WordPress Yönetici Panelinize Karanlık Mod Özelliği Ekleme

WordPress yönetici kontrol panelinize karanlık mod eklemek ister misiniz?

Koyu modlu renk düzeni, ekrandan yayılan beyaz ışığın azaltılmasıyla geç saatlerde çalışmayı kolaylaştırır. Bu makalede, WordPress yönetici kontrol panelinize kolayca karanlık modun nasıl ekleneceğini göstereceğiz.

Karanlık Mod nedir ve Neden WordPress’de Kullanılır? 

Gece geç saatlere kadar çalışırsanız, bilgisayarınızın parlak ekran ışığı gözlerinizde ağrılara neden olur. Bu yüzdendir ki bir çok web sitesi uygulama ve hatta işletim sistemi alternatif olarak koyu modlu bir renk düzeni ile gelir.

YouTube gibi popüler web siteleri de böyle bir özelliği ekleyerek, kullanıcıların daha rahat bir görüntüleme deneyimi ile gece geç saatlerde video izleyebilmelerini sağlar.

WordPress’i ilk kuruğunuzda renk düzenleri ile gelir ama bunlardan hiç biri wordpress yönetici panelinizi tamamen siyah koyu bir renk yapmaz 
beyaz ışığı azaltmaz. Bu sorununuzu çözmek amaçlı oluşturduğumuz bu yazıyı okumaya devam edin.

WordPress Yönetici Paneline Karanlık Mod Ekleme

Yapmanız gereken ilk şey, Karanlık Mod eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağı konusunda adım adım kılavuzumuzu inceleyin .

Ettkinleştirdikten sonra ise Kullanıcılar/Profil sayfanıza gitmeli ve ‘Karanlık Mod’ seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretlemelisiniz.

Ayarlarınızı kaydetmek için kaydetme değişiklikleri düğmesine tıklamayı unutmayın.

WordPress yönetici alanınız artık karanlık moda geçecektir.

Umarım bu yazı wordpress panelinizi karanlık moda almanızda yardımcı olmuştur. 

Bu yazıyı beğendiyseniz, lütfen WordPress içeriklerini paylaştığımız youtube kanalımıza abone olun. Bizi İnstagram ve Facebooktan‘da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.