Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

WhatsApp’ta Durum Açılmıyor – IOS & Android

Günümüzde her birey tarafından kullanılmakta olan ve artık hayatımızın önemli bir parçası hâline gelmiş olan akıllı telefonlarda kullanmış olduğumuz birçok haberleşme ve mesajlaşma uygulaması mevcut. Bu uygulamaların aktif ve ücretsiz olarak en başında gelenlerinden biri ise WhatsApp uygulaması ve durumlar özelliğidir. Durumlarınız bazı durumlarda çalışmaz ve bu çok can sıkıcı olabilir. Bu duruma bir el attık ve WhatsApp’ta durum açılmıyor ise yapacaklarınızı tek tek anlattık.

WhatsApp uygulaması, kullanıcılara görüntülü görüşme, sesli görüşme, görüntülü konferans görüşmesi, sesli konferans görüşmesi, grup mesajlaşmaları, şahsi mesajlaşmalar, WhatsApp durum güncellemesi ve paylaşımı gibi birçok özellik sunmaktadır. Bu özelliklerle etkileşim içerisinde kalındığı kadar çevreden haber alacak şekilde WhatsApp durumlarının takibi de sağlanmaktadır. Whatsapp’ta durum açılmıyor ise bunu yapamazsınız. Kim bilir ne paylaştılar ama biz göremiyorsunuz…

yapay zeka destekli haber sitesi

WhatsApp uygulamasında çeşitli bazı sebeplerden kaynaklı olarak durum güncellemelerinin görüntülenememesi ya da durum güncellemesi paylaşılamaması gibi sorunlar yaşana bilmektedir. Bu sorunlar için aşağıda yer alan, cihazınıza uygun başlığın altında mevcut olan adımları takip ederek gerekli kontrolleri sağlayabilirsiniz.

iOS (iPhone): WhatsApp’ta Durum Açılmıyor. Ne Yapmalıyım?

Whatsapp'ta Durum Açılmıyor iphone ios

iOS işletim sistemine sahip cihazlarınızda WhatsApp durumlarının açılması ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız aşağıdaki adımları tek tek kontrol ederek sorunun kontrolünü sağlayabilirsiniz.

 1. WhatsApp uygulamasına giriş yapınız.
 2. Arkadaşlarınızın paylaşmış olduğu durumları görüntüleyemiyorsanız, kendiniz bir durum paylaşmayı deneyiniz. Eğer paylaşmaya çalıştığınız durum hata veriyorsa, üzerinde ünlem işareti çıkıyorsa Wi-Fi ya da mobil veri ile internet bağlantınızın olduğundan emin olunuz.
 3. İnternet bağlantınız yok ise internet bağlantınız olduğunda işlemleri yeniden deneyiniz.
 4. İnternet bağlantınız var ancak WhatsApp üzerinde durum paylaşma ya da görüntüleme işlemi yapamıyorsanız WhatsApp’ı kapatıp, uygulama ayarlarından çerezleri temizleyip tekrar deneyiniz.
 5. Açmak istediğiniz durumun silinmemiş, güncel bir durum olduğundan emin olmak için diğer arkadaşlarınızın durumlarını da görüntülemeyi deneyiniz. (Eğer sadece bir durum açılmıyorsa WhatsApp durumunun silinmiş olma ihtimali vardır.)
 6. Telefonunuzu kapatıp açınız.
 7. Yukarıdaki adımları gerçekleştirdiğinizde sorun devam ediyorsa WhatsApp uygulamasını silip yeniden yükleyiniz. (Uygulamayı sildiğinizde, telefonunuzdaki yedeği alınmamış tüm sohbetler gidecektir. Bu yüzden silme ve yeniden yükleme işlemini gerçekleştirmeden önce sohbetlerinizin ve medyalarınızın iCloud üzerinde yedeklendiğinden emin olunuz.)

Android: WhatsApp’ta Durum Açılmıyor. Ne Yapmalıyım?

whatsappta durum açılmıyor yapmanız gerekenler

Android işletim sistemine sahip cihazlarınızda tanıdıklarınızla, sevdiklerinizle aktif bir iletişim kurmak ya da şirket hesabı bünyesinde iş için kullanmış olduğunuz WhatsApp uygulamasında, tanıdıklarınız tarafından paylaşılmakta olan WhatsApp durumlarının açılması ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız aşağıdaki maddeleri adım adım inceleyerek sorunun kontrolünü sağlayabilirsiniz.

