Kaydol

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Whatsapp’da Silinen Mesajları Geri Getirme (2 Yöntem)

WhatsApp’a gelen güncelleme ile mesajlaştığınız bir kişiye gönderdiğiniz bir içeriği, o görmeden silmeniz mümkün hale gelmişti. Bizde sizler için ‘ WhatsApp’ta silinen mesajlar nasıl okunur? ‘ sorusunun cevabını bulduk.

Size gelen bir mesajın silindiğini farkettiniz, bunu okumak istiyorsunuz bunun için 2 yöntem sıraladık gelin vakit kaybetmeden o yöntemlere geçelim.

1.Yöntem

Bu yöntem diğer yönteme nazaran biraz daha kolay ama her mesaj için zahmetli bir yöntem. Yapmanız gereken tek şey mesaj silindiğini fark ettiğiniz de Whatsapp’ı silmeniz ve tekrardan yüklemenizdir. Ancak her iki platform için de yedekleme özelliğinin aktif olarak kullanılıyor olması şarttır.
WhatsApp’ta silinen mesajlar geri getirmek için kesinlikle işe yarar bir yöntemdir.

Nedeni ise size gelen bir mesaj silindiğinde ‘mesaj silindi’ şeklinde bir uyarı görürsünüz. Böylelikle mesaj, konuşma geçmişinden silinse dahi telefon hafızasında depolanmaya devam eder. Bu sebeple silinen mesajlar geri getire bilirsiniz.

WhatsApp’ın iPhone uygulamasında silinen mesajları geri getirmek için iCloud yedekleme sisteminin kullanılması şarttır. Bunun için de öncelikle WhatsApp > Ayarlar > Sohbetler > Sohbet Yedeği kısmına erişip “Şimdi Yedekle” bölümüne gidip yeni bir yedek almakta yarar var. Daha sonrasında uygulamayı kaldırıp Android sistemlerde olduğu yöntemle tekrar kurup yedeğin geri yüklenmesi yeterli.

2.Yöntem ( Uygulama Yüklemek)

Whatsapp’da silinen mesajları geri getirmenin zahmetsiz bir yolu ise üçüncül bir uygulama yüklemektir. Diğer yönteme göre daha işlevsel bir yol olsa da bu uygulamalara güvenmeniz gerekmektedir. İşleyişi ise bu tür üçüncül uygulamalar gönderilen mesajları silinmeden depolayabiliyor. Bu sayede daha silinmeden siz telefonunuza kaydetmiş oluyorsunuz bu mesajları.

WhatsApp yetkilileri bu hatanın farkında olacaklar ki düzeltme için bir güncelleme yayınlamayı planlıyor. Güncellemenin ne zaman geleceği şu anda bilinmiyor.

İşte Whatsapp’da silinen mesajları geri getirmenize yarayacak bazı Android uygulamaları.

WhatsRemoved+

WhatsRemoved+ bildirimleri ve klasörleri izlemenizi sağlayan bir uygulamadır. Bu sayede daha Whatsapp mesajlarınız silinmeden kaydedebilir.

Restory – Reveal WhatsApp deleted messages

Restory, bir Whatsapp mesajının silindiğini fark eder ve anında size bildirir. Bildirime tıkla ve sırlarını açığa çıkar!

Gibi gibi birçok uygulama mevcut Burayı tıklayarak diğer uygulamalara göz atabilir önerdiğiniz uygulamaları yorum atabilirsiniz.

2 Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Pinterest Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Sizde benim gibi zamanının çoğunu Pinterest’te geçiriyor, hoşunuza giden resimleri paylaşıyor, beğeniyor, yorum yapıyor diğer ...

Google'da Resimli Arama Nasıl Yapılır?

Google’da her hangi bir resmi, resim arama özelliğini kullanarak arayabileceğinizi biliyor muydunuz? Google da bu ...

Telefonda Numara Gizleme - Anlık yada Temelli

Bildiğiniz gibi her operatör ( Tukcell, Vodafone yada Turktelekom) size numara gizleme hakkı tanımıştır. Yaptığınız ...

Instagram Bildirim Gelmiyor Sorunu ve Çözümü

Instagram bildirim gelmiyor sorunu, zaman zaman çoğu kişinin başına gelen bir durumdur. Gerek telefonunuzdan gerekse ...

Instagram Gönderi Gizleme - Sessize Alma Nasıl Yapılır?

Instagram’da gönderi gizleme özelliğini duymuş olmalısınız. Çok sevdiğiniz herhangi bir arkadaşınız bazen o kadar çok ...

Instagram'da Dondurulmuş Hesabı Yeniden Açma Nasıl Yapılır?

Bazı nedenlerden ötürü Instagram hesabınızı dondurmuş olabilirsiniz. Dondurulmuş Instagram hesabı yeniden açmak istiyorsunuz ama nasıl ...

Instagram Hikayeye Gizlice Nasıl Bakılır?

Instagram’da hikayeye gizlice bakmak ister misiniz? Yılın Stalker’ı olmak için gizli gizli gönderilerde gezmek yetmez. ...

Instagram Profil Fotoğrafı İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram profil fotoğrafı indirme işlemini yapmanıza izin vermez; tek yapabildiğiniz, kullanıcı profillerinin sol üst köşesindeki küçük ...

Instagram Hesap Silme - Kısa Yöntem

Instagram hesap silme adına yapılacak en kısa yöntemi vereceğiz. Aynı zamanda detaylı bir şekilde yapmanız ...

Instagram Hesap Dondurma - Kısa Yöntem

Instagram hesap dondurma, bazı durumlarda hepimizin istediği şeylerden birisidir. Bazen Instagram’da mola vermek isteriz. Instagram ...