Udemy Video İndirme – 3 Farklı ve En Hızlı Yöntem

Udemy video indirme işlemi için bir kaç yöntem vardır. Tabi ki her yöntem için de ödemesini yaptığınız kurs videolarına erişmeniz gerekir. Aksi halde sadece ücretsiz olan Udemy videolarını indirebilirsiniz. Udemy video indirme adına ilk yöntemde açık kaynaklı bir programdan yararlanacağız. Açık kaynak olduğu için programa kesinlikle güvenebilirsiniz. Programımızın ismi udeler, Github üzerinden açık kaynaklı olarak sunulmuş bir program. Fazla uzatmadan udeler ile udemy videoları bilgisayara indirme işlemini yapacağız.

Tabi bu indirme işlemini güvenli internet tarayıcılarından yapmanızda fayda var

Udemy Video İndirme Programı: Udeler – 1.Yöntem

Öncelikle buradan ‘udeler’ programını github üzerinden indiriyoruz. İndiremeyenler için aşağıdaki tablodan size en uygun olanı seçerek de indirebilirsiniz.

PlatformArchVersionLink
Windowsx641.7.0Download
Windowsx861.7.0Download
Macx641.7.0Download
Linuxx86_x641.7.0Download

Programı indirdikten ve kurduktan sonra, Udemy profil sayfasına girdiğiniz, Udemy kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapınız.

Giriş yaptığınızda sizi satın almış olduğunuz kursların listesi karşılar. Her kursun altında Başlat, Durdur ve İndir butonlarını görebilirsiniz. Hemen indirmeye başlamadan önce yapmanız gereken bir kaç küçük ayar var.

udemy-video-indirme-sayfasi-kurslar

Udemy’den satın alınan kursu bilgisayara indirmek için bazı ayarlarını yapmamayı da unutmamak gerek! Bunlardan ilki indireceğiniz videonun kalitesi ve indirdiğiniz videoyu hangi klasöre indirmek istediğiniz gibi ayarlar olacaktır. Bunun için Sol menüden Settings kısmına geçiyoruz.

 • Download Path :  İndirdiğiniz Udemy kurslarınızı nereye kaydetmeniz gerektiğini belirttiğiniz alan.
 • Enable Download Start/End : Otomatik indirmeyi açıp kapatma alanı
 • Download Start : Kaç video indireceğinizi seçiyorsunuz otomatik indirme sayısı bu.
 • Download End :  İndirdiğiniz dosyaları, mesela 5 video olunca durması gerektiğini belirtiyoruz.
 • Skip Attachments : Eklenti var ise atlamasını gerektiğini belirtiyoruz.
 • Video Quality : En can alıcı nokta ise burası, buradan videomuzun hangi kalitede olması gerektiğini belirtiyoruz. Örn: 720p 1080p
 • Skip Subtitles : Udemy videolarımızda alt yazının olup olmamasını söylüyor bizlere.
 • Appication settings : Burası ise programımızın dil ayarlarının olduğu yer buradan Türkçe’ yi seçebilirsiniz.

Sonrasında kursların üzerindeki İndirme butonundan indirme işlemini başlatıyoruz. İndirdiğiniz videoları buradan daha detaylı olarak görebilirsiniz.

İnternet Dowload Maneger Programı ile Udemy Ücretsiz Video İndirme – 2. Yöntem

Dünyada en çok kullanılan video indirme programıdır. Sadece Udemy videoları ile sınırlı değil hemen hemen her yerde gördüğünüz videoları saniyeler içinde indirebilirsiniz. Udemy kurs indirme programı olarak Udeler alternatifi olarak görülebilir. Tek yapmanız gereken buradan programı indirmek ve kurmaktır.

Sonrasında kullandığınız tarayıcıyı kapatıp tekrar açmalısınız. Tarayıcıyı kapatıp açtıktan sonra, sizden bir izin isteyecektir. Onay verdikten sonra her hangi bir videoyu açmalısınız. Udemy’ den video indirmek istediğimiz için istediğiniz bir kursun, indirmek istediğiniz videosuna geliyoruz.

Gördüğünüz gibi videonun hemen sağ üst köşesinde Bu video dosyasını indir butonu geliyor. Buraya tıklayarak Udemy videosunu indirebilirsiniz. Unutmayın bu internetten gezdiğiniz her video için geçerlidir. Örn: Youtube videosu indirebilirsiniz.

Udemy Kursu İndirme – 3. Yöntem

Bu yöntem daha çok Udemy’nin bir özelliği. Eğitmenler tarafından indirme özelliği aktif edilirse sağ alt tarafında çark kısmının içinde indirme butonu aktif olur.

Buradan indirme işlemini yapabilirsiniz. Ayrıca bilmekte fayda var indirdiğiniz kursun kalitesini ise, izlediğiniz kurs ile aynı olarak indirecektir. Yani 720p izliyorsanız 720p indirecektir.

Bir başka alternatif Video Keeper isimli program gösterilmekte. Yukarıdaki yöntemler işe yaramazsa, bu programada buradan göz atabilirsiniz.

Umarım işinize yaramıştır. Deneyimlerinizi yorum kısmından yazabilirsiniz.

Yorumlar (10)

Yorum Yap
 1. Udemy Udeler programı hata veriyor indirme esnasında failed diyor. Dowload Maneger video bağlantısını görmüyor. Kurs sahibi video çarkında indirmeye izin vermemiş. Dolaysıyla bu 3 seçenek devre dışı. Benim keşfettiğim basit çözüm dersleri ekran video kaydedici programı ile bilgisayara kaydetmek. Lanet olsun çok zekiyim dostum

 2. Udeler programında ayarlarda “Sadece videoları indir” seçeneğini işaretlerseniz sorun yaşamazsınız. Ek dosyaları ayrıca teker teker indirin.

 3. udeler ile indiriyorum sıkıntı olmuyor ama görüntü kalitesi çok düşüyor nedenini bilmiyorum bulamadım hala araştırıyorum ….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.