Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Udemy Video İndirme – 4 Farklı ve En Hızlı Yöntem

Udemy video indirme işlemi için bir kaç yöntem vardır. Tabi ki her yöntem için de ödemesini yaptığınız kurs videolarına erişmeniz gerekir. Aksi halde sadece ücretsiz olan Udemy videolarını indirebilirsiniz. Udemy video indirme adına ilk yöntemde açık kaynaklı bir programdan yararlanacağız. Sorasında farklı farklı yöntemler ile bu işi nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Aşağıdaki bazı yöntemlerde tarayıcıdan direk yapacağız bu yüzden indirme işlemini güvenli internet tarayıcılarından yapmanızı öneriyoruz.

yapay zeka destekli haber sitesi

1. Yöntem: Udeler ile Udemy Video İndirme

Öncelikle buradan Udeler Udemy video indirme programını github üzerinden indiriyoruz. İndiremeyenler için aşağıdaki tablodan size en uygun olanı seçerek de indirebilirsiniz.

PlatformSistem TürüVersiyonLink
Windowsx641.8.2İndir
Windowsx861.8.2İndir
Macx641.8.2İndir
Linuxx86_x641.8.2İndir

İndirme işlemi bittikten sonra sırası ile aşağıdaki adımları uygulayın:

 1. Udeler programını açın ve Udemy hesabınız ile giriş yapın.
  udemy video indirme adımları
 2. Giriş yaptığınızda sizi satın almış olduğunuz kursların listesi karşılar. Her kursun altında Başlat, Durdur ve İndir butonlarını görebilirsiniz. Udemy kurs indirme sayfamız tamda burası. Buradan dilediğiniz kursu indirebilirsiniz. Ek olarak aşağıda verdiğimiz ayarları da yapmadan indirmeye başlamayın.
  udemy kurs indirme

Udemy’den satın alınan kursu bilgisayara indirmeden önce bazı ayarları yapmanız gerekir. Bunlardan videonun kalitesi ve indirdiğiniz videoyu hangi klasöre indirmek istediğiniz gibi ayarlar olacaktır. Bunun için Sol menüden Settings kısmına geçiyoruz.

udemy video indirme ayarlar sekmesi
 • Download Path :  İndirdiğiniz Udemy kurslarınızı nereye kaydetmeniz gerektiğini belirttiğiniz alan.
 • Enable Download Start/End : Otomatik indirmeyi açıp kapatma alanı
 • Download Start : Kaç video indireceğinizi seçiyorsunuz otomatik indirme sayısı bu.
 • Download End :  İndirdiğiniz dosyaları, mesela 5 video olunca durması gerektiğini belirtiyoruz.
 • Skip Attachments : Eklenti var ise atlamasını gerektiğini belirtiyoruz.
 • Video Quality : En can alıcı nokta ise burası, buradan videomuzun hangi kalitede olması gerektiğini belirtiyoruz. Örn: 720p 1080p
 • Skip Subtitles : Udemy videolarımızda alt yazının olup olmamasını söylüyor bizlere.
 • Appication settings : Burası ise programımızın dil ayarlarının olduğu yer buradan Türkçe’yi seçebilirsiniz.
udemy video indirme ayarları

Sonrasında İndirilenler sekmesine tıklayın ve kursların üzerindeki İndirme butonundan indirme işlemini başlatın. İndirdiğiniz videoları bu sekmeden detaylı olarak görebilirsiniz.

2. Yöntem: İnternet Dowload Maneger Programı ile Udemy Ücretsiz Video İndirme

İDM dünyada en çok kullanılan video indirme programıdır. Sadece Udemy videoları ile sınırlı değil, hemen hemen her yerde gördüğünüz videoları saniyeler içinde indirebilirsiniz. Udemy kurs indirme programı olarak Udeler alternatifi olarak görülebilir. Tek yapmanız gereken buradan programı indirmek ve kurmaktır.

idm ile udemy video indirme

Sonrasında kullandığınız tarayıcıyı kapatıp tekrar açmalısınız. Tarayıcıyı kapatıp açtıktan sonra, sizden bir izin isteyecektir. Onay verdikten sonra her hangi bir videoyu açmalısınız. Udemy’ den video indirmek istediğimiz için, istediğiniz bir kursun indirmek istediğiniz videosuna gidiyoruz.

Gördüğünüz gibi videonun hemen sağ üst köşesinde Bu video dosyasını indir butonu geliyor. Buraya tıklayarak Udemy videosunu indirebilirsiniz. Unutmayın bu internetten gezdiğiniz her video için geçerlidir. Örn: Youtube videosu indirebilirsiniz.

3. Yöntem: Udemy Kursu İndirme – İndirme Ayarlarından

Bu yöntem daha çok Udemy’nin bir özelliği. Eğitmenler tarafından indirme özelliği aktif edilirse sağ alt tarafında çark kısmının içinde indirme butonu aktif olur.

Kurs sahipleri isterlerse videoları indirmeniz için size bir seçenek sunabilirler. Genellikle olmaz ama var sayalım bir Udemy kurs sahibi bu özelliği bize sundu. O zaman videonun yanındaki dişli sekmesinin içinde; bu videoyu indir sekmesi göreceksiniz. Buradan indirme işlemini yapabilirsiniz. Ayrıca bilmekte fayda var; indirdiğiniz kursun kalitesini, izlediğiniz kurs ile aynı olarak indirecektir. Yani 720p izliyorsanız 720p indirecektir.

4. Yöntem: Tarayıcı Ayarlarından

Her bir tarayıcının web site geliştiricileri için tasarlanmış bir alanı vardır. Bu alanda web sitelerinin ön arayüz kodlarını görebilirsiniz. Buraya erişerek indirmek istediğiniz kursun videosunu indirebilirsiniz. Uyaralım bu yöntem biraz daha teknik! Yapmak isteyenler için yapmanız gerekenler sırası ile şu şekilde;

Uyarı: Bu adımlar Chrome tarayıcısı için anlatılmıştır. Farklı bir tarayıcı kullanıyorsanız adımlarda biraz farklılık olabilir.

 1. Öncelikle indirmek istediğiniz videoyu açın.
 2. Bilgisayarınızın klavyesinden F12’ye basın. Sağ tarafta bir alan açılacaktır.
 3. Resimdeki işaretlediğimiz en üstteki yan yana sağa bakan Ok’a tıklayın.
  tarayıcı ile udemy video indirme
 4. Açılan alandan Network (Ağ sekmesini seçin)
 5. Hemen altta ALL, CCS, İMG birde Media’yı göreceksiniz. Media‘ya tıklayın.
  tarayıcı ile udemy kurs indirme adım 2
 6. Şimdi sayfanızı yenileyin. Name’in altında WEBHD ile başlayan bir dosya oluştuğunu göreceksiniz. Buna sağ tıklayın. Open new tab ( Yeni sekmede aç)’a tıklayın.
  udemy video indirme adım 3
 7. İndirmek istediğiniz video açılacaktır. Videonun sağ alt köşesindeki üç noktaya tıklayın ve İndir seçeneğini seçerek indirmeye başlayın.
  udemy video indirme adım 4

Bu yöntem ile dilediğiniz Udemy videosunu indirebilirsiniz. Ama unutmamalısınız ki bu yöntemleri sadece şahsi ihtiyaçlarınız için kullanın. Aksi halde bu videoları dağıtmak suçtur.

Bir başka alternatif Video Keeper isimli program gösterilmekte. Yukarıdaki yöntemler işe yaramazsa, Udemy ders indirme için bu programa da buradan göz atabilirsiniz.

Umarım işinize yaramıştır. Deneyimlerinizi yorum kısmından yazabilirsiniz.

22 Yorum

 1. Udemy Udeler programı hata veriyor indirme esnasında failed diyor. Dowload Maneger video bağlantısını görmüyor. Kurs sahibi video çarkında indirmeye izin vermemiş. Dolaysıyla bu 3 seçenek devre dışı. Benim keşfettiğim basit çözüm dersleri ekran video kaydedici programı ile bilgisayara kaydetmek. Lanet olsun çok zekiyim dostum

 2. Udeler programında ayarlarda “Sadece videoları indir” seçeneğini işaretlerseniz sorun yaşamazsınız. Ek dosyaları ayrıca teker teker indirin.

 3. teşekkürler güzel bir yazı olmuş çok işime yaradı teşekkür ediyorum.

 4. Bu indirme işlemleri yasalmıdır? Sonra udemyden şutlanmayalım.

 5. udeler ile indiriyorum sıkıntı olmuyor ama görüntü kalitesi çok düşüyor nedenini bilmiyorum bulamadım hala araştırıyorum ….

 6. 1- udeler veya udemy uygulamasından kurs indirdiğinizde iade hakkınız iptal oluyor. Yeni kurs aldığınızda değerlendirirken buna dikkat edin.bu bilgi reklamlarda yok. beğenmezsen iade et deyip oltayı atıp indirme ile tuzak kuruyorlar.
  2- udeler veya udemy uygulamasından bazı kurslar kesinlikle inidirilemiyor.sanırım kurs sahibi izin vermiyor

 7. Güzel anlatımınız için çok teşekkür ederim❤️️
  Name altında WebHD çıkmadı bende o nedenle indiremedim yardımcı olursanız sevinirim 🙂

 8. çok teşekkür ederim güzel anlatımınız için ❤️️
  hocam indirirken sorun yaşadım f12 tuşunda ki network yanlışıkla kaldırdım geri nasıl yükleyebilirim ?

 9. En son yöntem ile denedim ve çok işime yaradı teşekkür ederim.

 10. Bende sanki Browser gibi davraniyor. Sizin ekraninizdaki görüntü bende gelmedi

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar