Türk Oyun Geliştiricilerinden Büyük Başarı

Oyun geliştirmek birçok yazılımcının çekici bulduğu bir alan olsa da  hayli zor ve pahalı bir iş. Üretilen oyunlar dünya çapında rakiplerle yarışmak zorunda. Oyuncuların hem teknik hemde içerik olarak, hemde oynanabilirlik açısından belirli beklentileri var. Geliştiricilerin aylarca çalışarak geliştirdiği bir oyun bu tür beklentileri karşılayamadığında bütün emekler çöpe gidebilir. 2013’de kurulan Gram Games adındaki Türk oyun firması geçtiğimiz günlerde Zynga tarafından 250 milyon dolara satın alındı.

1010 adlı mobil oyunla adını duyuran Gram Games beş yıl içinde Merge Dragons, Six! gibi oyunlarla dünya çapında başarı elde etti. Daha önce de  Zynga başka bir Türk oyun firması Peak Games’in bir bölümünü 100 milyon dolara satın almıştı. Bu tür satın almalarda ulaslararası firmaların yetenekli oyun geliştiricileri bünyesine katmak istemesi de önemli bir etken, Gram Games’in 77 kişilik ekibi de Zynga için önemli bir kazanım.

Böylesine zorlu bir sektörde başarılı olmak gerçekten takdire değer. Gram Games ekibini kutluyoruz. Bu tür başarıların genç girişimcilerin gayretini artıracağına eminiz.


https://bit.ly/gram-games

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.