Whatsapp Web nasıl kullanılır? Bilgisayar Versiyonu Nasıl Kullanılır? Bilgisayardan Whatsapp ile konuşun!

Whatsapp Web nasıl kullanılır? Bilgisayar Versiyonu Nasıl Kullanılır? Pc’ye Whatsapp Yükleme Nasıl Yapılır? Whatsapp Web İçin Programa Gerek Var Mı? Wp web Kare Kod Nedir? Whatsapp Pc nedir? İşte sizler için bu sorulara cevaplar aradık…

2015 yılının Ocak ayında tarayıcı üzerinden kullanılabilen WhatsApp Web sürümünü çıkardır. Bu çoğu şeyi değiştirdi artık bilgisayarımız üzerinden hiç bir çaba ve uğraş olmadan anında Whatsapp’ımızın erişimimizi sağladı.

WhatsApp’ı yaklaşık üç senedir bilgisayardan da kullanabiliyoruz. Bunun için tek gereksinim, bir akıllı telefonunuzun olması ve WhatsApp’ı PC’den kullanacağınız zaman telefonun internete bağlı olması.

WhatsApp Web Nedir?

WhatsApp Web, WhatsApp’ı bilgisayarınızda, web tarayıcınız üzerinden kullanmanızı sağlayan, WhatsApp’ın kendisi tarafından sunulan bir hizmet. WhatsApp web’e şu adresten ulaşılabiliyor: web.whatsapp.com

WhatsApp Web’e Nasıl Bağlanılır?

1. PC’de https://web.whatsapp.com adresini açın.

2. Telefonunuzda WhatsApp uygulamasını çalıştırın açın.

Android’li telefonlarda Sohbet ekranındayken Menü > WhatsApp Web’e dokunun.

iPhone’da ise Ayarlar > WhatsApp Web‘e dokunun.

3. Telefonun kamerasını PC’nizin monitörüne yönlendirerek ekrandaki QR kodunu okutun. Artık WhatsApp web’i kullanmaya başlayabilirsiniz.

WhatsApp Web, telefonunuz üzerinden çalıştığı için onu kullandığınız sırada telefonun bağlantısını kesmemeniz gerekiyor. Bunun yanında fotoğraf ve video gönderiyorsanız, veri tüketimini azaltmak için telefonunuzu Wi-Fi üzerinden internete bağlamayı tercih edebilirsiniz.

Ayrıca WhatsApp’ın bildirim seslerini bilgisayarınızda duymak istiyorsanız, WhatsApp Web’de yer alan profil resminizin yanındaki menüden ayarlamaları yapabilirsiniz.

WhatsApp Web’i kullanabilmek için üç önemli şart bulunuyor.

Bunlardan ilki ve en önemlisi iOS, Android, Windows Phone, BlackBerry ya da Nokia S60 işletim sistemi olan bir telefonda WhatsApp uygulamasını kullanıyor olmanız.

İkinci ve üçüncü şartlar ise, bilgisayarınızda Safari, Chrome, Opera veya Firefox tarayıcılarından birinin yüklü olması ve telefonunuzda WhatsApp’ın en güncel sürümünün bulunması.

Ayrıca WhatsApp’ın Windows ve Mac sürümü de yar alıyor. WhatsApp Web uygulamasını aşağıdaki bağlantıdan indirerek tarayıcıya ihtiyaç duymadan da WhatsApp Web’i kullanabilirsiniz.

Hangi PC’lerde Whatsapp Web’inizi Açık Unuttunuz Anlamak İçin

WhatsApp’ı hangi bilgisayarlarınızla bağladığınıza telefonda WhatsApp Web ekranından göz atabilir, dilediğiniz bağlantıları sonlandırabilirsiniz. PC’nize başkaları ulaşabiliyorsa ve WhatsApp’tan çıkış yapmayı unuttuysanız, bu seçeneği kullanarak erişimi kaldırabilirsiniz.

WhatsApp Web’in Avantajları

WhatsApp Web ile bugün yapabilecekleriniz arasında şunlar var:

 • Klavyeyle mesaj yazma.
 • Fotoğraf, video ve sesleri oynatabilme.
 • Kişi bilgilerine göz atma.
 • Masaüstü uyarıları alabilme.
 • Fotoğraf paylaşma, ses kaydetme ve web kamerasını kullanabilme.
 • Emoji ve GIF gönderme.

WhatsApp Web’in Dezavantajları

WhatsApp Web’in avantajları olduğu kadar, bazı dezavantajları da var.

 • Telefonunuzun internete bağlı olması şart, aksi halde mesaj gönderip alamıyorsunuz.
 • Telefon olmadan WhatsApp hesabı açamıyor, dolayısıyla WhatsApp Web’i kullanamıyorsunuz.
 • Telefonun ekranı kapalıyken bağlantı bazen kaybolabiliyor; bu durumda mesaj gönderip alamıyorsunuz.
 • Birden fazla tarayıcıyı hesabınıza bağlayabiliyorsunuz, ancak WhatsApp Web’i aynı anda birden fazla yerde kullanamıyorsunuz.
 • Sohbet penceresinin sürekli kolayca erişilebilir halde durması, çalışırken dikkatinizin dağılmasına neden olabilir.

Whatsapp Pc Nedir?

Masaüstü üzerinde çalışan WhatsApp PC ve Mac sürümleri temel olarak WhatsApp Web mantığıyla çalışıyor. WhatsApp Masaüstü’nü bilgisayarınızda çalıştırabilmek için Windows 8 ve üst versiyonlarına, Mac bilgisayarınızda çalıştırabilmek için Mac OS X 10.9 ve üst versiyonlarına sahip olmanız, mobil cihazlarınızda da WhatsApp Messenger uygulamalarını kullanıyor olmanız gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

WhatsApp Uygulaması İle Bilgisayarda Nasıl Kullanılır

WhatsApp Masaüstü’nü kullanabilmek için programı indirdikten sonra kurulumunu gerçekleştirin. Kurulum tamamlanınca telefonunuzda WhatsApp uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki menü tuşuna tıklayın yani 3 noktaya tıklayın geri kalan kurulum aynı Whatsapp web uygulamasıyla bire birdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.