Üretilmiş En Kötü Akıllı Telefonlar

Akıllı telefon teriminin kullanımı 20 yılı bulur, o zamandan beri çok telefon gördük. Az bilinen markaların kötü modellerini seçmek kolaydır, ancak biz önemli markaların hataları üzerine durduk.

İnsanlar ilk olarak 20 yıldan daha uzun bir süre önce “akıllı telefon” kelimesinin kullanmaya başladılar, ancak çoğu modern akıllı telefonun Apple’ın orijinal İphone’u piyasaya sürdüğü on yıldan biraz daha uzun bir sürede önce ortaya çıktığı kabul ediliyor. Google çok geçmeden Android’i çıkardı ve o zamandan bu yana sayısız akılı telefon gördük, bazıları harikaydı, bazıları çok büyük değildi, bazıları ise gerçekten korkunçtu.

Burada en kötünün en kötüsüyle ilgileniyoruz, ancak bu liste için bir akıllı telefonu düşünmeniz için pek çok neden var. Az bilinen markaların bilinmeyen bütçeli cihazları, objektif olarak tüm zamanların en kötü akıllı telefonları olabilirken, bu kolay bir seçimdir. Biz önemli markaların büyük hatalarına odaklanmaya karar verdik.

BlackBerry Storm

Dokunmatik ekranlı akıllı telefonlar gerçekten işe yaramaya başladığında, BlackBerry ürün yelpazesi ile piyasada olan akıllı telefon devi RIM, bu tür telefonlara geçmenin gerekli olduğunu fark etti. BlackBerry Storm, inanılmaz derecede geç yanıt veren dokunmatik bir ekrana, korkunç bir pil ömrüne ve eskimiş bir yazılıma sahiptir. Ayrıca  Wi-Fi desteği yoktur. 2008’de satılan bir milyon BlackBerry Storm telefonun çoğu geri döndü ve RIM çalışanları tarafından kötü sıfatlarla adlandırıldı.

HTC Thunderbolt

HTC Thunderbolt, LTE desteğine sahip ilk gerçek 4G akıllı telefon idi, ancak yakın zamanda öfkeli müşterilere sahip oldu. Lansman ertelendi ve sonunda piyasaya sürüldüğünde, LTE ağlarının sınırlı kullanılabilirliği  bu cihazlarla  ilgili tek sorun değildi. Pil ömrü kötüydü, rasgele kendini yeniden başlatma alışkanlığı vardı ve yazılım güncellemelerinin çıkışı çok yavaştı. Thunderbolt, şimdiye kadar çıkmış en nefret edilen Android amiral gemisi olarak bilinir.

Asus Garminfone

Asus Gaminfone, Google’ın ücretsiz Google haritaları yazılımı ile onların pazarına girmelerine yanıt olarak uydu navigasyonu üreticilerinin telefon pazarına girmemesi gerektiğini açıkça gösterdi. Navigasyona yanlış bir odaklanma, zayıf kamera ve kötü pil ömrü, en büyük  sorunlarından birkaçıydı.

Motorola Droid Bionic

Ocak 2011’de CES’te açıklanan Motorola  Droid Bionic, sekiz ay geçene kadar piyasaya çıkmadı. İyileştirmelere izin vermesi  beklenen uzun gecikmelere rağmen , Olumlu değerlendirilen, kambur sırtlı Droid Bionic sahiplerini memnun edemedi.İlk çift çekirdekli  4G LTE telefonu olabilir, ancak ne yazık ki mat, penTile LCD ekran, yavaş kamera  ve hayal kırıklığı yaratan pil ömrüne sahipti. Bionic’i ondan önceki Atrix gibi küçük bir dizüstüne dönüştüren pahalı  “lapdock” aksesuarı  desteği de ona yardımcı olmadı.

Amazon Fire Phone

Tabletlerle iyi bir performans sergileyen Amazon, akıllı telefon pazarını fethetmeye  zamanın geldiğine karar verdi, ancak bir sebepten ötürü çok iyi iş gören bütçe yaklaşımını terk etti. Belirgin sıra dışı özellikler, zayıf pil ömrü, tipik Amazon yapı kalitesi ile sıkıcı bir tasarım ve bir amiral gemisi fiyatına zayıf performans, hepsinin kötü bir fikir olduğunu ortaya çıkardı. Fire OS (Android’in bir sürümü) ile çalışan Fire Phone, diğer önemli  Android uygulamalarıyla birlikte  Google uygulamaları içinde destek içermiyordu. Bunu telafi etmek için Amazon, gerçek dünya nesnelerini işaret etmenize ve onları tanılamanıza izin veren, kameradaki özel bir Firefly modunu  ve belirgin bir amaç olmaksızın bir reklam hilesi olarak 3D efekti eklemeyi kararlaştırdı ancak çıktığında yalnızca Amazon’dan satın alınabilecekti. Amazon’un yenilgiyi ve 170 milyon dolarlık bir zararı kabul etmesi sadece 3 ay sürdü.

Microsoft Kin One

Microsoft  Kin One ve Two’nun bu listeye girmesinin tek nedeni, gerçekten akıllı telefonlar olarak tanımlanamamalarıdır. Microsoft, kimsenin satın almak istemediği bu kızaklı sosyal telefonlara  iki yıldan fazla zaman ve 1 milyar dolar para harcadı.

HTC Chacha

Özel bir Facebook düğmesiyle garip bir Android BlackBerry’ye benzeyen, korkunç bir ismi olan HTC ChaCha, hiç kimsenin bir Facebook telefonu istemediğini kanıtlayan düşüncesizce çıkarılmış bir modeldir. Klavyeden kurtulunan HTC Salsa’nın yanı sıra sunuldu. Muhtemelen sözleşmeye göre bir nedenle, bir yıl sonra, Facebook’un yaygın olarak beğenilmeyen Ana kullanıcı arayüzünü kullanan  HTC First çıkardı.

HTC Evo 3D

Tayvanlı üreticinin  başka bir telefonundan bahsetmeden önce, HTC’nin yenilik yapma konusundaki yürüyüşünü övmeliyiz. Bu seferki telefon, çift kameralar moda olmadan uzun süre önce çıkarılan HTC Evo 3D. Bu durumda hiç kimsenin izlemeyeceği 3D videolar çekiyordu. 3D, TV’lere bir şey yapamadıysa, kesinlikle telefonlara da yapamayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.