Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Teknoloji çağı içerisinde birçok mobil cihaz ve sim kartı özelliği olan tabletler tarafından sürüm desteğine sahip olan ve aktif olarak kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta kullanıcıların hizmetine sunulmuş birçok özellik bulunmaktadır. Bu özelliklerden biri olarak rahatsız olduğunuz ya da sonlandırmak istediğiniz görüşmelerin mevcut olduğu kişileri engelleme özelliğidir. İletişim hâlinde olmak istenmeyen durumlarda kişiler WhatsApp engelleme özelliğini kullana bilmektedirler. Peki, karşınızdaki kişi tarafından engellendiğinizi nasıl anlaya bilirsiniz? Bunun için birkaç yöntem ve emin olmak için birkaç adım mevcuttur.

Aşağıdaki adımları kontrol ederek karşınızdaki kişi tarafından engellenip engellenmediğiniz konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

yapay zeka destekli haber sitesi

WhatsApp’ta Engelli Olup Olmadığımı Nasıl Kontrol Ederim? Engelli İsem Neleri Yapamam?

 • Tarafından engellendiğiniz kişinin son görülme zamanını görüntüleyemezsiniz.
 • Kişinin çevrimiçi olup olmadığını gösteren durum ayarını görüntüleyemezsiniz.
 • WhatsApp’ta engellendiğiniz kişinin profil fotoğrafını ve fotoğraftaki güncellemeleri görüntüleyemezsiniz.
 • Normal şartlarda engelli olmadığınız birine gönderdiğiniz mesajlar üç aşamada gerçekleştirilir:
  • 1 tik: Mesaj gönderildi.
  • 2 tik: Mesaj iletildi.
  • 2 tik (mavi): Mesaj görüntülendi.
 • Eğer WhatsApp’ta engelli iseniz mesajınız yalnızca birinci adımı karşılayarak sizin tarafınızdan 1 tik olarak görüntülenecektir. İletildi ya da mesaj görüntülendi aşamaları gerçekleşmeyecek, mesajınız yalnızca tek tik olarak kalacaktır.
 • Yukarıdaki durumlardan herhangi birini yaşamanız ve engellendiğinizi düşünmeniz durumunda kişinin profil fotoğrafının görüntülenip görüntülenmediğini görmek için başka bir telefona numarayı kaydedip WhatsApp’tan profil fotoğrafını kontrol edebilirsiniz. Eğer fotoğraf ve sizin telefonunuzda görünmeyen durum bilgileri, kişi hakkında bilgi kısımları gözüküyor ise karşınızdaki kişi tarafından engellenmiş olma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Ancak karşınızdaki kişi fotoğrafını, durum ve hakkında bilgilerini yalnızca kişi listesindeki kişilerin görüntüleyebileceği şekilde bir gizlilik ayarı ile düzenlemiş olabileceği için bu yöntem kesin bir sonuç olarak görülmemelidir.

Yukarıdaki adımlarda belirtilmiş olan maddelerdeki sorunları yaşıyorsanız karşınızdaki bahsi geçen kişi tarafından engellenmiş olabilirsiniz. Ancak kişilere mesajınızın tek tik olarak iletildiği, fotoğrafını görüntüleyemediğiniz, mesajınızın mavi tik olmadığı başka durumlar da olabilir.

 • Karşınızdaki kişinin Wi-Fi ve mobil verisi kapalı ise gönderdiğiniz mesajlar kişinin telefonuna düşmeyecek ve dolayısıyla sizin tarafınızdan tek tik olarak görünmeye devam edecektir.
 • Karşınızdaki kişinin herhangi bir profil fotoğrafı yok ise kişinin profiline girdiğinizde profil fotoğrafı olmadığı için tıpkı engellenmiş olduğunuzda göründüğü gibi varsayılan gri fotoğraf olarak görünecektir.
 • Karşınızdaki kişi mesajlarının okundu bilgisini kapatmış ise mesajınız kişiye iletildiğinde engellenmediğinizi anlayabilirsiniz ancak yukarıdaki adımlarda olduğu gibi engellendiğinizi sanmanıza sebep olabilmektedir.

WhatsApp ’ın kişilerin güvenliğini sağlama ve gizliliğini koruma amacı kapsamında net olarak engellenip engellenmediğinize dair bilgi paylaşma hizmeti bulunmamaktadır. Bu yüzden WhatsApp’ta karşınızdaki kişi tarafından engellenip engellenmediğinizi anlamanın tek yolu WhatsApp’ta Engelli Olup Olmadığımı Nasıl Kontrol Ederim? Engelli İsem Neleri Yapamam? Başlığı altında belirtmiş olduğumuz maddelerle sınırlıdır.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar