WhatsApp’a Görüntülü Grup Sohbeti Özelliği geliyor

WhatsApp görüntülü grup sohbeti özelliğini hayata geçirdi! Geçtiğimiz haftalarda Kaliforniya, San Jose’de düzenlenen Facebook F8 Geliştirici Konferansı’nda Facebook CEO’su Mark Zuckerberg tarafından duyurulan görüntülü grup sohbeti artık Android için kullanımda.

Uzun süredir kullanıcılar tarafından beklenen konferans özelliği nihayet aktif edildi. Zira, aylık Aylık 1.5 milyar aktif kullanıcısı bulunan ve her gün 2 milyar dakikanın üzerinde sesli ve görüntülü arama kaydeden bir iletişim uygulamasının neden video konferans özelliğinin bulunmadığı akıllarda soru işaretleri yaratıyordu.

Aynı anda dört kullanıcının görüntülü konuşmasına olanak tanıyan özellik, geçtiğimiz günlerde beta sürümüyle bir kısım Android kullanıcısı ile test edilmişti. Şuan Android kullanıcılarına konferans özelliği aşama aşama sunuluyor. Dolayısıyla, bazı kullanıcılarda var bazılarında yok ancak kısa sürede tüm Android kuıllanıcılarına sonrasında ise iOS kullanıcılarına açılacak.

Uygulamanın işlevini ve kapsamını artıracak olan görüntülü grup sohbeti, yakın bir zamanda tüm akıllı telefon kullanıcılarına açılarak, iletişim deneyimine yeni bir soluk getirecek. Özelliği kullanabilmek için düzenli olarak WhatsApp’i güncellemeyi ihmal etmeyiniz.

Sizce WhatsApp’ın yeni görüntülü konferans özelliği iletişim deneyiminizde nasıl avantajlar sağlayacak? Görüşlerinizi bizle paylaşmayı unutmayın 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.