 1. Android cihazınızdan WhatsApp uygulamasına giriş yapınız.
 2. Sağ üst kısımda cihazınızda internet bağlantınız var görünüyorsa ancak arkadaşlarınızın paylaşmış olduğu durumları görüntüleyemiyorsanız, kendiniz bir durum paylaşmayı deneyiniz. Eğer paylaşmaya çalıştığınız durum hata veriyorsa, üzerinde ünlem işareti çıkıyorsa Wi-Fi ya da mobil veri ile internet bağlantınızın olduğundan emin olunuz. İşareti görünse dahi bazı durumlarda Wi-Fi güncel olarak bağlantı kuramıyor olabilir. Bu yüzden Wi-Fi ve mobil veri bağlantınızı kapatıp açarak yeniden deneyiniz.
 3. İnternet bağlantınız var, diğer sayfalara giriş yapabiliyor ve mesaj gönderebiliyor ancak WhatsApp üzerinde durum paylaşma ya da görüntüleme işlemi yapamıyorsanız WhatsApp’ı kapatınız.
 4.  WhatsApp kapalı iken telefonunuzun ayarlar bölümüne giriniz.
 5. Uygulama kısmına tıklayarak WhatsApp uygulama ayarlarından çerezleri ve önbelleği temizleyiniz. Sonrasında WhatsApp durumlarını açma ya da WhatsApp’ta durum paylaşma işlemini yeniden deneyiniz.
 6. Açmak istediğiniz durumun paylaşan kişi tarafından paylaşıldıktan sonra silinmemiş ve güncel olarak hâlâ mevcut olan bir durum olduğundan emin olmak için diğer arkadaşlarınızın paylaşmış olduğu WhatsApp durumlarını da açmayı deneyiniz. (Eğer sadece bir WhatsApp durumu açılmıyorsa, durumun paylaşan kişi tarafından silinmiş olma ihtimali vardır.)
 7. Sorunun devam etmesi ve durumların açılma, durum paylaşma sorununun hâlâ düzelmemiş olması hâlinde telefonunuzun verileri güncel olarak çekebilmesi ve hata mesajlarını okuyabilmesi için telefonunuzu kapatıp açınız.
 8. Yukarıdaki adımları gerçekleştirdiğinizde WhatsApp durumlarını açamama sorunu devam ediyorsa WhatsApp uygulamasını silip yeniden yükleyiniz. (Uygulamayı sildiğinizde, telefonunuzdaki yedeği alınmamış tüm sohbetler gidecektir. Bu yüzden silme işlemini gerçekleştirmeden önce sohbetlerinizin ve medyalarınızın SD kart, telefon hafızası klasörleri, Gmail hesabı ya da kullanmış olduğunuz Android cihazın bulut hesabı üzerinde yedeklendiğinden emin olunuz.)

WhatsApp’ta Durumları Göremiyorum. Neden Olabilir?

Arkadaşlarınız tarafından paylaşılan WhatsApp durumlarını görüntüleyemiyorsanız bunun yukarıda bahsettiğimiz gibi teknik nedenleri, internet bağlantısının yeterli olmaması ya da hiç olmaması gibi sebepleri olabilmektedir. Ancak arkadaşlarınızın durumları başka arkadaşlarınızın telefonunda görünüyor ama sizlerde görünmüyorsa kişi tarafından WhatsApp durumu tarafınıza gizlenmiş olabilir. Yada kişi sizi engellemişte olabilir. (Bkz: WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım? )

Durum gizlemesi bir kişiselleştirme içerisinde yapılmakta olup belirlenen kişiler haricindeki rehbere paylaşılmaktadır. Yani bu durumda; bir başka arkadaşınıza kapatılmamış olan WhatsApp durumlarını onlar görebiliyorken, sizler görüntüleyemezsiniz.

WhatsApp Durumlarını Standart Olarak Kimler Görebilir?

WhatsApp üzerinde herhangi bir ayarı değiştirmediyseniz WhatsApp durumlarınızı kişi listenizde ekli olan ve WhatsApp kullanan tüm rehberiniz görebilmektedir.

WhatsApp’ta Durum Kişiselleştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

WhatsApp’ta paylaşacağınız gönderileri görebilecek kitleyi seçebilir, kişi listenizde yer aldığı hâlde bazı kişiler ile durumlarınızı paylaşmak istemiyor olabilirsiniz. Bu durumda WhatsApp’ın kişiselleştirme ayarlarından olan durum gizleme ya da durumu belirli kişilerle paylaşma özelliğini kullana bilirsiniz. Peki, WhatsApp durumlarını belirli kişiler ile paylaşma işlemi nasıl gerçekleştirilir? Aşağıdaki adımları takip ederek iOS ve Android cihazlarınızda WhatsApp durumlarınızın gizliliğini kontrol edebilirsiniz.

WhatsApp’ta Durum Gizliliği Nasıl Sağlanır?

 1. WhatsApp uygulamasına giriş yapınız.
 2. Sohbetler sekmesi açıkken sağ üstteki üç noktaya tıklayınız.
 3. Ayarlar bölümüne giriniz.
 4. Hesap yazısına tıklayınız.
 5. Gizlilik kısmına giriş yapınız.
 6. Durum yazısına tıklayınız. Buradan durumlarınızı görüntülemesine müsaade etmek istediğiniz hedef kitleyi belirleyiniz. Kişilerim, şunlar hariç kişilerim, sadece şu kişilerle paylaş seçeneklerinden herhangi birini kullanabilirsiniz.
  NOT: Yapacağınız durum güncellemeleri, bu ayardan önce paylaşmış olduğunuz durum güncellemeleri için geçerli değildir.
 7. Kişiselleştirmeleri yaptıktan sonra onay butonuna tıklayarak ayarları kaydediniz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar