WordPress Yönetici E-postası Nasıl Değiştirilir (2 Yöntem)

Hepimiz WordPress ilk defa kurduğumuzda kişisel e-posta hesaplarımız ile kurarız WordPress’i.

Bu e-posta adresi daha sonra WordPress tarafından web sitesinin e-posta adresi ve ilk yönetici kullanıcı hesabı için e-posta adresi olarak kullanılır.

Web siteniz sonrasında önemli bildirimleri bu e-posta adresine gönderir, örnek verirsek yeni bir kullanıcı oluşturduğumuzda sisteme kaydettiğimiz e-postaya bildirimleri gidecektir.

Sorun şu ki daha profesyonel bir web sitesi için kurumsal bir  e-posta şarttır. Sizin kişisel e-posta adresinizi kurumsal bir eposta ile değiştirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bizde sizler için bu yazımızda wordpress’i ilk oluşturduğunuzda ki bu e-posta adresini nasıl değiştireceğinizi gösterdik.

1.Yöntem | Yönetici E-postası ile Kullanıcı E-posta Adresini Değiştirme 

Bu yöntem yeni başlayanlar için daha basit ve tavsiye edilir. Çoğu durumda, WordPress site e-postanızı ve WordPress yönetici kullanıcı hesabınızın e-posta adresini değiştirmek için bu yöntemi kullanacaksınız.

WordPress web sitesi e-posta adresini değiştirmek için Ayarlar »Genel’e gidin ve ‘E-posta Adresi’ seçeneğini değiştirin.

Değişikliklerinizi kaydetmeyi unutmayın.

WordPress artık bundan sonra sistemsel bildirimleri önemli olayları yazmış olduğunuz e-postasına gönderecek.

Daha sonra yönetici kullanıcısının e-posta adresini değiştirmek isterseniz, 

Kullanıcılar »Tüm Kullanıcılar sayfasını ziyaret etmeniz ve değiştirmek istediğiniz yönetici kullanıcısının altındaki ‘Düzenle’ bağlantısını tıklamanız gerekir.

Düzenle dedikten sonra kullanıcının genel bütün bilgilerini düzenleyeceği bir yer çıkacaktır buradan E-posta yazısının karşısındaki kutucuğa yeni e-posta adresinizi yazabilirsiniz.

Değişikliklerinizi kaydetmek için ‘Profili güncelle’ düğmesini tıklamayı unutmayın.

Şu anda değiştirmekte olduğunuz kullanıcı hesabına giriş yapmışsanız, WordPress şimdi yeni e-posta adresine bir e-posta bildirimi gönderecektir. E-posta adresinizin değiştiğini onaylamak için e-postadaki bağlantıya tıklamanız gerektiğini unutmayın.

2. Yöntem  WordPress Yönetici E-postasını PhpMyAdmin ile değiştirin

Bu yöntem ile e-posta adresinizi wordpress’in yönetici paneline girmeden Phpmyadminden değiştirmeyi öğreneceğiz. Bazı hatalarda wordpress yönetim paneline giriş yapamayız bu gibi durumda Phpmyadmin’den nasıl e-posta ayarlarını değiştiririz hep beraber inceleyelim.

Öncelikle, hosting hesabınızdaki cPanel kontrol panelini ziyaret etmeniz gerekir.(Bunu site adresimizin başına cpanel.siteadresiniz.com şeklinde girebilirsiniz.) Veritabanı bölümü altında, phpMyAdmin simgesine tıklamanız gerekir.

Not: Hosting şirketinize bağlı olarak, cPanel kontrol paneliniz yukarıdaki ekran görüntüsünden biraz farklı görünebilir. Yapmanız gereken phpmyadmin yazısını bulmak.

Phpmyadmine tıkladıktan sonra gelen yer bizim web sitemizin veri tabanıdır.

PhpMyAdmin penceresinde, veritabanınızın sol sütunda listelendiğini göreceksiniz.Tek yapmanız gereken sol taraftan  _Options tablosunu bulup üzerine bir kere tıklıyoruz.

Şimdi size seçenekler tablosunun içindeki veri satırlarını gösterecek. Seçenek_adı’nın ‘admin_email’ olduğu satırın yanındaki ‘Düzenle’ düğmesini tıklamanız gerekiyor.

PhpMyAdmin şimdi satırı devam edip siteniz için yönetici e-postasını değiştirebileceğiniz bir formda açacaktır.

Değişikliklerinizi kaydetmek için ‘Git’ düğmesini tıklamayı unutmayın.

Web sitesi e-posta bildirimleri için e-posta adresini başarıyla güncellediniz. Devam edelim ve yönetici kullanıcı hesabının e-posta adresini değiştirelim.

PhpMyAdmin penceresindeki _users tablosunu açmak için tıklayın. Ardından, kullanıcı girişinin düzenlemek istediğiniz kullanıcıyla eşleştiği satırın yanındaki düzenle düğmesini tıklayın.

PhpMyAdmin şimdi kullanıcı satırını bir formda açacaktır. Yeni e-posta adresini user_email alanına girebilirsiniz.

Değişikliklerinizi kaydetmek için ‘Git’ düğmesini tıklamayı unutmayın.

Bir yazımızın daha sonuna geldik, bir başka wordpress yazısında daha görüşmek dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.