar.

TeamViewer Ne İşe Yarar?

  • Başka bir bilgisayara uzak masaüstü bağlantısı yapmak için kullanılır. Örnek vermek gerekirse; kişisel olarak kullandığınız bilgisayarınız üzerinden iş için kullanmakta olduğunuz bilgisayara uzaktan erişim sağlayabilirsiniz.
  • Büyük bilgisayar programlarıyla entegrasyonları da kapsaması nedeniyle şekilde BT uzmanları ve destek ekipleri için tasarlanmış kapsamlı birçok destek aracına sahiptir.
  • Mobil olarak kullandığınız İOS ve Android cihazlarınızı veya tabletiniz üzerinden ekran paylaşımı yapmanızı sağlar. Mobilden masaüstüne, masaüstünden masaüstüne, masaüstünden mobile ve mobilden mobile olacak şekilde birçok farklı varyasyon içerisinde kullanabilirsiniz.
  • Çoğunlukla BT ekipleri veya uzaktan destek sağlayan ekipler tarafından kullanılan video konferans ve mesajlaşma araçlarını bünyesinde barındırır.
  • Bağlı cihazlarınız arasında hızlıca dosya veya verilerinizi eksiksiz şekilde paylaşmanızı sağlar.
  • Yeni bir uzak masaüstü bağlantı programına ihtiyaç duyan büyük şirketler için önde gelen seçeneklerden biri olmasını sağlayan mükemmel toplu dağıtım araçlarını bünyesinde barındırır.

Kurumsal Firmalar TeamViewer’ı Nasıl Kullanabilir?

Uzak masaüstü bağlantısı sağlayan programlar çoğunlukla BT ekipleri ve teknik destek hizmeti veren müşteri temsilcileri tarafından kullanılmaktadır. Kurumsal firmalar ve işletmeler Teamviewer’ı en sık şu nedenlerle kullanmaktadır.

İşletme İçinde Kesintisiz BT Desteği Vermek

TeamViewer’ın en yaygın kullanımlarından biri, kendi şirketleri içinde destek vermekte olan BT uzmanlarıdır. Örnek olarak, ekip üyeleri için yeni iş akışı araçlarını içeren şirket çapında yeni bir yazılım güncellemesini kullanıma sunduğunuz sırada oldukça işinize yarayacaktır.

Elbette, bazı kullanıcılar bilgisayarlarına bu programı kurarken problem yaşayabiliyor. BT ekipleri, sorunu çözmek için bu çalışanların bilgisayarlarına manuel müdahale etmek yerine TeamViewer kullanarak uzaktan destek sağlayabilirler. Bu sayede, çalışanların kurum genelinde verimlilikleri maksimum seviyesine çıkar.

İşletme İçerisinde Kullanılan Bilgisayarlara Uzaktan Erişim İçin

Programın bu şekilde kullanımı, genellikle uzaktan çalışma sistemini benimsemiş veya haftada sadece birkaç gün işlerin ofisten yürütüldüğü şirketler için oldukça önemlidir. Teamviewer benzeri programları kullanarak, çalışanlar, ofiste kullandıkları bilgisayarlara kişisel bilgisayarları veya mobil cihazları üzerinden erişim sağlayabilirler.

Bu kullanım şeklinin işe yaradığı birçok senaryo vardır. İşletme personelleri, dökümanlarına ve diğer evraklarına bu belgeleri kopyalama zahmetinde bulunmadan doğrudan bağlantı sağlayabilirler. Ek olarak, çalışanlar ofiste kullandıkları cihazların gücünden kişisel cihazları üzerinden de faydalanabilirler.

İki Cihaz Arasında Veri Aktarmak İçin

TeamViewer tüm bunların dışında, kullanıcıların cihazları arasında kolayca dosya aktarımı gerçekleştirmesine imkan sağlayan harika dosya aktarım araçlarını da bünyesinde barındırır.

Bu özellik, yüksek sayıda uzaktan çalışan personele sahip işletmeler için oldukça avantajlı bir özelliktir. Şirket içerisinde geliştirmiş oldukları proje dosyalarını paylaşmak için e-posta veya benzeri yöntemler yerine, çok daha güvenli ve hızlı olan TeamViewer’ı tercih edebilir.

Teknik Müşteri Desteği Sağlamak

Çalıştığınız sektör, teknik müşteri desteği sağlamanızı gerektiriyorsa, TeamViewer en iyi yol arkadaşınız olabilir. Destek araçları kusursuz çalışmaktadır ve sorunları akıcı, sorunsuz bir şekilde çözümlemek için bir müşterinin cihazına erişim sağlamak amacıyla kullanılabilir.

TeamViewer’ın en çarpıcı özelliklerinden biri, dünyanın her noktasından kullanılabilir oluşudur. Bu, alan ve/veya bütçe kısıtlamaları ortaya çıkarsa işletmelerin destek ekiplerini ana işletmeden tamamen farklı konumlarda kurabilecekleri anlamına gelir.

Kurum İçi Eğitimler İçin

Ayrıca, TeamViewer işletme içi eğitim oturumları gerçekleştirmek için oldukça kullanışlı bir araçtır. Uzak bir ekranı görüşmedeki herkesle paylaşma yeteneği de dahil olmak üzere mükemmel video konferans araçlarıyla birlikte gelir. Metin ve sesli sohbet özelliğini de kullanarak önceden kaydedilmiş oturumlar dahi sunabilirsiniz.

TeamViewer’ın Özellikleri ve Faydaları

Sektör lideri güvenlik

Güvenlik yeterince gelişmiş olamazsa, uzak masaüstü erişim araçları hack saldırılarına ve veri hırsızlığına karşı oldukça savunmasız kalabilir. TeamViewer, sektörde öncü sayılabilecek güvenlik yazılımlarıyla proaktif bir yaklaşım sergilemektedir. Bağlantı sağlama işlemi izinsiz kullanıcıları kapı dışarı etmek için programlanmıştır ve 2FA kimlik doğrulama işlemi oldukça gelişmiştir. Ekstra güvenlik önlemleri almak için, bağlantı sağladığınız cihazları kara listeye ve beyaz listeye ekleyebilirsiniz. Her bağlantı öncesinde kullanıcılar için tek kullanımlık şifreler oluşturulur.

Platformlar

Çeşitli platformlar arasında sağladığı uyumluluk TeamViewer hakkında en sevilen özelliklerden biridir. Bir web tarayıcısı aracılığıyla veya iOS veya Android mobil uygulamasını kurarak Windows, Linux ve Mac bilgisayarlar üzerinden erişim sağlayabilir.

Uzaktan yazdırma

TeamViewer’ı popüler yapan diğer bir özelliği ize, uzaktan yazdırma özelliğidir. En basit tabirle, ofis bilgisayarınızdan yerel yazıcınıza bağlanarak yazdırma işlemi yapmanızı mümkün kılar. Bu özellik hakkında en göze çarpan noktalardan biri, TeamViewer’ın hiçbir kurulum işlemi yapmadan yazıcınızı otomatik olarak algılamasıdır.

Yerleşik iletişim araçları

TeamViewer, bir takım yerleşik iletişim çözümünü bünyesinde barındırır. Doğru bir yöntemle entegre edilmiş video konferans aracına ek olarak metin ve sesli sohbet araçlarını da bünyesinde barındırır. Dosya gönderim aracı, diğer takım çalışanlarıyla dosya değiş-tokuşu yapmanızı mümkün kılar. Tüm bunların dışında erişebildiğiniz uzak masaüstü cihazlara notlar yazabilir ve çalışma arkadaşlarınıza yaptıklarınız hakkında bilgi verebilirsiniz.

Basite indirgenmiş büyük ölçekli dağıtım

TeamViewer’ın büyük kuruluşlar için en önemli araçlarından biri, otomatik dosya gönderim aracıdır. Bu araçla, paylaşmak istediğiniz dosyaları diğer bilgisayarlar ile akıcı bir şekilde paylaşabilirsiniz.

TeamViewer Aboneliğinin Maliyeti Nedir?

TeamViewer, ücretsiz bir Kişisel plandan çok daha yüksek Ekipler İçin üç farklı temel pakete kadar abonelik seçeneği sunar. Prim planlarının fiyatları aylık €20,90 ile €82,90 arasında değişmektedir Olumsuz tarafı, tüm abonelikler yalnızca 12 aylık bir taahhütle kullanılabilir.

TeamViewer Sık Sorunlan Sorular

TeamViewer hangi amaca hizmet eder?

TeamViewer, masaüstü ve taşınabilir cihazlara uzaktan erişim gerçekleştirerek işlem yapmanızı sağlayan en yaygın uzaktan bağlantı yazılımıdır. Windows, Mac, Android, iOS ve bunların dışında kalan birçok işletim sistemini destekler.

Yetkisi olmayan bilgisayarıma TeamViewer ile bilgisayarıma erişebilir mi?

Evet, yabancı birisi TeamViewer aracılığıyla bilgisayarınıza erişim sağlayabilir. Ancak bu, sadece sizin verdiğiniz izin ile veya bilgisayarınıza üçüncü parti bir yazılım yerleştirildi ise mümkündür. Cihazınıza bağlanmak için uzak masaüstü bağlantısı gerçekleştirecek kişinin bir kimlik, şifre ve genellikle tek kullanımlık bir kodla bağlantı gerçekleştirmesi mümkündür. Cihazınıza uzaktan erişim sağlanıyorsa bu durum size raporlanır ve tüm işlemler kaydedilir ve Günlük Dosyaları klasöründe depolanır.

TeamViewer ekibi yaptığım işlemleri görebilir mi?

TeamViewer ekibi yaptığınız işlemleri kesinlikle görmemektedir. Sadece sizin izninize sahip kullanıcılar, bir hack saldırısı gerçekleştirmeden bilgisayarınıza bağlanabilir. Şifrelerinizi ve oturum açma bilgilerinizi gizli tuttuğunuz süre boyunca, TeamViewer sizin için tamamen güvenlidir.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar